reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Ja chyba umawiam się na wizytę jeszcze we wtorek tak jak miało być bo @ już się skończyła i boję się, że stracę ten miesiąc, myślicie, że doktor mnie wyśmieje i pomyśli desperatka itp
 
Dziewczyny jutro zaczyna sie 9tc, lekarz kazal odstawic wszystkie leki (luteine, duphaston, heparyne. Estrofem odstawil juz 2 tyg temu). Czy to nie za wczesnie? Najbardziej ciekawi mnie kwestia progesteronu [emoji848]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny jutro zaczyna sie 9tc, lekarz kazal odstawic wszystkie leki (luteine, duphaston, heparyne. Estrofem odstawil juz 2 tyg temu). Czy to nie za wczesnie? Najbardziej ciekawi mnie kwestia progesteronu [emoji848]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Z tego co się orientuję to duphaston powinno się brać do 12 tc potem funkcje przejmuje łożysko
 
Dziewczyny proszę Was o opinie bo to moja pierwsza ciąża, bladze po forach a bardzo sobie cenię Wasze doświadczenie i wiedzę.
Otóż z duszą na ramieniu poszłam na usg prenatalne bo niestety właśnie skończyłam 36 lat. W wyniku ryzyko trisomii 21 podstawowe: 1: 218, skorygowane 1:719. W usg generalnie na chwilę obecnobecną ok poza lozyskiem na tylnej ścianie co wg lekarza nie jest prawidłowe ale nie skomentował tego dokładnie.
Czy Waszym zdaniem taki poziom ryzyka jest akceptowany czy stanowi zagrożenie? Z góry dzięki

Hej,
U mnie podobny wiek (w styczniu skończyłam 37 l.) i wyniki wyszły podobne. Nie robiłam dalszych badań i w czasie organ screening w 20 tc lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie i Twojego męża / partnera, ale te wyniki nie wskazują wysokiego ryzyka. U nas (w Austrii) zazwyczaj za wysokie ryzyko uznaje się wyniki poniżej 1:300.
Powodzenia!

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny jutro zaczyna sie 9tc, lekarz kazal odstawic wszystkie leki (luteine, duphaston, heparyne. Estrofem odstawil juz 2 tyg temu). Czy to nie za wczesnie? Najbardziej ciekawi mnie kwestia progesteronu [emoji848]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Mnie dr kazał odstawić leki luteinie i duphaston w 15 tc a estrofemchyba w 12 tc od początku miałam niskie poziomy progresteronu i dr dlatego kazał długo brać leki aż łożysko całkowicie przejmuje produkcję hormonow
 
Dziewczyny jutro zaczyna sie 9tc, lekarz kazal odstawic wszystkie leki (luteine, duphaston, heparyne. Estrofem odstawil juz 2 tyg temu). Czy to nie za wczesnie? Najbardziej ciekawi mnie kwestia progesteronu [emoji848]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja dziś jestem w 13.0 tc i wciąż biorę duphaston 3x1, luteine dopochw. 2x1, estrofem 1x1. Kilka dni temu odstawiłam prolutex. Wizytę mam za 3 tygodnie i przypuszczam że może wtedy będziemy odstawiać.
Nie jestem ekspertem ale 9tc to wcześnie moim zdaniem. No chyba że miałaś transfer na cyklu naturalnym, wtedy leczenie jest nieco inne.
 
Hej,
U mnie podobny wiek (w styczniu skończyłam 37 l.) i wyniki wyszły podobne. Nie robiłam dalszych badań i w czasie organ screening w 20 tc lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie i Twojego męża / partnera, ale te wyniki nie wskazują wysokiego ryzyka. U nas (w Austrii) zazwyczaj za wysokie ryzyko uznaje się wyniki poniżej 1:300.
Powodzenia!

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom

Lekarz co prawda stwierdził że poniżej 500 możnaby się zastanawiać nad dodatkowymi badaniami i nie widzi wskazań. Chciałam poznać Wasze zdanie. Zdecydowalam ze nie drąze tematu i mam nadzieje ze z dzidzia bedzie ok. Dziękuję Ci za info.
 
reklama
Ja dziś jestem w 13.0 tc i wciąż biorę duphaston 3x1, luteine dopochw. 2x1, estrofem 1x1. Kilka dni temu odstawiłam prolutex. Wizytę mam za 3 tygodnie i przypuszczam że może wtedy będziemy odstawiać.
Nie jestem ekspertem ale 9tc to wcześnie moim zdaniem. No chyba że miałaś transfer na cyklu naturalnym, wtedy leczenie jest nieco inne.

Wlasnie na sztucznym. Juz nawet zaglebilam sie w fachowa literature zagraniczna i niby roznic nie ma, ale chyba wole nadal brac, bo to malenstwu nie zaszkodzi, a nie wiadomo jak sie skonczy jak przestane brac


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry