reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

W czwartek pójdę po pracy kupić. dlatego pytałam was bo pewnie bym sama nie wzięła ale znacie się lepiej, dziękuje za pomoc. Właśnie czytam o tej elonvie i jest napisane coś takiego
Zakrzepy krwi (zakrzepica)
Leczenie hormonami gonadotropowymi, takimi jak lek Elonva, może (podobnie jak ciąża) zwiększać ryzyko powstania zakrzepów krwi (zakrzepicy). W zakrzepicy dochodzi do utworzenia się skrzepów krwi w naczyniach krwionośnych.
Zakrzepy krwi mogą wiązać się z poważnymi schorzeniami, takimi jak:
-zatory w płucach (zatorowość płucna)
-udar mózgu
-zawał serca
-zmiany w naczyniach krwionośnych (zakrzepowe zapalenie żył)
-zablokowanie przepływu krwi (zakrzepica żył głębokich), w wyniku którego może dojść do utraty kończyny górnej lub dolnej.
Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli:
-u pacjentki rozpoznano już podwyższone ryzyko zakrzepicy
-stwierdzono występowanie zakrzepicy w wywiadzie rodzinnym lub u pacjentki
-pacjentka ma znaczną nadwagę.

Może brać jakiś acard, nie dostałam nic na zakrzepy hehe chyba emocje minęły pojawia się stres :p ale nie dam się!!!
W żadnym wypadku!! Nie można brać Acardu, aspiryny przed punkcją!! Dopiero po transferze można - tak mi mówiła moja pani doktor.
 
reklama
Kto po in vitro?


2-3 dniowe:

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
6dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
7dpt.. Zarodekjest juz zaimplantowana
8dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
11dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie

Jezeli tansferowany 5 dniowa blastocyste :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocyst wychodzi z otoczki
2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
4dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany
6dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
9dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przed punkcja nic nie wolno brać, ale dzień wcześniej normalnie brałam Acard.
A pytałaś o leki przed punkcja czy w trakcie stymulacji??

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
W trakcie stymulacji nie można brać aspiryny, Acard też nie. Tak mi mówiła moja pani doktor. Na schemacie przyjmowania leków w trakcie protokołu mam jako pierwszy punkt napisane, że nie wolno zażywać aspiryny w trakcie stymulacji. Pewnie też masz taką kartkę ze schematem... :)
 
W trakcie stymulacji nie można brać aspiryny, Acard też nie. Tak mi mówiła moja pani doktor. Na schemacie przyjmowania leków w trakcie protokołu mam jako pierwszy punkt napisane, że nie wolno zażywać aspiryny w trakcie stymulacji. Pewnie też masz taką kartkę ze schematem... :)
A masz rację :)
Brałam po transferze :)
Moja błąd,już Zapomniałam ;)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej,

Mam pytanie do dziewczyn, którym były podawane 3 dniowe zarodki. Jestem 4 dpt ( crio) i zastanawiam się, kiedy test ciazowy może pokazać cokolwiek?
Wiem, że w Invicta robi się pierwszą weryfikację 3 dpt, ale po podaniu 5 dniowych blastek. Czyli jakby 5 dpt w przypadku 3 dniowych. Niektórym te bety już jakieś wychodzą.
Czy ktoś robił bete tak wcześnie i coś pokazała?
Hej. Ja robiłam betę w 8dpt i wtedy juz powinno coś wyjść

Napisane na SM-G7105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzisiaj odebrałam wynik bety niestety 1.15 kazał odstawić leki i kontrola przd kolejna miesiączka. Nie wiem czy dzwonić i pytać czy można transfer zrobić w tym cyklu co będzie czy czekac do następnego
Ja miałam transfer w listopadzie. Nie udało się. Pod koniec grudnia mam wizytę u lekarza i w styczniu jedziemy po mrozaczka. A i tak się wkurzam, ze tyle czekać jeszcze trzeba.

11.2016 - IMSI - nieudane
 
Hej Dziewczyny, w tym miesiaciu mialam pierwsze podejście do ICSI, na 19 jajeczek kazalam zaplodnic 10, bo przerazilam sie troche ta ilościa. Pózniej żalowałam, ze nie kazałam zapłodnic wszystkich, bo do 5 doby dotrwal tylko jeden zarodek. Dzisiaj jest 6 dzien ( srode mialam transfer) nie powstrzymalam sie i zrobilam dzisiaj bete wyszlo 8,79. Cos drgnelo to szansa chyba jest? Nie mam mrozaczkow wiec milo by bylo jakby sie udalo.
 
reklama
Hej Dziewczyny, w tym miesiaciu mialam pierwsze podejście do ICSI, na 19 jajeczek kazalam zaplodnic 10, bo przerazilam sie troche ta ilościa. Pózniej żalowałam, ze nie kazałam zapłodnic wszystkich, bo do 5 doby dotrwal tylko jeden zarodek. Dzisiaj jest 6 dzien ( srode mialam transfer) nie powstrzymalam sie i zrobilam dzisiaj bete wyszlo 8,79. Cos drgnelo to szansa chyba jest? Nie mam mrozaczkow wiec milo by bylo jakby sie udalo.
Jest szansa, jak najbardziej!

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry