reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

aspiryna nie jest bezpieczna, lepsza jest heparyna, ale to są leki gdy ET nie udają się i nie wiadomo o co chodzi. Co do chlam i ureo to są to bakterie bezobjawowe. A tylko 60% wymazmów wychodzi pozytywnych, stąd nacisk jest na badania PCR. Są badania potwierdzające brak implentacji spowodowany przez zakażenie ureoplasmą, a ze jest bezobjawowa... Często problem braku implantacji może wynikać z :
- zlego rozrostu lub wad macicy, zrostów, dlatego po 2ET histero jeżeli zarodki są dobrej jakości ( tutaj dobre mam namyśli zarodki 5dniowe blastocysty powyzej 3BB.)
- genetyka macica odrzuca wadliwy zarodek, trzeba zrobić kariotypy itp.
- na końcu jest imunologia, problemy z imunologią ma około 2% kobiet. Dlatego tez lekarze w klinikach podchodzą tak do imunologii.
Poważnym probelmem może być przesunięte okienko implantacyjne, co często jest pwodem, żle wykonany transfer...
Jezeli embrion jest dobry a ciąży nie ma to trzeba szukać, ale IVF to nie pewniak na procedure masz 4-50% a średnio masz 2 transfery czyli z 25% na transfer. To taka moja statystka. Ogólem wspólczynnik implantacji koreluje z morfologią zarodka. Embrion 5AA powyzej 60% implantacji. A embrion typu morula w 5 dniu czy wczesna blastocysta 1AA około 20%. Przy 3dniowych szanse są jeszcze mniejsze..
A myslisz ze jak czesto powinno sie robic badanie w kierunku chlamydiu i ueroplasmy? Ja zawsze mialam transfer w 3 dobie hodowli zarodka, nigdy nie mialam blastocysty. Teraz mam jeszcze jeden zarodek kl 8B, raz przy 8C byla ciaza ale niestety biochemiczna. Boże jak my sie musimy nacierpiec zeby osiagnac upragnione szczescie
 
reklama
To w ogóle tak można? Słyszałam o kontrolach zusu ale pracodawca [emoji15]?? Przecież ma na l4 napisany kod! No szok!


"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
mozna można pracodawca ma prawo sprawdzic cię na l4 ale bez przesady nie ma prawa pytać sie mnie co mi dolega a kod widzi tylko zus
 
Ja sie jeszcze nie spotkalam z tym aby ktoś kontrolował zwolnienie od ginekologa.
Widza idioci pieczątkę wiec nie trzeba byc mozgiem zeby sie domyślić o co chodzi. Masakra. Zero taktu
Dokładnie, ja też jestem na zwolnieniu ale uprzedzilam, że mnie nie będzie bo mam planowany zbieg, (bez wdawania się w szczegóły), więc licze że jak w poniedziałek wróce do pracy to mnie nie zjedzą, bo unas teraz gorący czas.
 
Zgadzam się,ja nie mówię, że popieram to pytanie, ale mowię, że pracodawca zawsze ma możliwość cię skontrolować.
skontrolować owszem i to nawet co dzień jak by chciał ale jeśli chodzi o choroby i dolegliwości to nie ma prawa wiedzieć z jakiego powodu mam l4 chyba że sama mu powiem :) jedynie zus ma wgląd w kod jaki jest napisany na druku l4
 
2017-07-26 natalix7 Wizyta serduszkowa [emoji110]6t6d ( ET: 27.06.2017 )
2017-07-26 evulek111 beta 7dpt 2blastek [emoji110]
2017-07-26 meg86 Beta [emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]
2017-07-26 joko86 wizyta (17t6d) ( ET: 07.04.2017 )

POWODZENIA DZIEWCZYNY :)
Powodzenia[emoji110][emoji110][emoji110]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czy nie sjeteś na lewym zwolnieniu, kiedy np w pracy największy pick i czy nie dorabiasz na boku. Musiałabym męża jeszcze spytać co może mieć na celu taka kontrola.

Moze ktoś sie tylko stęsknił i chciał powiedzieć Helloł [emoji23] bo jak sprawdzi czy to lewe? A wyjść mogła np. do lekarza.


"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
 
reklama
Dziewczyny ja byłam sprawdzana przez ZUS na macierzyńskim. Duża firma, lata pracy a pytali się o mnie w firmie. Nie dziwi,że pracodawca sprawdza.. a już co myślę o takich pracodawcach to inna sprawa
 
Do góry