reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny czy któraś z Was robiła betę w 7 dniu po transferze?
Ja robilam 5dpt, oczywiscie mowa o blastkach. 5dpt moglaby jeszcze wyjsc zerowa, ale mialam drobne sygnaly + cien cienia drugiej kreski na tescie, dlatego pojechalam na bete, choc w tym dniu to szalenstwo. Natomiast w 7dpt beta po blastce nie powinna byc zerowa w jakis 90-95% (strzelam) przypadkow. Mozesz jechac, ale NIE WOLNO Ci odstawiac lekow, jesli bedzie zerowa, bo jest mozliwosc, ze zarodek zaimplantuje sie pozniej. Trzebaby tak czy siak powtorzyc po 2-3 dniach. Wybor nalezy do Ciebie, co bedzie powodowalo mniejszy stres.
Sa kliniki, ktore robia weryfikacje w 6dpt i generalnie jak w tym dniu jest 10-20 beta, to wlasnie dobrze rokuje, ale nie odstawiaja lekow dziewczynom, ktorym wyszla 0, bo implantacja moze byc pozniej.
Tu jest fajny link
http://www.singlemodernmom.com/2012/08/you-down-with-hcg.html
Poziomy bet w poszczegolnych dniach po owulacji dla pojedynczych, blizniaczych idt ciaz. Twoj 7dpt to wg tych tabel 12 dzien po owulacji. Punkcje uznaje sie za dzien owulacji.
dziewczyny a czy to prawda ze przy becie powyzej 10000 widac juz serduszko?ktoras tak miala?dzis 22dpt i beta 13997 a jutro usg myslicie ze juz bedzie co ogladac?
Nie wiem jaka mialam bete w dniu serduszka, ale widac je bylo w 23 dpt po transferze. Moja ciaza byla przyspieszona o 4 dni wg dnia miesiaczki, moze tez dlatego. Moja klinika zalecala serduszkowa w 28dpt. Teraz zapisalam sie na 22dpt i od razu na 29dpt, w razie gdyby na pierwszej byl tylko pecherzyk z zarodkiem. Ogolnie, to trudno ustrzelic. Twoja ciaza moze byc przyspieszona, opoznione o te kilka dni i tez wszystko bedzie ok. Nie przewidzisz...
 
Hej Elvka37 mam pytanie otrzymalam zwolniemie na killa dni na zielomym druku tak zwane L4 i teraz nie wiem czy to mam dać dla pracodawcy w Anglii czy wyslac do jakiegoś instytutu odpowiedmiego w Anglii. Nigdy nie kozystalam ze zwolnienia i za bardzo nie wiem co z tym zrobic
nic nie musisz wysylac.takie zwykle L4 jest wazne w Uk.dajesz pracodawcy i jest ok
 
reklama
Dziewczyny pozale sie, bo nie moge wyjsc z szoku. Poniewaz moje leczenie in vitro przeprowadzilo mnie juz przez rozne sciezki, nasienie dawcy, wizyta w osrodku adopcyjnym, bylam rowniez gotowa na adopcje zarodka. Natomiast nie wyobrazalam sobie oddac swojego zarodka do adopcji. I teraz nie wiadomo czy nie bede musiala...
Zaczelismy w 2012.
1 ICSI: 5 kiepskiej jakosci zarodkow podawanych w 3ech transferach
2 ICSI: 1en 3dniowy kiepski zarodek
Zmiana kliniki, troche nowych badan
3 ICSI Blastka, ale troche opozniona, nie przyjela sie
4 ICSI : 0 zarodkow
5 ICSI nasienie dawcy!!!: 1 blastka i 1 kompaktujaca morula, nie przyjely sie, z dzisiejszej perspektywy to uff...
6 ICSI jednak powrot i nasze nasienie, bo program z MZ, wiec tylko nasze mozna. Dodatkowo szczepienia limfocytami, troche nowych badan. Podano blastke opozniona o 1 dzien, ale ladna 6AA. Jest coreczka!!! A ja dawalam sobie 2% szans na ciaze...
7 ICSI walka o rodzenstwo, 2 kiepskiej jakosci morule
i obecnie marzec
8 ICSI i nagle szok: 5 blastek!!!!!, 2 podane 4AB i 3AB i 3 zamrozone. Bylam przekonana, ze zamrozono mi 4AB i 4DD i 4DD, ale czytam w necie i prawie nie ma nic o takich blastkach. Snilo mi sie dzis ( ja jestem realistka, nie wierze w przepowiednie itp), ze embriolog mi powiedziala, ze nie ma takich blastek, ze pewnie chodzi o 4BB. No i dzwonie do niej dzis powiedziec o becie, ze 8dpt pozytywna i podpytalam o blastki. I powiedziala mi dokladnie to, co we snie... Nie ma 4DD, musialo chodzic o 4BB. SZOK
I nagle po tylu laaaatttach walki, chodzenia po lekarzach, probowania cuda wiankow, rollercosterow emocjonalnych, nadwyrezania zdrowia, zwiazku, portfela, jestem w drugiej ciazy, w dodatku istnieje mozliwosc, ze blizniaczej, a tam zamrozone 3 zarodki, ktorych nie wyobrazam sobie oddac...
Musialam sie wyzalic, bo z otoczenia to mnie nikt nie zrozumie.
Moja macico prosze daj rade...
Szkoda, ze mi 8ego ICSI nie zrobili na poczatku ;)
 
Do góry