reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
więc ja wyluzowałam :) Nastawiłam się że szału nie będzie i że po prostu zamrozimy teraz pecherzyki i kolejna stymulacja od razu i nazbieram ich więcej. A jeżeli okaże się że urosło ich troche to będę pozytywnie zaskoczona :) Oczywiście w piątek dam znaka :)
anett, a czy pozwola ci w klinice od razu w nastepnym cyklu stymulacje robic? gdzie niegdzie kaza 3 miesiace odczekac :(
Widzę jak odwróce tel poziomo.
Ale na aplikacji Forum Babyboom, czy Tapatalk czy na www (Safari)?

witajcie moje Kochane,
steskniłam się za Wami. U nas po nieudanym transferze kazał dr odczekać cykla najlepiej dwa. W tym czasie mam zrobić histeroskopie diagnostyczną pod kątem utajonej infekcji. Czy któraś z Was miała? I skąd na to skierowanie? Czy da rade na nfz?
U kogo jestes?
Ja mialam histero w Novum. Wyszla mi niby przewlekly stan zapalny ktory leczylam antybiotykiem. teraz jestem juz po biopsji weryfikacyjnej czy juz jest ok, czekam na wynik.
Jesli ty jestes w Novum (a tak jako kojarze?), to oni pewnie chca histero z biopsja z badaniem histochemicznym. a tego nie robią nigdzie indziej - tego badania histochemicznego. przynajmniej ja nie znalazłam.
W Novum zaplacilam za histero z badaniami ok 2100zł. ok tygodnia sie czeka na termin.

Mogę też prosić o książkę na mobi? :) Mój mail lyudmila-86@o2.pl

Dziękuję pięknie!

P.S. Nie umiem Tobie wyslać prywatnej wiadomości.
@nieagatka , rzeczywiscie ja tez nie umiem znalezc przycisku zeby wyslac wiadomosc priv do ciebie. to ja tez tutaj podaje: bertha@poczta.onet.pl

A w Polsce można tylko 6? Ja jestem zielona w temacie IVF i jedyną "wiedzę" jaką mam to z tego serialu "In vitro - czekając na dziecko" i tam wydawało mi się, że babka miała 11 zapłodnionych komórek.
Kurcia, domyslnie zapladniaja 6. wszystkie zapladniaja jesli masz skonczone 35 lat, albo sa jakies ku temu inne wskazania medyczne - ale nie wiem jakie. Ale co z tego, jak ja cieszylam sie ze bede miala wszystkie zaplodnione (skonczone 35 lat), a tymczasem mialam tylko 2 jajka zdolne do zaplodnienia...
 
Jeśli chcesz to umów się na wizytę do Ingi... Może będzie miała jakiś pomysł na Ciebie :) Tym bardziej, że oni się nie zajmują ifv więc może coś wymyśli, zamiast od razu naciągać na ifv?
U mnie przy pco miałam tak grube otoczki na jajnikach, że nic nie chciało nawet rosnąć, nie mówiąc już o pękaniu (nie miało co pękać :p) ale po drillingu super reagowałam na leki.
Teraz leczę sie w krakowskim Macierzyństwie... Kilka dziewczyn z tego forum od nich "uciekło" do Katowic... To moje pierwsze ifv i mamy jeszcze u nich zarodki więc na razie będę jeszcze u nich próbować... Szczerze mówiąc modlę się, żeby się udało bo nie mam za bardzo możliwości jeździć gdzieś dalej...
A co to ten drilling, bo mi tez nie zawsze pekaja.
 
Prawne sprawy i alimenty są dla mnie nieistotne. Boję się że gdzieś tam kiedyś może w jego sercu pojawić się żal do mnie, że nie próbowaliśmy do końca z jego nasieniem (bo mam wrażenie że on to tak odbiera, że jak nie może mieć swoich biologicznie dzieci to nie jest pelnowartosciowym mężczyzną). Choć jego dzieciaki też uwielbiają-jak już się doczekamy to on będzie ten fajny, a ja ta jędza co krzyczy i wszystkiego zabrania :p. Przed nami trzecia procedura i trzeba coś postanowić.
Macie z M super podejście do życia. Pogratulować ☺
Moze zapladnianie pol na pol? Polowa waszym nasieniem a polowa nasieniem dawcy? Trudna decyzja, ja bym dala szanse mezowi:) tylko pofaszeruj do mega dawkami witamin:)
 
Ja po wizycie, nie widm czy pamiętacie z endometrium byl problem podgonilo do 8 utrzymuje estrofem i transfer we wtorek. Martwi mnie fakt ze to bedzie 24dc zapytalam o to lekarza on ze to o niczym nie przesadza ma ciaze z jeszcze pozniejszych transferow ze na sztucznym cyklu o dobre endometrium chodzi.

Mi tez lekarze mowili ze dzien cyklu nie wazny ze czekamy na endo. Polecam trental na poprawe endometrium, ale nie pamietam jaki jest polski odpowienik cos na p....Po lyzeczkowaniu nie chcialo rosnac wiecej niz 7 a z trentalem dochodzilo do 10
 
To już prędzej ten urolog doprowadza mnie do szału jeśli chodzi o rozmowę . tłumaczy i mówi wszystko tak jakby miał nas za debili :errr: ale to nie zmienia faktu ze specjalistą jest bardzo dobrym ;)
E, no to chyba lepiej ze tlumaczy jak debolim niz mialby uwazac ze wszystko wiecie i nic nie mowic:)
 
A w Polsce można tylko 6? Ja jestem zielona w temacie IVF i jedyną "wiedzę" jaką mam to z tego serialu "In vitro - czekając na dziecko" i tam wydawało mi się, że babka miała 11 zapłodnionych komórek.


Bardzo Ci dziękuję za opinię.

Ogólnie dziewczyny dziękuję za tak szeroki odzew. Dziękuję za Wasze opinie. Umówię się do dr Mercika i zobaczymy jak to będzie. Wciąż mam nadzieję, że uda się naturalnie, ale okienko endometriozy się zamyka, a pęcherzyki nie pękają więc nie mam nieograniczonej ilości czasu. Czuję się jak tykająca bomba i to mnie dobija.

Dr Marcik bardzo dobry specjalista i bardzo polecany. Na pewno ma super rękę do criotransferow, raz mi robił transfer na świeżym zarodku niestety nieudany, później już miałam tylko Śnieżynki to najpierw robił dr Grettke niestety nie udany a później kolejny dr Mercik i trafił tak że hehh szykuje wyprawkę dla dwóch Łobuzów. Dlatego przypuszczam że jak zaczniesz chodzić do tego doktorka to on też będzie dążył do tego żeby sam wykonywał transfer... Polecam i trzymam kciuki żeby to upragnione szczecie również i do Ciebie zapukało :-)
 
Tylko te nieperfekcyjne może i zapłodnią, ale przez wadę którą posiadają dalszy rozwój zarodka jest nieprawidłowy
A nam powiedzieli ze te nieruchliwe dopuszczone do IMSI też za dobrze nie rokują. Wg dziwi mnie to bardzo ze skoro czynnik męski włącza się dopiero w 3 dobie po zaplodnieniu to czemu w naszym przypadku nie chcą trzymać wszystkich zarodków do 5 doby ? Wcześniej to taki transfer na chybił-trafił.
 
reklama
Moze zapladnianie pol na pol? Polowa waszym nasieniem a polowa nasieniem dawcy? Trudna decyzja, ja bym dala szanse mezowi:) tylko pofaszeruj do mega dawkami witamin:)

Jak mu przed ostatnim podejściem wystawilam pudełko z tabletami to mi powiedział, że lekomana chcę z niego zrobić i nawet jego babka z dziadkiem razem wzięci tyle nie łykają :-D:-D
 
Do góry