reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

najpierw trzeba wyleczyć bo ponoć może powodować poronienia lub utrudnić zagnieżdżanie
Ja zrobiłam sosobie te badanie profilaktycznie w trakcie stymulacji i wyszedl mi pozytyw, najlepsze jest to że nie mam żadnych objawów. Nie pokazywała tego lekarzowi bo myślałam, że nie jest to na tyle istotne. Teraz mnie strach oblecial...
 
reklama
Genetyka mam 22 listopada i mamy zamiar zronic ostatnie juz chyba badanie cftr na mukowiscydoze chyba ze cos jeszcze lekarka wymysli. Gdybym nie miala przymusowej przerwy i nie musiala zbierac lekow i kasy na procedure pewnie zrobilabym wsztstko prywatnie ale w takim ukladzie szkoda mi kasy a skladki za cos place wiec jesli moga to niech robia mi badania za frico :)
a jak myślisz - co mi każą sprawdzać? bo na chwilę obecną kariotypy chyba nie mają sensu - jakby nie daj Boże się nie udał kolejny transfer to będę myśleć, żeby działać jeszcze zanim wykorzystam ostatni zarodek. A ta mutacja cftr jak wpływa na ciążę?
 
Ja zrobiłam sosobie te badanie profilaktycznie w trakcie stymulacji i wyszedl mi pozytyw, najlepsze jest to że nie mam żadnych objawów. Nie pokazywała tego lekarzowi bo myślałam, że nie jest to na tyle istotne. Teraz mnie strach oblecial...
To jeśli odpukać coś byłoby nie tak to zanim podejdziesz do kolejnej próby to koniecznie musisz przeleczyć.
 
@MoKa to licze ze dr G rozpisze Ci dobra stymulacje. Mnie od razu wyslal na długi protokol ze wzgl na endometrioze. AMH mam 1.83... mowi ze nie jakies tragiczne.

Dziewczyny a sa tu jakies zadowolone z Gyncentrum? Bo powiem szczerze ze ostatnio tylko zle o nich slychac i sie przerazilam :( jeszcze nie zaczelam pierwszego podejscia ale nie chcialabym zmarnowac kasy...

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

Ja jestem w sumie zadowolona, tylko dr Cz nie trawię. I jeszcze jakby te laski z rejestracji w Katowicach nie były wiecznie takie odudrane to byłoby super :)
 
a od kogo mam to skierowanie dostać? myślisz, że teraz genetyk coś będzie mógł zaradzić, skoro zarodki już na mnie czekają? :confused:
co ja sobie mogę jeszcze sprawdzić???????? kuźwa która to powiedziała że ja wszechwiedząca jestem??!!
gucio wiem :p
Skierowanie pilne od lekarza rodzinnego do poradni genetycznej. Nawet niech kariotypy wam zbadaja chocby dla swietego spokoju to juz masz 700 zl w kieszeni. Wspolnie mutacje cftr. Tobie mutacje pai 1a emkowi mutacje azf i mutacje mthfr
 
Skierowanie pilne od lekarza rodzinnego do poradni genetycznej. Nawet niech kariotypy wam zbadaja chocby dla swietego spokoju to juz masz 700 zl w kieszeni. Wspolnie mutacje cftr. Tobie mutacje pai 1a emkowi mutacje azf i mutacje mthfr
kariotypy na razie sobie daruję bo z tym i tak nic nie zrobię, ja zarodki są uszkodzone genetycznie to już musztarda po obiedzie, u męża chyba nie ma podstaw do podejrzewania azf, bo liczebność i ruchliwość na ogromną, wszystkie inne parametry też ok, tylko morfologia 3%. Pozostaje na razie cftr - tylko nie wiem jak to wływa na przebieg ciąży i jeśli by wyszła dodatnia to czym to się leczy?
o pai1 paśnik nic nie mówił, a gdyby była potrzeba to on pewnie by zlecił??
 
a jak myślisz - co mi każą sprawdzać? bo na chwilę obecną kariotypy chyba nie mają sensu - jakby nie daj Boże się nie udał kolejny transfer to będę myśleć, żeby działać jeszcze zanim wykorzystam ostatni zarodek. A ta mutacja cftr jak wpływa na ciążę?
Mutacje cftr sprawdza sie nie pod zajscie w ciaze a raczej zeby sprawdzic czy jest sie nosicielem genu mukowiscydozy. Mozna byc zdrowym i byc nosicielem. O ile dobrze pamietam kobieta nie przenosi genu na dziecko ale facet juz tak
 
reklama
Do góry