reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

witajcie moje Kochane,
steskniłam się za Wami. U nas po nieudanym transferze kazał dr odczekać cykla najlepiej dwa. W tym czasie mam zrobić histeroskopie diagnostyczną pod kątem utajonej infekcji. Czy któraś z Was miała? I skąd na to skierowanie? Czy da rade na nfz?

Na NFZ się da, tylko na to się czeka, czasem i pół roku. Prywanie zazwyczaj szybciej.
Skierowanie musi wystawić lekarz.
 
reklama
Nam niestety nie pomógł. Zalecił by w cyklu stymulowanym z punkcją starać się naturalnie bo są duże szanse (ilość plemników wzrosła nagle ponad normę, ale morfologia dalej 0 i jeszcze bakterie).
Ja mam w ogóle jakieś "szczęście" do lekarzy. Kiedyś internista bez żadnych badań stwierdził że mam astmę i chciał ją leczyć antybiotykiem :errr:

Nam lekarz tlumaczyl, ze ta morfologia to teoche sciema jest. Bo tam licza tylko perfekcyjne pleminiki, a te nieperfekcyjne, ktore tez sa zdolne do zaplodnienia, nie sa brane pod uwage. I mowil, ze jeszcse 2 lata temu nikt tej morfologii nie bral pod uwage i ze teraz sie to "modne" zrobilo, a jego zdaniem nieslusznie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mysle ze rozsadna decyzja
Jedyne co moge jeszcze dodac to to ze w czechach nie ma restrykcji czyli tego glupiego prawa ze tylko 6 komorek zapladniaja (u mnie byly i tak tylko 4 wiec nic mi to nie dalo ale gdybym miala wiecej to wolalabym aby sie wiecej zaplodnilo )
A w Polsce można tylko 6? Ja jestem zielona w temacie IVF i jedyną "wiedzę" jaką mam to z tego serialu "In vitro - czekając na dziecko" i tam wydawało mi się, że babka miała 11 zapłodnionych komórek.

Myślę że Gyncentrum to dobra decyzja, wiadomo jak każda klinika ma swoje plusy i minusy ale dzięki nim jestem teraz w 23tc bliźniaczej, ja osobiście chodzę do dr Anny Piekarz ale dziewczyny również polecają dr Mercika i dr Grettke, pani doktor Czerwińska też nie jest złym lekarzem tylko ma trochę dziwne podejście do pacjentów ale też jest dobrym specjalistom. Dr Marcik ma świetną rękę do transferów ;-)
Bardzo Ci dziękuję za opinię.

Ogólnie dziewczyny dziękuję za tak szeroki odzew. Dziękuję za Wasze opinie. Umówię się do dr Mercika i zobaczymy jak to będzie. Wciąż mam nadzieję, że uda się naturalnie, ale okienko endometriozy się zamyka, a pęcherzyki nie pękają więc nie mam nieograniczonej ilości czasu. Czuję się jak tykająca bomba i to mnie dobija.
 
A w Polsce można tylko 6? Ja jestem zielona w temacie IVF i jedyną "wiedzę" jaką mam to z tego serialu "In vitro - czekając na dziecko" i tam wydawało mi się, że babka miała 11 zapłodnionych komórek.


Bardzo Ci dziękuję za opinię.

Ogólnie dziewczyny dziękuję za tak szeroki odzew. Dziękuję za Wasze opinie. Umówię się do dr Mercika i zobaczymy jak to będzie. Wciąż mam nadzieję, że uda się naturalnie, ale okienko endometriozy się zamyka, a pęcherzyki nie pękają więc nie mam nieograniczonej ilości czasu. Czuję się jak tykająca bomba i to mnie dobija.
Tak w polsce tylko 6 a bywaja przypadki ze z tych 6 zostanie 1 albo nic... wiec lepiej zaplodnic wiecej szczegolnie jak sie placi za leki do stymulacji kilka tysiecy itd
 
Nam lekarz tlumaczyl, ze ta morfologia to teoche sciema jest. Bo tam licza tylko perfekcyjne pleminiki, a te nieperfekcyjne, ktore tez sa zdolne do zaplodnienia, nie sa brane pod uwage. I mowil, ze jeszcse 2 lata temu nikt tej morfologii nie bral pod uwage i ze teraz sie to "modne" zrobilo, a jego zdaniem nieslusznie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Tylko te nieperfekcyjne może i zapłodnią, ale przez wadę którą posiadają dalszy rozwój zarodka jest nieprawidłowy
 
reklama
Nam niestety nie pomógł. Zalecił by w cyklu stymulowanym z punkcją starać się naturalnie bo są duże szanse (ilość plemników wzrosła nagle ponad normę, ale morfologia dalej 0 i jeszcze bakterie).
Ja mam w ogóle jakieś "szczęście" do lekarzy. Kiedyś internista bez żadnych badań stwierdził że mam astmę i chciał ją leczyć antybiotykiem :errr:
A szukaliście pomocy u innych specjalistów ? My najwięcej zyskaliśmy po konsultacjach w Warszawie dopiero później był urolog z gyn.
To wszystko zależy w czym tkwi problem . M ma azoospermie ale po biopsji okazało sie ze morfologia ok . więc teraz pracujemy nad ilością i ruchliwoscia
 
Do góry