reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Czytałam o tej ustawie, można max 6 i nie można niszczyć.
Ale niestety/stety nie jest napisane co jest będzie więcej jak 6. Wydaje mi się, że powinni zapladniac wszystkie bo nie wiadomo ile przetrwa. A jak przetrwa 10 to nie można niszczyć i mamy szczęście :)


Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Owocyty można niszczyć bądź oddać do adopcji bądź zamrozić bądź do celów naukowych. Nie można niszczyć zarodków dlatego jest zapis ze można max 6 zaplodnic ( pisior myśli nad ustawą by można było zaplodnic 1 ) ale czasem lekarz robi inaczej jakieś podstawy musi mieć i zapłodnia wszystkie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Marzen narazie sie martwie czy ten puregon cos na mnie dziala...juz tyle mialam lekow co nic na mnie nie dzialaly...:(
katharina, ja byłam stymulowana Puregonem, wyhodowałam wtedy 4 komórki z czego 2 się rozpadły, 2 podano, ale nie zaskoczyło. Przy kolejnej stymulacji miałam Puregon 150jm i na nim wyhodowałam 12 komórek, 10 zapłodniono, 2 podano, resztę zamrożono. To pewnie i tak indywidualna sprawa każdej z nas, bo różnie organizm reaguje, ale mi Puregon za wiele nie pomógł.
 
Ogólnie panowała tam kulturka i dyskrecja. Do p

katharina, ja byłam stymulowana Puregonem, wyhodowałam wtedy 4 komórki z czego 2 się rozpadły, 2 podano, ale nie zaskoczyło. Przy kolejnej stymulacji miałam Puregon 150jm i na nim wyhodowałam 12 komórek, 10 zapłodniono, 2 podano, resztę zamrożono. To pewnie i tak indywidualna sprawa każdej z nas, bo różnie organizm reaguje, ale mi Puregon za wiele nie pomógł.
Ja miałam krótki protokół na puregonie, i też słabo. 9 komórek, 5 dojrzałych, 4 zapłodnienie, 2 transfer,żadna nie przetrwała. Procedura nie udana :(

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Dziewczynki :* dziekuje za wszystkie gratulacje :)
Ewunka,chlopcy spia w lozeczku, w dzien w salonie na kanapie albo u siebie,pod warunkiem ze w ogole spia...karmieni sa i cycem i mm,bo tracili na wadze.
W dzien ktorys juz dzien nie spia,ja nic innego nie robie tylko ich karmie,szanowna tesciowa juz nauczyla ich brania od razu na rece wiec pomalu mam przesrane:(
Jedno dziecko,to jedno ale przy dwojce to troche problematyczne. Coz...w kazdym razie zyjemy wszyscy ;) wariuje chwilami ale potem ktorys z nich sie usmiechnie tak ze az wyszczerzy dziaselka i jest super <3
O Was caly czas pamietam alemoi terrorysci nie pozwalaja mi ostatnio na biezace Was sledzenie:( w kazdym razie trzymamy mocno kciuki za Was. Niby dlaczego macie miec lepiej ode mnie :p
 
Widać pco może być podkładka
U ..... nie pamiętam niku przy 2 podejściu podkładka było to ze przy 1 miała mało jajek i przy 2 podejściu powiedział ze zaplodnioni 10 a nie 6

Ja mam pcos i to nie było podkładka do zapłodnienia wszystkich komórek [emoji20] dopiero za trzecim razem zapłodnili wszystkie zgodnie z ustawa.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej Dziewczynki :* dziekuje za wszystkie gratulacje :)
Ewunka,chlopcy spia w lozeczku, w dzien w salonie na kanapie albo u siebie,pod warunkiem ze w ogole spia...karmieni sa i cycem i mm,bo tracili na wadze.
W dzien ktorys juz dzien nie spia,ja nic innego nie robie tylko ich karmie,szanowna tesciowa juz nauczyla ich brania od razu na rece wiec pomalu mam przesrane:(
Jedno dziecko,to jedno ale przy dwojce to troche problematyczne. Coz...w kazdym razie zyjemy wszyscy ;) wariuje chwilami ale potem ktorys z nich sie usmiechnie tak ze az wyszczerzy dziaselka i jest super <3
O Was caly czas pamietam alemoi terrorysci nie pozwalaja mi ostatnio na biezace Was sledzenie:( w kazdym razie trzymamy mocno kciuki za Was. Niby dlaczego macie miec lepiej ode mnie :p
Czesia serce Ty moje jak możesz ich do łóżeczka odkładać na noc hihihi ja będę z nimi spała dopuki nie zaczną sami uciekać. Pozdrów teściowa :biggrin2:
 
Do góry