reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hej hej, zrezygnowałam z Invimed Warszawa. Powodów było wiele, pierwsza wizyta była długa, masa pytań i na wszystkie konkretne odpowiedzi, ale jak już zdecydowaliśmy się na Invitro to wizyty po 5 min, w zasadzie bez sensu, szłam na wizytę żeby dowiedzieć się jakie jeszcze mam zrobić badania, a nawet nie przeanalizowala wyników które przyniosłam. Wiecznie miałam przekładane wizyty na piątek, w piątek rano tel, że Pani doktor prosi żeby być jednak wcześniej. Więc biegałam na wizyty jak walnięta, a one trwały 5 min i zawsze słyszałam że o szczegółach porozmawiamy na następnej wizycie. W informacji/ recepcji zero pojęcia, kierowano mnie do koordynatorów, którzy zmieniali się co chwila więc do żadnego nie mogłam się dodzwonić..
Cennik spod lady, ceny z cennik były nieaktualne, albo ich nie było..

Na ostatnią wizytę kazała mi przyjechać rano. To była wizyta przed rozpoczęciem stymulacji. Z mężem wzięliśmy wolne w pracy, Pani doktor na wizycie dała mi kartkę, że mam jeszcze sód i potas zrobić, zaprosiła mnie na wizytę za 2 dni rano, bo usg będzie chciała zrobić i powiedziała że ma zabieg więc musi już iść. I wyszła. Kolejne 5 min za 150 zł.
Mam wrażenie że oni mają swój schemat wg jakiego działają i w dupie mają wyniki badań...

Zrobiłam chyba z tysiąc badań, szkoda mówić ile wydałam.. w Bocianie to tylko pytali po co..?

No i dobrze, od początku intuicja była za Bocianem, tylko oni jeszcze wtedy punkcje, transfery robili w Białymstoku i tego się bałam..ale dobrze wyszło :)

I IVF - mój Bąbelek ma 11 tygodni [emoji173][emoji703][emoji480][emoji304][emoji184][emoji320][emoji322][emoji324][emoji318]

Kurcze, nieciekawe ma opinie invimed w Warszawie. Ja na poczatku chodziłam do Invicty w Gdańsku, ale nie podchodziłam tam, bo od razu czułam ze to nie to miejsce. Tłumy, lekarz mało "ludzki", miałam wrażenie że własnie jestem odhaczana. Teraz jestem w Invimedzie własnie, ale w Gdyni- podobnie jak w Bocianie, to dość nowa klinika, nie mają jeszcze aż tak dużo ludzi. Nigdy nie ma tłumów. Nikt nie przekłada wizyt. Wszyscy są mili, zainteresowani. Pani koordynator zawsze dostępna. Jesli mój lekarz akurat przyjmuje pacjentki, to ona się z nim konsultuje jeśli mam jakieś pytania. Lekarz zreszta zawsze odbiera telefon- jesli nie może rozmiać to mówi ze oddzwoni albo mnie rozłacza i za chwilę oddzwania. Nie mogę złego słowa na obsługę powiedzieć. Teraz jak siedziałam w gabinecie akurat doktorek odebrał telefon z pozytywna informacją ze transfer się udał :), uznalam to za dobry znak ;)
Jutro już będę wiedziała czy wszystko potoczyło się jak trzeba- dopiero dzis lekko czuje jajniki, mam nadzieje ze coś wyprodukowały...
 
reklama
Kto po in vitro?


2-3 dniowe:

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
6dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
7dpt.. Zarodekjest juz zaimplantowana
8dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
11dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie

Jezeli tansferowany 5 dniowa blastocyste :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocyst wychodzi z otoczki
2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
4dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany
6dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
9dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza
Kto po in vitro?


2-3 dniowe:

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
6dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
7dpt.. Zarodekjest juz zaimplantowana
8dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
11dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie

Jezeli tansferowany 5 dniowa blastocyste :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocyst wychodzi z otoczki
2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
4dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany
6dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
9dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hooope dzięki ! Ja mam dziś 12 dpt 2 dniowych ale jakoś ciagle sie boje zrobić sikacza . Chyba poczekam jeszcze choć z drugiej strony juz bym chciała wiedzieć .
Ewunka kciuki zaciśnięte .
 
Witajcie dziewczyny!!!
Cetrodite bralam od 4 dc przez 6 dni razem Z menopur 225 obydwa dziennie ,cetrodite rano a menopur wieczorem

Nadzieja tak jak pisalam... ivf powinno wszystkim sie udawac za 1 razem bo tyle cierpien co mamy to szok..... miej wiare I cierpliwosc,tule monco!!!!


U nas ok [emoji108] Bl
Potwiwrdzil coreczke;) pokazal wszystko powoli i........... Powiedziala ze lozysko ok !!!!????? Nic nie mowilismy mimo ze pytala jski byl ost scan z NHS powiedzialam ze ok !.... potem powiedzialam przy usg jak JuZ pokazala nam Nicole i mowi macica troche nisko Ale jest dobrze a Ja do niej mi powiedzieli ze przednia I ze na 90% cesarka jesli sie nie zmieni nic do lutego a ona lozysko Sue czesto przemieszcza prosze Sue nie martwic jest ok I nic do zmartwien,Ja daje pani 5% na cesarke!![emoji33][emoji33][emoji33]rany az podskoczylam bo razem Z nia chcialabym bardzo porod naturalny;)jesli bedzue mozna

Zribilismy pierwsze zakupy ;)
e947f1013256932da3d90c11cc0149db.jpg
f3f404609be0ba1206f3ff3a01a13913.jpg
4eba8cffbf7a8d45d6c1c5a60d2c830e.jpg
c47c4d1d0a33c631248a48837780f935.jpg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Peugeotka tak bardzo sie ciesze ze coreczko wszystko w porzadku.
Wiec na pierwszych zakupach daliscie czadu super. Ale widze ze jednak wozek inny kupilas niz planowalas.
 
Do góry