reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja mam nieregularne cykle i poprzedni też wkońcu musiałam wywoływać bo długo nie mialam także myślę że taka poprostu moja natura. Miałam nadzieje że teraz po duphastonie bedzie krótszy cykl... U nas raczej niemożliwa jest naturalna ciąża bo to u męża jest problem. Ma plemniki ale nie wydostają się także to chyba raczej niemożliwe.
Ewentualnie możesz jeszcze łyknąc aspirynę... Ale myślę, że nie warto za dużo kombinować... Podejrzewam, że Twój ogranizm trochę strajkuje po punkcji... Pomyśl - 60 komórek to on by produkował przez 5 lat... Może w ten sposób "broni" się przed nadmierną eksploatacją i tym samym przed wcześniejszą menopauzą... Organizm ludzki i jego mechanizmy obronne potrafią być naprawdę zaskakujące
 
reklama
Mam brać od 2dc estriadol czyli to chyba ma być na sztucznym cyklu tak? Wstyd się przyznać ale nie wiem jaka to jest roźnica ;)
Ja właśnie bardzo się denerwuje całą tą sytuacją i nerwy pewnie też swoje robią...
Powiedz mi jak to jest u Ciebie ?:) też jesteś taka niecierpliwa w oczekiwaniu ? :)
Kochana napij ty się po prostu wina i będzie gitarka :D
 
Ewentualnie możesz jeszcze łyknąc aspirynę... Ale myślę, że nie warto za dużo kombinować... Podejrzewam, że Twój ogranizm trochę strajkuje po punkcji... Pomyśl - 60 komórek to on by produkował przez 5 lat... Może w ten sposób "broni" się przed nadmierną eksploatacją i tym samym przed wcześniejszą menopauzą... Organizm ludzki i jego mechanizmy obronne potrafią być naprawdę zaskakujące
Tylko ja miałam punkcje w maju czyli już pare msc minęło...a miesiąc po bylam na usg i lekarz powiedział że sam się dziwi ale wszystko już jest ok :)
śmieją się ze mnie w rodzinie bo mój brat i siostra mają po trójce dzieci i stwierdzili że mamy bardzo płodne geny i gdyby nie problemy męża to pewnie już też by trójka była :p
 
Dzięki za wyjaśnienia! A wracam do pytania o nazwę badania. Jak się może nazywać to badanie w laboratorium? Np nk można znaleźć w badaniu: subpopulacje limfocytów, profil limfocytarny, test imk, komórki nk.
A kir? We Wrocławiu nie znalazłam nigdzie takiego badania, wiele już o tym czytałam na wątku immunologicznym ale wciąż nie znam nazwy badania. Dostałam już jedna nazwę "genotyp hla". Czy są inne nazwy?
Np w testDNA.pl w pakiecie badań po poronieniu, jest m.in. poza trombofilia:
występowanie genów HLA-DQ2,2 i/lub HLA-DQ2,5 lub/i HLA-DQ8. Czy to to? Czy to tylko cześć z Kirów?

Tak. Scratching to właśnie biopsja endometrium. Wykonuje się ją w 21- 22 dc i to właśnie takie drapanie.[/QUOTE]
A, to ja miałam w 7dc, ale to żeby zbadać endometrium. Jeśli będzie ok to będę jeszcze miesiąc brała antyki wiec u mnie to nie zadziała jak scratching..


Tak. Scratching to właśnie biopsja endometrium. Wykonuje się ją w 21- 22 dc i to właśnie takie drapanie.

Laboratorium Immunologii Tkankowej
Centrum Medycznego
Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN




Badania diagnostyczne prowadzone w Laboratorium Immunologii Tkankowej CM IITD:

1. Pakiet badań dla celów transplantacji obejmujący:

  • typowanie antygenów zgodności tkankowej (HLA) klasy I i II (badanie na poziomie DNA: niska, pośrednia lub wysoka rozdzielczość);
  • próby krzyżowe między dawcą a biorcą przeszczepu;
  • określanie poziomu przeciwciał anty-HLA przez badanie panelowej reaktywności (PRA-CDC);
  • identyfikacja przeciwciał anty-HLA klasy I i II (Luminex);
  • oznaczanie specyficzności przeciwciał anty-HLA klasy I i II (Luminex);
  • genotypowanie receptorów KIR;
2. Typowanie antygenów HLA w celu określenia predyspozycji genetycznej w różnego rodzaju chorobach o podłożu autoimmunologicznym:

  • HLA-B27 - diagnostyka zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa(ZZSK), zapalenia błony naczyniowej oka, określenie predyspozycji genetycznej i ewentualnej manifestacji klinicznej w reaktywnych zapaleniach stawów (w tym zespół Reitera), artropatii łuszczycowej, nawracającym zapaleniu tęczówki;
  • HLA-C*06 - określenie podłoża genetycznego łuszczycy typu I;
  • HLA-DRB1*15 - diagnostyka zapalenia błony naczyniowej oka;
  • HLA-DRB1(*01, *04) - diagnostyka i prognozowanie przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów;
  • HLA-DQB1*(DQ2/DQ8) - diagnostyka celiakii (choroba trzewna);
3. Typowanie antygenów HLA i receptorów KIR oraz określanie poziomu przeciwciał anty-HLA w diagnozowaniu podłoża niepłodności i nawracających samoistnych poronień.


Laboratorium Immunologii Tkankowej od 1977 roku współpracuje z Regionalnymi Ośrodkami Transplantacyjnymi, stacjami dializ oraz w ramach Poltransplantu z Krajową Listą Oczekujących na Przeszczepienie Narządu. Wykonujemy również badania dla potrzeb transplantacji kończyn dla Pododdziału Replantacji Kończyn, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki w Trzebnicy oraz próby krzyżowe do przeszczepu płuca dla Katedry Chorób Klatki Piersiowej w Szczecinie.

Laboratorium Immunologii Tkankowej CM IITD jest zarejestrowane w KIDL – numer ewidencyjny 2454.

Informacje:

Laboratorium Immunologii Tkankowej

Centrum Medyczne Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN

ul. Weigla 12, 53-114 Wrocław

Kierownik Laboratorium: dr hab. Katarzyna Bogunia-Kubik

Tel. 071 370 99 58 lub przez centralę 071 337 11 72 w. 231

E-mail: bogunia@iitd.pan.wroc.pl

Zadzwon i zapytaj ,oni KIRy robia ,pytanie czy tobie zrobia?[/QUOTE]

Oo, dziękuje!!
 
Ale poczekaj teraz doczytalam ze chcesz opoznic hmm nie slyszalam zeby duphastonem mozna bylo opoznic okres. Nim sie go wywoluje. Opoznic go mozna antykami ktorych ty teraz nie bierzesz
Gosiu z tego co mi wiadomo to można też dupkiem opóźnić - jeśli ktoś ma krótkie cykle i niedomogę lutealną, to właśnie leczy się progesteronem, żeby cykle były dłuższe. Ogólnie jeśli masz rogesteron na odpowiednio wysokim poziomie to @ nie powinna przyjść. Ale tak jak pisałam - dupek nie daje gwarancji powodzenia ani w jedną ani w drugą stronę, a zwłaszcza wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebujemy :p:p:p
 
Kąpiel gorąca była i w niedzielę i poniedziałek. Przytulanie z mężem też co wieczór( mąż zadowolony że próbuje sobie wywołać @ :p ) piersi i podbrzusze boli już od paru dni... znowu się wszystko przesunie. Myślisz że przez to lekarz może przełożyć transfer ???
Dziękuje że odpowiedziaaś, dobrze jest się poradzić innej kobiety :):*

Ja raczej zawsze miałam @ regularnie a przed cyklem stymulowanym na który czekałam z niecierpliwością spóźnila się prawie tydzień. Taka jej uroda ;). Myślę że nie powino to w żaden sposób mieć wpływu na transfer.
 
Dziewczyny powiedzcie mi proszę bo jestem załamana :(
Miałam dostać okres ok niedzieli. Lekarz przepisał mi duphaston żebym miała krótszy cykl przed transferem. A tu do dzisiaj nic... Myslicie że przez to że bede miała dłuższy cykl może mi przełożyć transfer ??? Miałyście taką sytuacje ??? Dzisiaj mam 30dc...a w niedziele był 28dc.
Jestem załamana...ciągle biegam sprawdzać czy już dostałam @
Wyluzuj kochana,
nie ma jedno z drugim nic wspolnego jesli podchodzisz do kryo na sztucznym cyklu.Niezaleznie kiedy malpa przyjdzie,od drugiego dnia zacznie brac E2 i bedzie wszystko git. Transferu przeciez nie masz jeszcze zaplanowanego bo to zalezy od tempa w ktorym twoje endo bedzie roslo. Zanim to nastapi bedziesz jeszcze ze 2 USG miala,takze luzuj galoty:):):)a dok sie z lancucha nie zerwal i ma na codzien takie sytuacje.Okres moze ci sie spozniac ,bo jestes strasznie tematem zestresowana,to jeden z glownych powodow:)bedzie dobrze;)
 
Ja jak na razie jestem zadowolona choć pierwsze podejście nieudane tzn. transfer się nie powiódł.Jednakże stymulację powinnam uznać za dobrze przeprowadzoną,bo było 8 pobranych komórek z czego 5 dojrzałych,wszystkie zostały zapłodnione.Podano mi 2 zarodki 3dniowe najwyższej klasy 24 lipca.Pozostałe jeszcze się rozwijały,finalnie zamrożone zostały 2 zarodki.Było to moje pierwsze IVF.Miałam wcześniej jedno IUI w kwietniu,ale kolejnych już nie podejmowałam,uznałam że szkoda czasu.Z resztą lekarz powiedział,że w moim wieku można góra dwa IUI zrobić,ale generalnie po 40 rż IVF jest rekomendowane.Mam wiele obaw czy zdążę,bo późno za to wszystko się wzięłam,a nie mam jeszcze żadnych dzieci.Problem leży po mojej stronie,bo z partnera nasieniem jest wszystko dobrze.Ja z kolei hiperprolaktynemia,LUF,niedrożny jeden jajowód.Jestem po ciężkiej operacji usunięcia wielu mięśniakow w 2013,którą robiła mi prof Markowska z Poznania,podobno jedna z najlepszych lekarzy zajmujących się tego typu sprawami w Polsce.Przed operacją błagałam ją,aby uratowała mi macicę i się udało.Wiem jednak,że kolejny paskud mi odrasta i ma już 3 cm.31 stycznia miałam HSC i usunięto mi polip w macicy.Mam nadzieję,że już nic więcej mnie nie zaskoczy.Czekam teraz na wizytę 25 sierpnia i liczę że będzie przygotowanie do kriotransferu od kolejnego cyklu.
Trzeba próbować dalej, jeśli jest taka możliwość i szansa. Nie trać nadzieji a ja będę trzymać kciuki. Powodzenia !!:):):)
 
reklama
Mam brać od 2dc estriadol czyli to chyba ma być na sztucznym cyklu tak? Wstyd się przyznać ale nie wiem jaka to jest roźnica ;)
Ja właśnie bardzo się denerwuje całą tą sytuacją i nerwy pewnie też swoje robią...
Powiedz mi jak to jest u Ciebie ?:) też jesteś taka niecierpliwa w oczekiwaniu ? :)
Cykl sztuczny. Jestem niecierpliwa tylko ze ja juz walcze 4 lata i mam nadzieję ze w koncu zobacze swuatelko w tunelu
 
Do góry