reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Mi wyszlo 1:512, nie zrobilam zadnych dodatkowych testow. Za tydz rodze, wg wszytskich znakow na niebie i ziemi - malutka jest zdrowa. Ryzyko jak Twoje jest ciut podwyzszone, ale bardo niewiele (zalezy od labu, u nas od 1:750 to juz ryzyko niskie). Szanse na urodzenie chorego dziecka sa na poziomie 0,015... U mnie bylo 0,02 i nie chcialam dalszej diagnostyki, po prostu uwierzylam, ze bedzie dobrze.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Dziękuję za odpowiedź i szczęśliwego porodu
 
reklama
a propos sylwetki...ja od punkcji czyli od pazdziernika przybralam bardzo i brzuszek mam pokazny.zla jestem sama na siebie ze nie udalo mi sie tego uporzadkowac przed crio bo teraz jak pomysle ze przytyje jeszcze 10(mam nadzieje)to szlag mnie trafia:(od tych zastrzykow bardzo mi brzuch urosl i taka opona ze hej...no nic...teraz przynajmniej juz nie musze go wciagac:-) :):rolleyes::rofl:

hahaha jakbym siebie słyszała,dlatego tez wzięłam się ostro za porządną zdrową dietę, koniec z grzeszkami, łezki wynagradzałam małym co nieco do tego zastrzyki które mnie napompowały i balon urósł, na szczeście wracam do normy , ten 4 kg balast myśle że zejdzie przez te dwa tygodnie:) Herbatka z pokrzywy działa cuda no i do tego spacery i masaż limfatyczny, pozbyłam się wody podskórnej, a warzyw jem takie ilosci ze przez całe zycie tyle nie jadłam- uwielbiam gotować takze codziennie coś nowego wymyślam, mąż się skusił na dietę bo mu bardzo smakuje-do tego to nic restrykcyjnego w niej nie ma- dużo zdrowego białka i warzyw:)
A Ty nie przejmuj się tym teraz, postaw na zdrowe jedzonko, ale małe grzeszki w Twoim przypadku juz są wskazane- w wolnej chwili myślę spisać kilka fajnych przepisów na kupe dobrego,zdrowego jedzonka , myśle ze l4 bedzie idealną okazją, takze będe sie dzielic:)
 
Faktycznie pęcherz musi być pełny bo wtedy inaczej układa się macica. Ja po transferze nie leżałam nawet 30 sek. Ubrałam się i od razu poszłam do toalety. Jak widać nie zaszkodziło to moim dzieciakom [emoji4]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

Ja mialam dokladnie tak samo, ani chwili lezenia. U mnie w czasie transferu doznali olsnienia, ze mam tylozgiecie i sie troche nagimnastykowali w zwiazku z tym a pelny pecherz im w tym chyba nie pomogl. Tyle razy mnie badali, ze myslalam, ze sa swiadomi, przeciez tak to bym im powiedziala [emoji23]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny proszę Was o opinie bo to moja pierwsza ciąża, bladze po forach a bardzo sobie cenię Wasze doświadczenie i wiedzę.
Otóż z duszą na ramieniu poszłam na usg prenatalne bo niestety właśnie skończyłam 36 lat. W wyniku ryzyko trisomii 21 podstawowe: 1: 218, skorygowane 1:719. W usg generalnie na chwilę obecnobecną ok poza lozyskiem na tylnej ścianie co wg lekarza nie jest prawidłowe ale nie skomentował tego dokładnie.
Czy Waszym zdaniem taki poziom ryzyka jest akceptowany czy stanowi zagrożenie? Z góry dzięki
Pomyśl o badaniu wolnego płodowego dna. Nie jest inwazyjne ale kosztowne bo ok 2000.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mialam dokladnie tak samo, ani chwili lezenia. U mnie w czasie transferu doznali olsnienia, ze mam tylozgiecie i sie troche nagimnastykowali w zwiazku z tym a pelny pecherz im w tym chyba nie pomogl. Tyle razy mnie badali, ze myslalam, ze sa swiadomi, przeciez tak to bym im powiedziala [emoji23]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
ja tez macica w tyłozgięciu,a mimio to przy iui kazał mieć pęcherz pełny,sama się nad tym zastanawiałam, napewno nie będe przesadzać z piciem:)
 
hahaha jakbym siebie słyszała,dlatego tez wzięłam się ostro za porządną zdrową dietę, koniec z grzeszkami, łezki wynagradzałam małym co nieco do tego zastrzyki które mnie napompowały i balon urósł, na szczeście wracam do normy , ten 4 kg balast myśle że zejdzie przez te dwa tygodnie:) Herbatka z pokrzywy działa cuda no i do tego spacery i masaż limfatyczny, pozbyłam się wody podskórnej, a warzyw jem takie ilosci ze przez całe zycie tyle nie jadłam- uwielbiam gotować takze codziennie coś nowego wymyślam, mąż się skusił na dietę bo mu bardzo smakuje-do tego to nic restrykcyjnego w niej nie ma- dużo zdrowego białka i warzyw:)
A Ty nie przejmuj się tym teraz, postaw na zdrowe jedzonko, ale małe grzeszki w Twoim przypadku juz są wskazane- w wolnej chwili myślę spisać kilka fajnych przepisów na kupe dobrego,zdrowego jedzonka , myśle ze l4 bedzie idealną okazją, takze będe sie dzielic:)
Dobry pomysl czekam na przepisy [emoji4]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny proszę Was o opinie bo to moja pierwsza ciąża, bladze po forach a bardzo sobie cenię Wasze doświadczenie i wiedzę.
Otóż z duszą na ramieniu poszłam na usg prenatalne bo niestety właśnie skończyłam 36 lat. W wyniku ryzyko trisomii 21 podstawowe: 1: 218, skorygowane 1:719. W usg generalnie na chwilę obecnobecną ok poza lozyskiem na tylnej ścianie co wg lekarza nie jest prawidłowe ale nie skomentował tego dokładnie.
Czy Waszym zdaniem taki poziom ryzyka jest akceptowany czy stanowi zagrożenie? Z góry dzięki
Widzę, że jesteśmy na tym samym etapie. Ja czekam na wyniki PAPPA i wariuje ze strachu. My już zdecydowaliśmy się na zrobienie NIFTY. Niby koszt 2500zl ale spokój na całą ciaze. Jeśli możesz sobie pozwolić na taki luksus to zrób. Będziesz spokojniejsza. Pozdrawiam :)
 
reklama
Widzę, że jesteśmy na tym samym etapie. Ja czekam na wyniki PAPPA i wariuje ze strachu. My już zdecydowaliśmy się na zrobienie NIFTY. Niby koszt 2500zl ale spokój na całą ciaze. Jeśli możesz sobie pozwolić na taki luksus to zrób. Będziesz spokojniejsza. Pozdrawiam :)
Ja też robiłam Nifty,mimo że skorygowane ryzyko na pierwszym prenatalnym miałam ok 2000.
Ja płaciłam 2300, ale nie żałuję żadnej złotówki. Test sprawdza poprawnosc chromosomów, poza podstawowymi 3 trisomniami sprawdza jeszcze ok 10 lub więcej , do tego prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z łożyskiem itp.
No i taki bonusik- płeć dziecka już od 10 tyg ciąży :)
A, mimo że test można robić od 10tc najlepiej poczekać i zrobić od 11tc. Czasami w 10tc może być za mało materiału do badania.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry