reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cześć Dziewczyny, piszę z opóźnieniem, bo wczoraj już nie zdążyłam.
Fasolka jest, serduszko bije i wczoraj miała 1,2 cm. Wiek ciąży biorąc pod uwagę wielkość zarodka 7t3d.
Oprócz usg to mój pobyt w szpitalu był chyba bez sensu. Ciągle się pytałam o wynik progesteronu - czy nie jest za niski, ale mnie zbywano, na wypisie okazało się, że w ogóle go nie zbadali. Prosiłam również o sprawdzenie tarczycy - moje tsh i ft 4 ciągle skacze, też nie sprawdzili tych hormonów. Zbadano tylko krew i mocz, no i usg. Na razie mam leżeć, zero wysiłku fizycznego i mam iść na l4. Zwolnienie ma wypisać lekarz prowadzący.
Kreatola dopisz mnie proszę na jutro na wizytę u ginekologa.

Ufff [emoji4] to teraz leż i żadne sprzątanie przed świetami !![emoji6]


I IVF Invimed Wro,23.11 punkcja-transfer przełożony -Hiperka [emoji30]
 
reklama
Ja juz po punkcji . Pobrano 14 oscyocytow a 8 dojrzałych . 6 zapładniamy bo tyle można w novum dla kobiet poniżej 35 roku a 2 zostały zamrożone . Nie wiem czy dobrze zrobiłam mrozac 2 jajeczka bo zapłaciłam 685zl za to a nie ma pewności ze jeśli będzie potrzeba to przeżyją mrożenie . Teraz czekamy na tel ile z tych 6 sie zapłodni ? Poza tym czuje sie kiepsko . Jestem osłabiona i brzuch mnie boli , miałam krwawienie troszkę a teraz czuje ze mam opuchnięty brzuch . To normalne ? Wydaje mi sie ze za 1 razem czułam sie lepiej , właściwie w ogóle nie pamietam ze cokolwiek sie działo.
 
Kropelka,
Ja biore dokladnie to samo,to najnormalniejszy progesteron.A ze jest napisane,zeby wciazy nie brac...to logiczne.Maja chyba na mysli kobiety zachodzace naturalnie w ciaze,a nie po in vitro.Na opakowaniu z estradiolem jest tak samo napisane.Lek jest produkowany we Francji i w sumie chyba w kazdym europejskim kraju mozesz go kupic.U mnie jest tez,w Czechach w kazdej aptece.Bierz i sie nie martw.
 
Kropelka,
Ja biore dokladnie to samo,to najnormalniejszy progesteron.A ze jest napisane,zeby wciazy nie brac...to logiczne.Maja chyba na mysli kobiety zachodzace naturalnie w ciaze,a nie po in vitro.Na opakowaniu z estradiolem jest tak samo napisane.Lek jest produkowany we Francji i w sumie chyba w kazdym europejskim kraju mozesz go kupic.U mnie jest tez,w Czechach w kazdej aptece.Bierz i sie nie martw.
Dziekuje Ci bardzo annemarie:)
Pozdrawiam
 
Ja juz po punkcji . Pobrano 14 oscyocytow a 8 dojrzałych . 6 zapładniamy bo tyle można w novum dla kobiet poniżej 35 roku a 2 zostały zamrożone . Nie wiem czy dobrze zrobiłam mrozac 2 jajeczka bo zapłaciłam 685zl za to a nie ma pewności ze jeśli będzie potrzeba to przeżyją mrożenie . Teraz czekamy na tel ile z tych 6 sie zapłodni ? Poza tym czuje sie kiepsko . Jestem osłabiona i brzuch mnie boli , miałam krwawienie troszkę a teraz czuje ze mam opuchnięty brzuch . To normalne ? Wydaje mi sie ze za 1 razem czułam sie lepiej , właściwie w ogóle nie pamietam ze cokolwiek sie działo.
Ja też mroziłam jajeczka na wszelki wypadek (po pierwszej i po drugiej punkcji). Wg mnie to bardzo dobra decyzja. Szkoda niszczyć jak są dobre. Nam ostatnio udało się zapłodnić 6 na 6, więc i Tobie tego życzę :)
 

Oj uczę się codziennie :-) naturalny to tako jak ja będę podchodzić w styczniu, że podaje lek w 2 dniu i po @ podają? może to jest głupie pytanie ale naprawdę jestem w tym wszystkim tak głupia robię wszystko co mi mówiła i 20 razy pytam znowu o to samo. I mówię do męża pamiętaj co dr. mówi bo ja wyjdę i tak nic nie będę wiedziała i teraz cały czas jego męczę
 
Oj uczę się codziennie :-) naturalny to tako jak ja będę podchodzić w styczniu, że podaje lek w 2 dniu i po @ podają? może to jest głupie pytanie ale naprawdę jestem w tym wszystkim tak głupia robię wszystko co mi mówiła i 20 razy pytam znowu o to samo. I mówię do męża pamiętaj co dr. mówi bo ja wyjdę i tak nic nie będę wiedziała i teraz cały czas jego męczę
Jak podchodzisz do transferu mrożonych zarodków na cyklu naturalnym, to nie bierzesz żadnych leków. Jeździsz na monitoring owulacji i w odpowiednim dniu po owulacji robią kriotransfer (w zależności ilu dniowy jest zarodek).
 
Cześć Dziewczyny :) widze że tu już po malutku same Mamusie zostaną to super oby tak dalej :) mam pytanko może troszkę głupie ale mam mały dylemat . Jutro będę dzwoniła do kliniki umawiać się na crio i będzie to między 27-28.12 i zastanawiam się czy mogę zaraz po transferze jechać pociągiem do domu z Białegostoku do Szczecina czy może lepiej zostać jeden dzień w hotelu polezec i wyruszyć w następnym dniu ?

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry