reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dzięki za wyjaśnienia! A wracam do pytania o nazwę badania. Jak się może nazywać to badanie w laboratorium? Np nk można znaleźć w badaniu: subpopulacje limfocytów, profil limfocytarny, test imk, komórki nk.
A kir? We Wrocławiu nie znalazłam nigdzie takiego badania, wiele już o tym czytałam na wątku immunologicznym ale wciąż nie znam nazwy badania. Dostałam już jedna nazwę "genotyp hla". Czy są inne nazwy?
Np w testDNA.pl w pakiecie badań po poronieniu, jest m.in. poza trombofilia:
występowanie genów HLA-DQ2,2 i/lub HLA-DQ2,5 lub/i HLA-DQ8. Czy to to? Czy to tylko cześć z Kirów?

Tak. Scratching to właśnie biopsja endometrium. Wykonuje się ją w 21- 22 dc i to właśnie takie drapanie.[/QUOTE]

moze ... badanie receptorow komorek NK
genotypowanie receptorow KIR , to znalazlam
 
reklama
Dzięki za wyjaśnienia! A wracam do pytania o nazwę badania. Jak się może nazywać to badanie w laboratorium? Np nk można znaleźć w badaniu: subpopulacje limfocytów, profil limfocytarny, test imk, komórki nk.
A kir? We Wrocławiu nie znalazłam nigdzie takiego badania, wiele już o tym czytałam na wątku immunologicznym ale wciąż nie znam nazwy badania. Dostałam już jedna nazwę "genotyp hla". Czy są inne nazwy?
Np w testDNA.pl w pakiecie badań po poronieniu, jest m.in. poza trombofilia:
występowanie genów HLA-DQ2,2 i/lub HLA-DQ2,5 lub/i HLA-DQ8. Czy to to? Czy to tylko cześć z Kirów?

Tak. Scratching to właśnie biopsja endometrium. Wykonuje się ją w 21- 22 dc i to właśnie takie drapanie.[/QUOTE]

Laboratorium Immunologii Tkankowej
Centrum Medycznego
Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN




Badania diagnostyczne prowadzone w Laboratorium Immunologii Tkankowej CM IITD:

1. Pakiet badań dla celów transplantacji obejmujący:

  • typowanie antygenów zgodności tkankowej (HLA) klasy I i II (badanie na poziomie DNA: niska, pośrednia lub wysoka rozdzielczość);
  • próby krzyżowe między dawcą a biorcą przeszczepu;
  • określanie poziomu przeciwciał anty-HLA przez badanie panelowej reaktywności (PRA-CDC);
  • identyfikacja przeciwciał anty-HLA klasy I i II (Luminex);
  • oznaczanie specyficzności przeciwciał anty-HLA klasy I i II (Luminex);
  • genotypowanie receptorów KIR;
2. Typowanie antygenów HLA w celu określenia predyspozycji genetycznej w różnego rodzaju chorobach o podłożu autoimmunologicznym:

  • HLA-B27 - diagnostyka zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa(ZZSK), zapalenia błony naczyniowej oka, określenie predyspozycji genetycznej i ewentualnej manifestacji klinicznej w reaktywnych zapaleniach stawów (w tym zespół Reitera), artropatii łuszczycowej, nawracającym zapaleniu tęczówki;
  • HLA-C*06 - określenie podłoża genetycznego łuszczycy typu I;
  • HLA-DRB1*15 - diagnostyka zapalenia błony naczyniowej oka;
  • HLA-DRB1(*01, *04) - diagnostyka i prognozowanie przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów;
  • HLA-DQB1*(DQ2/DQ8) - diagnostyka celiakii (choroba trzewna);
3. Typowanie antygenów HLA i receptorów KIR oraz określanie poziomu przeciwciał anty-HLA w diagnozowaniu podłoża niepłodności i nawracających samoistnych poronień.


Laboratorium Immunologii Tkankowej od 1977 roku współpracuje z Regionalnymi Ośrodkami Transplantacyjnymi, stacjami dializ oraz w ramach Poltransplantu z Krajową Listą Oczekujących na Przeszczepienie Narządu. Wykonujemy również badania dla potrzeb transplantacji kończyn dla Pododdziału Replantacji Kończyn, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki w Trzebnicy oraz próby krzyżowe do przeszczepu płuca dla Katedry Chorób Klatki Piersiowej w Szczecinie.

Laboratorium Immunologii Tkankowej CM IITD jest zarejestrowane w KIDL – numer ewidencyjny 2454.

Informacje:

Laboratorium Immunologii Tkankowej

Centrum Medyczne Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN

ul. Weigla 12, 53-114 Wrocław

Kierownik Laboratorium: dr hab. Katarzyna Bogunia-Kubik

Tel. 071 370 99 58 lub przez centralę 071 337 11 72 w. 231

E-mail: bogunia@iitd.pan.wroc.pl

Zadzwon i zapytaj ,oni KIRy robia ,pytanie czy tobie zrobia?
 
Jak dobrze pamietam 1x1 przez 10 dni
tylko nie wiem czy w tym momencie to ma sens. Okres powinnam dostać jutro, pojutrze no chyba że się spóźni bo jak miałam regularne to teraz przy tych wszytskich chormonach mam długość cyklu między 28 a 42 dni. A czytałam gdzieś na forum dziś że dziewczyna miała 3 dni przed transferem doszczepienie i się udało
 
tylko nie wiem czy w tym momencie to ma sens. Okres powinnam dostać jutro, pojutrze no chyba że się spóźni bo jak miałam regularne to teraz przy tych wszytskich chormonach mam długość cyklu między 28 a 42 dni. A czytałam gdzieś na forum dziś że dziewczyna miała 3 dni przed transferem doszczepienie i się udało
misis,moge ci tylko dobrze poradzic...nie kombinuj bo przekombinujesz i dopiero bedziesz potrzebowala miesiecy zeby dojsc z tym do ladu.Ja po ostatnim transferze bralam duzo prg. okres mi sie totalnie rozregulowal.Zrobisz oczywiscie jak uwazasz:)
 
misis,moge ci tylko dobrze poradzic...nie kombinuj bo przekombinujesz i dopiero bedziesz potrzebowala miesiecy zeby dojsc z tym do ladu.Ja po ostatnim transferze bralam duzo prg. okres mi sie totalnie rozregulowal.Zrobisz oczywiscie jak uwazasz:)
Podjęłam decyzję że nie będę kombinować. Spóźni się to będzie fajnie. Bo nie wem od kiedy są efekty szczepienia. Wiem że badanie nie wczesniej niż po 3 tygodniach od ostatniego szczepienia ale na organizm one od razu powinny zadziałać.
 
Podjęłam decyzję że nie będę kombinować. Spóźni się to będzie fajnie. Bo nie wem od kiedy są efekty szczepienia. Wiem że badanie nie wczesniej niż po 3 tygodniach od ostatniego szczepienia ale na organizm one od razu powinny zadziałać.
W takim razie oszczędzaj się, nie bierz gorącej kąpieli i od mężusia z daleka:p :D czyli dokładnie na odwrót jak przy "wywoływaniu" :D
 
W takim razie oszczędzaj się, nie bierz gorącej kąpieli i od mężusia z daleka:p :D czyli dokładnie na odwrót jak przy "wywoływaniu" :D
Oszczędzac się oszczędzam. Na jutro mam w planach kupić 5 kg ogórków i zaprawić ale przy tym się nie przeciążę. Mąż teraz ma nocki więc jak wracam po pracy to śpi więc ja po cichutko po domku się krzątam np. z książką. ALe człowiek jest strasznie ociążały przez to leniuchowanie. Kg przybywają, wypadało by ze 5 kg schudnąć bo ważę 63 przy wzroście 162 i czuję się ciężko a z drugiej strony boję się iść na spacer przez żmije i dzikie zwierzęta-w tym roku miałam przyjemność spotkać się z dzikami sztuk 7 a po ruchliwej drodze spacerowanie nie sprawia mi przyjemności. Z drugiej strony myślę że przez te wszytskie leki którymi się faszerujemy waga idzię w górę. Ale to nie zmienia faktu że lubie gotować, piec i jeść:)
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie mi proszę bo jestem załamana :(
Miałam dostać okres ok niedzieli. Lekarz przepisał mi duphaston żebym miała krótszy cykl przed transferem. A tu do dzisiaj nic... Myslicie że przez to że bede miała dłuższy cykl może mi przełożyć transfer ??? Miałyście taką sytuacje ??? Dzisiaj mam 30dc...a w niedziele był 28dc.
Jestem załamana...ciągle biegam sprawdzać czy już dostałam @
 
Do góry