reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
W czwartek pójdę po pracy kupić. dlatego pytałam was bo pewnie bym sama nie wzięła ale znacie się lepiej, dziękuje za pomoc. Właśnie czytam o tej elonvie i jest napisane coś takiego
Zakrzepy krwi (zakrzepica)
Leczenie hormonami gonadotropowymi, takimi jak lek Elonva, może (podobnie jak ciąża) zwiększać ryzyko powstania zakrzepów krwi (zakrzepicy). W zakrzepicy dochodzi do utworzenia się skrzepów krwi w naczyniach krwionośnych.
Zakrzepy krwi mogą wiązać się z poważnymi schorzeniami, takimi jak:
-zatory w płucach (zatorowość płucna)
-udar mózgu
-zawał serca
-zmiany w naczyniach krwionośnych (zakrzepowe zapalenie żył)
-zablokowanie przepływu krwi (zakrzepica żył głębokich), w wyniku którego może dojść do utraty kończyny górnej lub dolnej.
Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli:
-u pacjentki rozpoznano już podwyższone ryzyko zakrzepicy
-stwierdzono występowanie zakrzepicy w wywiadzie rodzinnym lub u pacjentki
-pacjentka ma znaczną nadwagę.

Może brać jakiś acard, nie dostałam nic na zakrzepy hehe chyba emocje minęły pojawia się stres :p ale nie dam się!!!

Jakie tabletki poza tymi które sa na receptę kazała Ci brać?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Białko kup zwykle, z Ostrowi Np, truskawkowe. Czekoladowe mniam. Najlepiej mieszaj z mlekiem 0.5% (kup sobie shaker do mieszania, chyba ze masz) takie białko mieszane łyżka średnio wychodzi.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
W czwartek pójdę po pracy kupić. dlatego pytałam was bo pewnie bym sama nie wzięła ale znacie się lepiej, dziękuje za pomoc. Właśnie czytam o tej elonvie i jest napisane coś takiego
Zakrzepy krwi (zakrzepica)
Leczenie hormonami gonadotropowymi, takimi jak lek Elonva, może (podobnie jak ciąża) zwiększać ryzyko powstania zakrzepów krwi (zakrzepicy). W zakrzepicy dochodzi do utworzenia się skrzepów krwi w naczyniach krwionośnych.
Zakrzepy krwi mogą wiązać się z poważnymi schorzeniami, takimi jak:
-zatory w płucach (zatorowość płucna)
-udar mózgu
-zawał serca
-zmiany w naczyniach krwionośnych (zakrzepowe zapalenie żył)
-zablokowanie przepływu krwi (zakrzepica żył głębokich), w wyniku którego może dojść do utraty kończyny górnej lub dolnej.
Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli:
-u pacjentki rozpoznano już podwyższone ryzyko zakrzepicy
-stwierdzono występowanie zakrzepicy w wywiadzie rodzinnym lub u pacjentki
-pacjentka ma znaczną nadwagę.

Może brać jakiś acard, nie dostałam nic na zakrzepy hehe chyba emocje minęły pojawia się stres :p ale nie dam się!!!
Hej

Acard jest na rozrzedzenie krwi przez co dziala przeciwzakrzepowo. Tez go biore od transferu profilaktycznie...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W czwartek pójdę po pracy kupić. dlatego pytałam was bo pewnie bym sama nie wzięła ale znacie się lepiej, dziękuje za pomoc. Właśnie czytam o tej elonvie i jest napisane coś takiego
Zakrzepy krwi (zakrzepica)
Leczenie hormonami gonadotropowymi, takimi jak lek Elonva, może (podobnie jak ciąża) zwiększać ryzyko powstania zakrzepów krwi (zakrzepicy). W zakrzepicy dochodzi do utworzenia się skrzepów krwi w naczyniach krwionośnych.
Zakrzepy krwi mogą wiązać się z poważnymi schorzeniami, takimi jak:
-zatory w płucach (zatorowość płucna)
-udar mózgu
-zawał serca
-zmiany w naczyniach krwionośnych (zakrzepowe zapalenie żył)
-zablokowanie przepływu krwi (zakrzepica żył głębokich), w wyniku którego może dojść do utraty kończyny górnej lub dolnej.
Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli:
-u pacjentki rozpoznano już podwyższone ryzyko zakrzepicy
-stwierdzono występowanie zakrzepicy w wywiadzie rodzinnym lub u pacjentki
-pacjentka ma znaczną nadwagę.

Może brać jakiś acard, nie dostałam nic na zakrzepy hehe chyba emocje minęły pojawia się stres :p ale nie dam się!!!
Przy stosowaniu estradiolu wskazane jest przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego. To normalne :) Acard, Aspiryna, Proficar albo Aspifox. Ponadto portal abczdrowie pisze że w pierwszych miesiącach ciąży zmniejsza ryzyko poronienia.
"Naukowcy z National Institutes od Health wykazali że małe dawki aspiryny zwiększają płodność kobiety i ułatwiają zajście w ciążę. Kwas acetylosalicylowy zwiększa przepływ krwi do macicy co wpływa na zwiększenie szans na zapłodnienie" :)

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak wygląda przygotowanie do tego transferu? I jak się nie udało to kiedy miałas wizytę po negatywnej becie ?
Do mojego profesorka mam niestety 700 km. Po nieudanej becie wysłałam mu tylko sms z wynikami a on odpisywal ze działamy od poczatku a więc odstawialam leki (dupka, estrofem i te inne) i czekałam na @ (około 3-5 dni). Potem od 2 dc estrofem 2x1 (żeby endo zaczęło rosnąć ) + acard 1x1. W 12 dc USG żeby sprawdzić jakie jest endo (dorzucenie estrofemu lub nie) i umówienia na transfer tydzień później :) wszystkie transfery na cyklu sztucznym więc po transferze końskie dawki progesteronu + dalej estrofem i acard (na cyklu sztucznym nie pęka pecherzyk i ciałko żółte nie produkuje sam progesteronu). Efekt tego taki ze pojutrze idę oglądać (mam nadzieję) najpiękniejszy film świata i nieważne ze na monitorze do USG[emoji14][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przy stosowaniu estradiolu wskazane jest przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego. To normalne :) Acard, Aspiryna, Proficar albo Aspifox. Ponadto portal abczdrowie pisze że w pierwszych miesiącach ciąży zmniejsza ryzyko poronienia.
"Naukowcy z National Institutes od Health wykazali że małe dawki aspiryny zwiększają płodność kobiety i ułatwiają zajście w ciążę. Kwas acetylosalicylowy zwiększa przepływ krwi do macicy co wpływa na zwiększenie szans na zapłodnienie" :)

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
Też brałam Acard do 8 tc,myślę że nie zaszkodzi,tym bardziej że jest dostępny bez recepty.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej,

Mam pytanie do dziewczyn, którym były podawane 3 dniowe zarodki. Jestem 4 dpt ( crio) i zastanawiam się, kiedy test ciazowy może pokazać cokolwiek?
Wiem, że w Invicta robi się pierwszą weryfikację 3 dpt, ale po podaniu 5 dniowych blastek. Czyli jakby 5 dpt w przypadku 3 dniowych. Niektórym te bety już jakieś wychodzą.
Czy ktoś robił bete tak wcześnie i coś pokazała?
 
reklama
Hej,

Mam pytanie do dziewczyn, którym były podawane 3 dniowe zarodki. Jestem 4 dpt ( crio) i zastanawiam się, kiedy test ciazowy może pokazać cokolwiek?
Wiem, że w Invicta robi się pierwszą weryfikację 3 dpt, ale po podaniu 5 dniowych blastek. Czyli jakby 5 dpt w przypadku 3 dniowych. Niektórym te bety już jakieś wychodzą.
Czy ktoś robił bete tak wcześnie i coś pokazała?
5dpt to za wcześnie, hcg zaczyna być produkowane ok 8 dpt. Ja bym wcześniej niż 9-10dpt nie robiła,bo może nie wyjść. Ja miałam podany 2 dniowy zarodek i robiłam betę 10 dpt.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry