reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Clexane ma tępe igly, fraxyparyna jeszcze gorsze . Poniewaz musialam je wstrzykiwac cala ciaze, polecam moja metode. Kupowalam strzykawke 2ml i igłę 0,3 jest tak cienka, ze nie czuc prawie wkluwania. Przelewalam zawartosc fraxyparyny do strzykawki przez "dziubek" i robilam z niej zastrzyk. Trwa to moment, a jednak mniej boli. Mozna tez igly 0,4, ale te sa juz ciut grubsze i bardziej wyczuwalne, mimo wszystko o wiele lepsze od tych z fraxi.
 
Hej,

19 marca miałam transfer i zwolnienie od ginekologa na 2tyg, W pracy krzywo patrzą i straszą wypowiedzeniem. Nie wiem co robić w pn muszę wrócić nie mam podstaw do zwolnienia.
Czy ktoś był w podobnej sytuacji?
Ja też mam beznadziejną sytuacje w pracy. Umowa mi się kończy ostatniego kwietnia.
18 marca w sobotę miałam nieudany pierwszy transfer i pierwsze w życiu l4, wczoraj wróciłam do pracy, oczywiście usłyszałam- jeszcze jedno zwolnienie i nie muszę już wracać!! Jestem załamana, tym bardziej ze mrożaczki czekają.......
 
Jeżeli masz umowę na czas nieokreślony i znajdziesz w tym okresie w ciaze, musisz poinformować o tym fakcie pracodawcę i złożyć zaświadczenie od ginekologa. Wtedy pracodawca jest zobowiązany wycofać wypowiedzenie i przywrócić Cię do pracy na zajmowanym przez Ciebie stanowisku pracy. Tak samo jeśli wypowiedzenie założysz Ty, również powinnaś je wycofać. Jedynym znanym mi odstepstwem od tej reguły jest zwolnienie dyscyplinarne.
Umowa jest normalnie kontynuowana.
Do dnia porodu przedłużona jest umowa,która była zawarta na czas określony. Potem chyba jeszcze przez jakiś czas pobiera się świadczenia z zus.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Beata wg mojego męża pracodawca nie ma obowiązku wycofania wypowiedzenia nawet jeśli jest to umowa na czas nieokreślony. Ciężarna jest na okresie ochronnym tylko do dnia porodu i jeśli otrzymałaś wypowiedzenie i miałoby ono zakończyć się przed planowanym porodem to pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu.

Mąż pracuje w dużej firmie zatrudniającej ok 1500 pracowników i jest to standardowe postępowanie w przypadku zajścia w ciąże w trakcie wypowiedzenia.
 
Mnie tez nie wychodzi :(

Tak jak w przypadku Ilony - podaj mi swoje terminy i spróbuj proszę jeszcze ze 2 razy samodzielnie.
Jeśli nie dasz rady wstawić nowych wierszy pomiędzy, może spróbuj dodać swój termin na końcu.

Ale serio popróbuj, mnie też się udało za 2gim razem dopiero.
 
reklama
Ja tez sama sobie robie, maz boi sie igiel ;). Dasz rade , jak jux bedzie Cie bolal brzuch to mozesz w uda
I ja sama.

Raz trafiłam na żyłe... Mam siniaka na pół brzucha :D:D:D Ale jak mnie położna oglądała przed transferem to nic nie powiedziała, więc nie ja pierwsza tak wyglądałam i nie ostatnia.
 
Do góry