Mi też się umowa próbna kończy zostatnim dniem kwietnia. A gdzie pracujesz ze tak uslyszlas? w korpo? ale chamstwo! taki tekst! masakra jakas. ja sama nie wiem czy brac L4 chyba po transferze nie wezme.a Wybierzecie zeby sie nie stresowc w pracy tak? czy generalnie są takie zalecenia po ivf?Ja też mam beznadziejną sytuacje w pracy. Umowa mi się kończy ostatniego kwietnia.
18 marca w sobotę miałam nieudany pierwszy transfer i pierwsze w życiu l4, wczoraj wróciłam do pracy, oczywiście usłyszałam- jeszcze jedno zwolnienie i nie muszę już wracać!! Jestem załamana, tym bardziej ze mrożaczki czekają.......
reklama
Justyna3007
Fanka BB :)
- Dołączył(a)
- 24 Kwiecień 2009
- Postów
- 186
Też mam taką nadziejęNiczym sie nie martw. Ja mialam estradiol 9500 i transfer przeniesiony o miesiac. Organizm doszedl do siebie...sie zregenerowal i udalo sie za poerwszym razem. Tobie tez sie uda...
M@gda
Moderatorka
- Dołączył(a)
- 19 Luty 2017
- Postów
- 8 481
Dopisałam Cię, ale jedną rzecz tam zmieniłam, możesz spróbować dodać cokolwiek do kalendarza? Idealnie chronologicznie, ale jeśli nie da rady to na koniec.Dziewczyny ja tez nje moge nic wpisać w kalendarz ale jutro testuje robie sikanca 6 dpt trzymajcie kciuki moze juz cos wyjdzie
Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Trzymam jutro kciuki [emoji8]Dziewczyny ja tez nje moge nic wpisać w kalendarz ale jutro testuje robie sikanca 6 dpt trzymajcie kciuki moze juz cos wyjdzie
Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
No taki babsztyl! Myślę sobie ze praca nie jest najważniejsza w takich momentach.... baba jakas będzie mnie straszyć zwolnieniemMi też się umowa próbna kończy zostatnim dniem kwietnia. A gdzie pracujesz ze tak uslyszlas? w korpo? ale chamstwo! taki tekst! masakra jakas. ja sama nie wiem czy brac L4 chyba po transferze nie wezme.a Wybierzecie zeby sie nie stresowc w pracy tak? czy generalnie są takie zalecenia po ivf?
![Wściekła(y) :angry: :angry:](https://www.babyboom.pl/forum/styles/default/xenforo/smilies/square/angry.gif)
Liv26
Fanka BB :)
- Dołączył(a)
- 30 Marzec 2017
- Postów
- 308
Podaj proszę jeszcze raz link do kalendarza. Ż góry dziękujęDopisałam Cię, ale jedną rzecz tam zmieniłam, możesz spróbować dodać cokolwiek do kalendarza? Idealnie chronologicznie, ale jeśli nie da rady to na koniec.
G
gość 5
Gość
A po porodzie płaci ZUS czy nie ma sie żadnych świadczeń?Beata wg mojego męża pracodawca nie ma obowiązku wycofania wypowiedzenia nawet jeśli jest to umowa na czas nieokreślony. Ciężarna jest na okresie ochronnym tylko do dnia porodu i jeśli otrzymałaś wypowiedzenie i miałoby ono zakończyć się przed planowanym porodem to pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu.
Mąż pracuje w dużej firmie zatrudniającej ok 1500 pracowników i jest to standardowe postępowanie w przypadku zajścia w ciąże w trakcie wypowiedzenia.
reklama
Jaskolcia
Fanka BB :)
- Dołączył(a)
- 25 Lipiec 2016
- Postów
- 1 817
Beata wg mojego męża pracodawca nie ma obowiązku wycofania wypowiedzenia nawet jeśli jest to umowa na czas nieokreślony. Ciężarna jest na okresie ochronnym tylko do dnia porodu i jeśli otrzymałaś wypowiedzenie i miałoby ono zakończyć się przed planowanym porodem to pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu.
Mąż pracuje w dużej firmie zatrudniającej ok 1500 pracowników i jest to standardowe postępowanie w przypadku zajścia w ciąże w trakcie wypowiedzenia.
Pracodawca ma obowiązek wycofać takie wypowiedzenie - traci ono moc, jest bezskuteczne (nawet, gdy sama ciężarna nie wiedziała, że jest w ciąży w momencie wypowiedzenia i w trakcie jego trwania). Nie mówimy to oczywiście o dyscyplinarce.
Szczególną ochronę kobiet w ciąży i w okresie macierzyństwa przewiduje art.177 kodeksu pracy
Art. 177. [Zakres ochrony w związku z macierzyństwem]
§ 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy.
§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym nieprzekraczającym jednego miesiąca.
§ 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.
§ 31. Przepisu § 3 nie stosuje się do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
§ 4. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy. Pracodawca jest obowiązany uzgodnić z reprezentującą pracownicę zakładową organizacją związkową termin rozwiązania umowy o pracę. W razie niemożności zapewnienia w tym okresie innego zatrudnienia, pracownicy przysługują świadczenia określone w odrębnych przepisach. Okres pobierania tych świadczeń wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
§ 5. Przepisy § 1, 2 i 4 stosuje się odpowiednio także do pracownika - ojca wychowującego dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego.
Podziel się: