reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

To zostań przy tym ile bierzesz. I tak mamy przypisane końskie dawki.
Zobaczę co będzie się jutro działo. Na wypisie po transferze mam taka informację, że w razie plamienia między 6-11 dpt należy zażywać nospę 3x1 i zamiast luteiny dopochwowo brać luteinę podjęzykową. Nic nie jest napisane o zwiększaniu dawki. Teraz biorę 300 na dobę a Ty?
 
reklama
Zobaczę co będzie się jutro działo. Na wypisie po transferze mam taka informację, że w razie plamienia między 6-11 dpt należy zażywać nospę 3x1 i zamiast luteiny dopochwowo brać luteinę podjęzykową. Nic nie jest napisane o zwiększaniu dawki. Teraz biorę 300 na dobę a Ty?

Ja też mam taki zapis, że ogólnie jeśli wystąpi krwawienie to doustnie (ja mam wtedy do polykania). Ja biorę 3x po 200 czyli dawka kosmos.
 
Ja miałam 3. Lekarz z kliniki na taki poziom miał wywalone. Sam mi to powiedział ze do 4,2 jestem w normie i koniec kropka. No ale chodzę do endokrynolog i zarówno ona jak i pani embriolog z kliniki bo się jej podpytywałem uważają, ze tsh jest bardzo ważne i nawet takie 3 trzeba zbijać koniecznie, byle nie za agresywnie, żeby było mniej niż 2 ale nie 1 najlepiej. Lekarzowi powiedziałam, ze nie podejdę do transferu do chwili aż mi tsh nie spadnie poniżej 2 i koniec kropka. Nie był zachwycony ale nie protestował. A ze mam i tak zamrożone zarodki to mogę czekać. W tym miesiącu w końcu 1,69 :)

[emoji122][emoji122][emoji122]I bardzo dobrze ,brawa dla ambiolog

Ja nic do zarzucenia nie mam do lekarza z ivf bo to on mi kazal z 3zbic na ponizej 2;),teraz jednak chodze do normalnego lekarza ,grunt ze tez kazal mi brac znow lek ;),tylko ze ja nie wiedzialam ze tsh bardzi wazne jest dopiero Po sprawie sie dowiedzialam...

Trzymam kciyki za ciebie!!!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Fosum ogromnie sie cieszę ze doczekałas sie córuni :) wiem jakie to szczęście . Wiesz właśnie sie zastanawiam czy to nie hiperka bo czuje takie rozciąganie i napieranie w brzuchu . Mam nadzieje ze do jutra sie uspokoi .
Trzymam kciuki, żeby hiperki nie było. Tez się czułam fatalnie w dniu punkcj i dzieńprzed i po. Ja miałam transfer odroczony ale planowo ze względu na PGS wiec nie wiem jak by było gdyby procedura poszła dalej.
 
Hej... Dopiero zladowalam do domu...
Wyniki krwi
Wolne b-hcg 0.586 MoM
Papp-a 0.265 MoM
Ryzyka skorygowane nadal niskie choc i tak wzrosly w porownaniu do samego usg ale teraz sa
Trisomia 21 1:5426
Trisomia 18 1:2583
Trisomia 13 1: 3175

Wg lekarza opsiujacego i genetyka po wynikach usg nie powinnam sie martwic ( NT 2.5 kosc, nosowa obecna, przeplywy ok)
Co prawda niski wynik pappa oznacza wzrost ryzyka hipotrofii plodu, nadcisnienia indukowanego ciaza i/lub porodu przedwczesnego ( ryzyko porodu przedwczesnego mam podane 1:155 - ale to juz po samym usg mialam wyliczone).

Kolejne usg 6 luty - co prawda poki co jestem umowiona do innego lekarza niz teraz bylam ale chyba sie przepisze do tego samego - ale to dopiero na poczatku stycznia bede probowac...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Np i super. A co do wyliczonych statystycznie zagrożeń w ciąży - przynajmniej będziesz jeszcze uważniej monitorowana. Wszystko będzie dobrze :)
 
Ja już po wizycie u mojego lekarza. Poki co mam do 26dc brac luteine potem odstawić - ma przyjść @. Później od 2dc estrofem i 02.01. sprawdzamy co słychać w środku. Jak się nieszczęsny polip złuszczył razem z @ to bedzie kriotransfer (o ile nasza blastusia 4BB się rozmrozi) a jak się nie złuszczył to czekamy do kolejnej @ i będe miec histeroskopie i go usuną, wtedy krio bedzie odroczone do kolejnego cyklu po histero. Pozostaje tylko czekać,mam nadzieję że wszystko się dobrze uloży.Ale to czekanie mnie wykańcza.
 
Ja już po wizycie u mojego lekarza. Poki co mam do 26dc brac luteine potem odstawić - ma przyjść @. Później od 2dc estrofem i 02.01. sprawdzamy co słychać w środku. Jak się nieszczęsny polip złuszczył razem z @ to bedzie kriotransfer (o ile nasza blastusia 4BB się rozmrozi) a jak się nie złuszczył to czekamy do kolejnej @ i będe miec histeroskopie i go usuną, wtedy krio bedzie odroczone do kolejnego cyklu po histero. Pozostaje tylko czekać,mam nadzieję że wszystko się dobrze uloży.Ale to czekanie mnie wykańcza.
Tak sobie myślę, ze w naszym przypadku dobrze było by odbyć jakieś szkolenie z medytacji :) to czekanie... Ale muszę przyznać, ze udało m się wydostać z takiego popłochu i napięcia, wyczekiwania jakie miałam na początku. Płynę sobie z prądem, spokojnie... i czekam :)
 
reklama
Ja już po wizycie w Novum moje dzieciątko wygląda na 11 ty dzień. Według pomiarów moja dr.powiedziała że wygląda na dziewczynkę bo między nóżkami sisiorka nie widać heh.Byłam dziś u niej ostatni raz do końca ciąży mam brać clexane i acard.Dziewczynki dopiszcie mnie na 29 grudnia na usg prenatalne i 11 styczen wizyta u lekarza prowadzacego.

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry