reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Bo badania immunologiczne są bardzo drogie i niejednoznaczne. Nie ma badań potwierdzających (jednoznacznie), że te wszystkie wlewy działają. Są badania które potwierdzają skuteczność sterydów, kwasu acetylosalicylowego czy heparyny. Te LEKI mają szerokie spektrum działania i nie tylko o imuno może chodzić, ale o ukrwienie macicy ( np.heparyna), albo w przypadku słabego zarodka gdzie jest słaba obronność przed układem immunologicznym matki steryd daje maluchowi szanse. Jednak nie ma tutaj problemów z immunologią tylko z słabym zarodkiem, który to zwany potocznie jest alloprzeszczepem płodowym. Jezeli, nie zadziałają odpowiednio jego mechanizmy obronne będzie zbyt słaby, żeby się obronić.Stąd zestaw ostatniej szansy gdy nie wiadomo co sie dzieje to heparyna, kw. acetylosalicylowy, i steryd. Jak to nie pomoże to nic nie pomoże.
Teraz bylo jakis zjazd dr zajmujacych sie in vitro z calego swiata czy z europy i tam podobno negarywnie wypowiadali sie na temat aspiryny i mi lekarz mowil zebym nie brała
 
reklama
Dziewczyny trochę z innej beczki przed chwilką miałam kontrole z pracy w sprawie zwolnienia l4 ledwo jestem 2 tydzień na zwolnieniu a tu taka niespodzianka przyjechał BH-powiec i pyta sie mnie co mi dolega co to za pytanie ? Więc mówię do niego że to moja prywatna sprawa i nie będę opowiadać o moich "chorobach " no tak mnie wk...rwił że szok

To w ogóle tak można? Słyszałam o kontrolach zusu ale pracodawca [emoji15]?? Przecież ma na l4 napisany kod! No szok!


"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
 
Chyba rzeczywiście muszę im pokazać swoją prawdziwą naturę a nie grzecznie siedzieć i liczyć że od nich się dowiem. :D

A to tak można w laboratorium o konkretnego embriologa poprosić?
Zawsze można spróbować !! Zapytaj się może czy informacji może Ci udzielić Wojciech Sierka .
 
Mam wyniki histo patu; Zeszkliwiałe fragmenty doczesnej prawdziwej i kosmowki. Myślicie,ze jest sens robić badania genetyczne? Czy z tego i tak mi nic nie wyjdzie?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
To w ogóle tak można? Słyszałam o kontrolach zusu ale pracodawca [emoji15]?? Przecież ma na l4 napisany kod! No szok!


"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
Pracodawca zawsze może cię skontrolować na zwolnieniu, no ale mało kto to robi. Zresztą Justyna nie ma jeszcze B za zwolnieniu, wtedy wiadomo o co chodzi, ale... i tak ma prawo cie skontrolować.
 
Endometriozy u mnie nie stwierdzono. Chlamydii i ueroplasmy nie sprawdzalam z rok albo wiecej ale zawaze wychodzily negatywne wyniki i nie chodze na zadne baseny wiec mysle ze pod tym wzgledem jest ok
aspiryna nie jest bezpieczna, lepsza jest heparyna, ale to są leki gdy ET nie udają się i nie wiadomo o co chodzi. Co do chlam i ureo to są to bakterie bezobjawowe. A tylko 60% wymazmów wychodzi pozytywnych, stąd nacisk jest na badania PCR. Są badania potwierdzające brak implentacji spowodowany przez zakażenie ureoplasmą, a ze jest bezobjawowa... Często problem braku implantacji może wynikać z :
- zlego rozrostu lub wad macicy, zrostów, dlatego po 2ET histero jeżeli zarodki są dobrej jakości ( tutaj dobre mam namyśli zarodki 5dniowe blastocysty powyzej 3BB.)
- genetyka macica odrzuca wadliwy zarodek, trzeba zrobić kariotypy itp.
- na końcu jest imunologia, problemy z imunologią ma około 2% kobiet. Dlatego tez lekarze w klinikach podchodzą tak do imunologii.
Poważnym probelmem może być przesunięte okienko implantacyjne, co często jest pwodem, żle wykonany transfer...
Jezeli embrion jest dobry a ciąży nie ma to trzeba szukać, ale IVF to nie pewniak na procedure masz 4-50% a średnio masz 2 transfery czyli z 25% na transfer. To taka moja statystka. Ogólem wspólczynnik implantacji koreluje z morfologią zarodka. Embrion 5AA powyzej 60% implantacji. A embrion typu morula w 5 dniu czy wczesna blastocysta 1AA około 20%. Przy 3dniowych szanse są jeszcze mniejsze..
 
reklama
Do góry