reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Trzymamy kciuki za bete na wysokosci
✊✊✊✊nie puszczamy za wgryzanie sie kropkow w nowe 9 miesieczne domki mamus :*

Wrzesien mamy to kobietki to bedzie nasza jesien :biggrin2::tak: owocna w kolejne ciaze ruszamy do boju po nasze szczescia.
Niech wrzesien bedzie jeszcze bardziej szczesliwszy niz lipiec i sierpien razem wziete :):tak::tak:
Wakacje zakonczone z mega pozytywni wiadomosciami o kolejnych ciazach niech to dalej trwa :tak::tak::tak:
Mamy to dzieciaczki przychodza na swiat :*
Bety sa w koncu pozytywne :) :) forum odczarowane :)
Worek dobrych wiadomosci pękł bety rosna w górę sa kolejne ciążę czekamy na reszte :):*:wink::yes:
  • Trzymamy kciuki za szyjke pisanki zeby sie nie skracala
  • Kciuki za blizniaki madziagi zeby szybko mogly zdrowiutkie wyjsc z rodzicami do domku
  • Trzymamy kciuki za synka agatek28 oby szybciutko nabieral sil


Wrzesień
Shake it up baby, twist and shout :)
Bedzie sie dzialo tej jesieni :)



8:katherina - betowanie 3

9:milagros wizytya kontrolna przed transferem
9: Ewunka - wizyta kontrolna w trakcie stymulacji
9: malutkikaczorek - wizyta kontrolna przed crio
9:milagros - wizyta kontrolna przed crio
9:Hooope86: wizyta kontrolna w trakcie stymulacji
9:rybka14-wizyta u gin prowadzacej ciążę
12:shaggy - rozpoczecie stymulacji
13:nieagatka - badanie prenatalne
14:milagros - transfer
15:AniaCh83- usg serduszkowe
16:kilosierra- betowanie
16:buterfly - wizyta pecherzykow- serduszkowa
19:rybka14- wizyta kontrolna u gin prowadzacej ciążę
19: katherina - usg serduszkowe
19: zosia87- usg serduszkowe
21:husan- badania prenatalne
26:rybka14 badania prenatalne
gosia321- rozpoczecie stymulacji
Falka- rozpoczecue stymulacji
BeataWarszawa - rozpoczecie stymulacji
Natalia89- rozpoczecie stymulacji
Jaskolcia -histeroskopia
Skontrolujcie kalendarz gdzie którą dopisac :)
;) :D8-)
♡♡♡♡♡
[/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE]
Trzymamy kciuki za bete na wysokosci
✊✊✊✊nie puszczamy za wgryzanie sie kropkow w nowe 9 miesieczne domki mamus :*

Wrzesien mamy to kobietki to bedzie nasza jesien :biggrin2::tak: owocna w kolejne ciaze ruszamy do boju po nasze szczescia.
Niech wrzesien bedzie jeszcze bardziej szczesliwszy niz lipiec i sierpien razem wziete :):tak::tak:
Wakacje zakonczone z mega pozytywni wiadomosciami o kolejnych ciazach niech to dalej trwa :tak::tak::tak:
Mamy to dzieciaczki przychodza na swiat :*
Bety sa w koncu pozytywne :) :) forum odczarowane :)
Worek dobrych wiadomosci pękł bety rosna w górę sa kolejne ciążę czekamy na reszte :):*:wink::yes:
  • Trzymamy kciuki za szyjke pisanki zeby sie nie skracala
  • Kciuki za blizniaki madziagi zeby szybko mogly zdrowiutkie wyjsc z rodzicami do domku
  • Trzymamy kciuki za synka agatek28 oby szybciutko nabieral sil


Wrzesień
Shake it up baby, twist and shout :)
Bedzie sie dzialo tej jesieni :)



8:katherina - betowanie 3

9:milagros wizytya kontrolna przed transferem
9: Ewunka - wizyta kontrolna w trakcie stymulacji
9: malutkikaczorek - wizyta kontrolna przed crio
9:milagros - wizyta kontrolna przed crio
9:Hooope86: wizyta kontrolna w trakcie stymulacji
9:rybka14-wizyta u gin prowadzacej ciążę
12:shaggy - rozpoczecie stymulacji
13:nieagatka - badanie prenatalne
14:milagros - transfer
15:AniaCh83- usg serduszkowe
16:kilosierra- betowanie
16:buterfly - wizyta pecherzykow- serduszkowa
19:rybka14- wizyta kontrolna u gin prowadzacej ciążę
19: katherina - usg serduszkowe
19: zosia87- usg serduszkowe
21:husan- badania prenatalne
26:rybka14 badania prenatalne
gosia321- rozpoczecie stymulacji
Falka- rozpoczecue stymulacji
BeataWarszawa - rozpoczecie stymulacji
Natalia89- rozpoczecie stymulacji
Jaskolcia -histeroskopia
Skontrolujcie kalendarz gdzie którą dopisac :)
;) :D8-)
♡♡♡♡♡
[/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE]
Prosze o dopisanie usg 22.09...☺☺☺
 
reklama
O matko...za dużo informacji i pytań na które nie znam odpowiedzi...
Co do samych wyników- mnie lekarz powiedział że jeśli 11dpt beta jest powyzej 50 to jest sukces. Sama czytałam (jak znajde link to wkleje) badania, które wskazywały że 11dpt beta w przedziale 50-100 daje 75% szans na rozwój ciaży.
Pęcherzyk było widoczny w 7 tygodniu, a dokładnie w 1 dniu 7 tygodnia, czyli 6t1d. Był malutki ale był. Teraz obraz pęcherzyka był rozmazany i wcale nie był dużo większy, więc może faktycznie, to kwestia biochemicznej ciąży a nie pustego jaja. Zreszta, na chwilę obecną nie ma to dla mnie większego znaczenia. (ale dopytam na wizycie dla własnej swiadomości). Zbyt świeże to wszystko. Kariotypów nie robilismy, stwierdziłam, ze jesli mamy jedno zdrowe dziecko, ciaza bez komplikacji, nie bede robiła.
Co do pytań o ilość leków- taka była decyzja lekarza, uznałam że wie co robi. Niestety, gdybym znała odpowiedzi na te pytania pewnie sama bym sobie kuracje po ivf ustawiła. W necie jest mnóstwo informacji, jednak finalna decyzja to decyzja lekarza. Być może zdecydował tak ze wzgledu na moje niskie AMH? Może to ma jakieś znaczenie? Może kwestia tego że miałam jedna pozycje w morfologii obnizona ( zwiazana chyba z krzepliwością). Jak piszesz, to moje 1 ivf, zaufałam lekarzowi. Po raz drugi pewnie zrobie tak samo, bo niestety, ale wybierajac sie do kliniki musimy komuś zaufać. Widocznie te leki były potrzebne.
- Każda beta daje duże szanse na rozwój ciązy, ale nie kazda na urodzenie zdrowego dziecka. Jest taki czynnik baby take home i to się porównuje. Badania należy tez porównywać z danymi ludzi po IVF, bo cykle są wymuszone.
- Poza tym kariotypy się robi obowiązkowo w przypadku ivf, wszystkie szanujące kliniki je robią. To nie prawda, że skoro masz zdrowe dziecko nie jesteś nosicielem mutacji genetycznych. Teraz to nie ma znaczenia.
- co do leków, to nazywam je "zestawem ostaniej szansy" musi się z nimi udać:-) ale nie ma gwarancji na pozytywne zakończenie - jak zawsze.
- jeżeli AMH niskie, to wnioskuje po wieku i nicku, że nie macie innych problemów oprócz niskiej rezerwy.
- z tego co piszesz to mogło być "puste jajo", ale nie ma to teraz znaczenia. W sumie to poronienie ciązy potwierdzonej klinicznie - usg, czyli biochemiczna odpada. Ale w przypadku ART to ciężko określić, co jest co.
- dobrze rokuje fakt, że była implantacja zarodka, że beta rosła. Statystycznie 1 na 4 zapłodnione komórki zakończy się urozeniem zdrowego dziecka - to się tyczy zdrowych osób, u nas jest gorzej.
 
Dziewuszki moje kochane wrocilam od lekarza. Dostalam chorobwe na 2 tyg i na usg za 2 tyg. To jest wrecz niesamowite. Nie pomogl mi szalenie, ale kazal lezec i odpoczywac. Po lekarzu chyba ze stresu moje brazowe plamienia zmienily barwe na bardziej czerwona. Ale nic nie boli to nie panikuje. (Mowie sobie- uszy do gory...bedzie dobrze.)...dobrze, ze jestescie dziewczyny bo z wami czuje sie lepiej i mam wieksza wiare w powodzenie...pozdrawiam..
 
- Każda beta daje duże szanse na rozwój ciązy, ale nie kazda na urodzenie zdrowego dziecka. Jest taki czynnik baby take home i to się porównuje. Badania należy tez porównywać z danymi ludzi po IVF, bo cykle są wymuszone.
- Poza tym kariotypy się robi obowiązkowo w przypadku ivf, wszystkie szanujące kliniki je robią. To nie prawda, że skoro masz zdrowe dziecko nie jesteś nosicielem mutacji genetycznych. Teraz to nie ma znaczenia.

Ok, czyli na przyszłość, 11dpt żeby dobrze rokowało to beta powinna wynosić więcej niż 100 tak?
Kariotypy były do zrobienia u nas w klinice ale dobrowolnie z nich zrezygnowałam.


- co do leków, to nazywam je "zestawem ostaniej szansy" musi się z nimi udać:-) ale nie ma gwarancji na pozytywne zakończenie - jak zawsze.
- jeżeli AMH niskie, to wnioskuje po wieku i nicku, że nie macie innych problemów oprócz niskiej rezerwy.

Nie, mielismy troche pogorszone parametry nasienia ale ostatnimi czasy wszystko sie unormowało. Poza tym zadnych problemów. Ani ja, ani mąż.

- z tego co piszesz to mogło być "puste jajo", ale nie ma to teraz znaczenia. W sumie to poronienie ciązy potwierdzonej klinicznie - usg, czyli biochemiczna odpada. Ale w przypadku ART to ciężko określić, co jest co.
- dobrze rokuje fakt, że była implantacja zarodka, że beta rosła. Statystycznie 1 na 4 zapłodnione komórki zakończy się urozeniem zdrowego dziecka - to się tyczy zdrowych osób, u nas jest gorzej.

Mam nadzieję że u mnie ta 2 będzie tą szczęśliwą ;)
 
AniaCh83 nie rokuje to dobrze,ale właściwie oznacza statystyka? To że nawet jeśli 90% ciąż kończy się poronieniem to 10% nie. to oznacza, że możesz być 1 z tych 10 kobiet na 100, której się to uda.
Złe przyrosty pogarszają rokowania,ale nie przekreślają definitywnie pozytywnego zakończenia ciązy. Jest ryzyko ciąży pozamacicznej i tutaj po prostu trzeba szybko reagować. Jeżeli lekarz wie co robi wszystko będzie dobrze. Na forum były takie przypadki, że beta stała w miejscu, albo rosła tylko o 50% i dzieci biegają po świecie. Zle przyrosty mogą wynikać z wielu rzeczy, ale zarodek ma moc i potrafi co nieco naprawić. Jak się nie rozkręci to niestety...mimo wszystko to naprawdę dobry znak.Wiem, bo przeszłam przez to:-) a potem pojawił się robal:-)
 
dawka, o której pisałam 3x75 i 4x50 to moja poprzednia dawka, którą zalecił mi lekarz. W takiej dawce brałam leki przez 9 miesięcy przed zmianą na 7x75. Dzisiaj skontaktowałam się z endo na czacie i po prostu porażka. Zalecił mi zmniejszyć raz w tygodniu dawkę do 37,5 i 6x75. Poprosiłam też o skierowanie na ft4, które zawsze do tej pory miałam badane z tsh, na co otrzymałam odpowiedź, że nie ma to żadnego znaczenia w chwili obecnej, a jak mam wątpliwości to mam się zgłosić do lekarza osobiście. Tylko, że oczywiście nie ma miejsc na wizytę osobistą, a na czacie posadzili jakiegoś konowała. Muszę teraz szukać jakiegoś sensownego endo, który nie zrobi wielkich oczu jak powiem in vitro i który nie będzie mnie namawiał na naprotechnologię, bo tak też już było.
Takie zmniejszenie raczej nic ci nie da bo dalej przez 6 dni bedziesz brala za wysoka dawke. Mi moja endo powiedziala ze dobrze zmniejszylam dawki samodzielmie tylko szkoda ze wlasnie przeoczylam po 2 tygodniach zrobienie wyniku na 50 wowczas nie musialabym zbijac 2.6 do 1.2
U mnie ft4 tez bylo sporo podwyzszone
Jesli na 75 spadlo ci do 0.170 to znaczy ze jest to dla ciebie za duza dawka
Zaryzykuj i sproboj z 50 przez 2 tygodnie zrob wynik i zobaczysz
 
Trzymamy kciuki za bete na wysokosci
✊✊✊✊nie puszczamy za wgryzanie sie kropkow w nowe 9 miesieczne domki mamus :*

Wrzesien mamy to kobietki to bedzie nasza jesien :biggrin2::tak: owocna w kolejne ciaze ruszamy do boju po nasze szczescia.
Niech wrzesien bedzie jeszcze bardziej szczesliwszy niz lipiec i sierpien razem wziete :):tak::tak:
Wakacje zakonczone z mega pozytywni wiadomosciami o kolejnych ciazach niech to dalej trwa :tak::tak::tak:
Mamy to dzieciaczki przychodza na swiat :*
Bety sa w koncu pozytywne :) :) forum odczarowane :)
Worek dobrych wiadomosci pękł bety rosna w górę sa kolejne ciążę czekamy na reszte :):*:wink::yes:
  • Trzymamy kciuki za szyjke pisanki zeby sie nie skracala
  • Kciuki za blizniaki madziagi zeby szybko mogly zdrowiutkie wyjsc z rodzicami do domku
  • Trzymamy kciuki za synka agatek28 oby szybciutko nabieral sil


Wrzesień
Shake it up baby, twist and shout :)
Bedzie sie dzialo tej jesieni :)



8:katherina - betowanie 3

9:milagros wizytya kontrolna przed transferem
9: Ewunka - wizyta kontrolna w trakcie stymulacji
9: malutkikaczorek - wizyta kontrolna przed crio
9:milagros - wizyta kontrolna przed crio
9:Hooope86: wizyta kontrolna w trakcie stymulacji
9:rybka14-wizyta u gin prowadzacej ciążę
12:shaggy - rozpoczecie stymulacji
13:nieagatka - badanie prenatalne
14:milagros - transfer
15:AniaCh83- usg serduszkowe
16:kilosierra- betowanie
16:buterfly - wizyta pecherzykow- serduszkowa
19:rybka14- wizyta kontrolna u gin prowadzacej ciążę
19: katherina - usg serduszkowe
19: zosia87- usg serduszkowe
21:husan- badania prenatalne
22:Dragonfly79 - usg serduszkowe
26:rybka14 badania prenatalne
gosia321- rozpoczecie stymulacji
Falka- rozpoczecue stymulacji
BeataWarszawa - rozpoczecie stymulacji
Natalia89- rozpoczecie stymulacji
Jaskolcia -histeroskopia
Skontrolujcie kalendarz gdzie którą dopisac :)
;) :D8-)
♡♡♡♡♡
 
reklama
Do góry