reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Pomocy dziewczyny doradzcie mi coś strasznie mnie dzisiaj gdzieś koło pępka szczypie czy kluje nie umiem nazwać tego.... miała któraś z was takie cuda??

Vita bardzo mi przykro:(( jak radzi Ann zrób dokładne badania bo szkoda nerwów a przerwa dla organizmu raczej wskazana:*
Chcę zrobić jak najkrótszą przerwę. W tym miesiącu to się raczej nie uda, bo nawet nie wiem który mam dzień cyklu, ale jeśli w przyszłym będzie ok, to spróbuję podejść na naturalnym cyklu... Badań w swoim życiu miałam już milion, właściwie wszystkie ok. Ewentualnie zastanowię się nad tą immunologią... chociaż słyszałam, że drogie i niewiele daje. Jeśli chodzi o histeroskopię, to też nie do końca jest polecane to badanie, bo może naruszyć jamę macicy i spowodować jakieś zrosty - tak słyszałam.

Biorę byka za rogi! Nie poddam się tej dziwce niepłodności! Wkurzyła mnie nie na żarty!
Muszę tylko poczytać jak wspomóc to cholerne zagnieżdżenie, bo w tym dopatruję się przyczyny...

Jeśli chodzi o Twoje kłucie, to może to zwykły nerwoból, też mnie czasami coś gdzieś szczypie, ale przechodzi ;)
 
Chcę zrobić jak najkrótszą przerwę. W tym miesiącu to się raczej nie uda, bo nawet nie wiem który mam dzień cyklu, ale jeśli w przyszłym będzie ok, to spróbuję podejść na naturalnym cyklu... Badań w swoim życiu miałam już milion, właściwie wszystkie ok. Ewentualnie zastanowię się nad tą immunologią... chociaż słyszałam, że drogie i niewiele daje. Jeśli chodzi o histeroskopię, to też nie do końca jest polecane to badanie, bo może naruszyć jamę macicy i spowodować jakieś zrosty - tak słyszałam.

Biorę byka za rogi! Nie poddam się tej dziwce niepłodności! Wkurzyła mnie nie na żarty!
Muszę tylko poczytać jak wspomóc to cholerne zagnieżdżenie, bo w tym dopatruję się przyczyny...

Jeśli chodzi o Twoje kłucie, to może to zwykły nerwoból, też mnie czasami coś gdzieś szczypie, ale przechodzi ;)

no wlasnie w tym problem,ze z histeroskopii lub immunologi moze wyjsc dlaczego nie dochodzi do zagniezdzenia.Moga ci wyjsc z immunologii wysokie NK ,ktore zabijaja zarodki,przeciwciala,mutacje,z histero moze wyjsc niewlasciwa budowa blony macicy,zrosty,endometrioza i pare innych rzeczy Ja ci moge tylko radzic.Immunologia to temat rzeka w niej lezy przyczyna wielokrotnych poronien,niezagniezdzen..oczywiscie moze byc i tak ze wyjdzie wszystko ok.czego ci zycze i problem lezy gdzie indziej ,ale przynajmniej bedziesz wiedziala ,ze tam jest ok.
Histeroskopia polega na wprowadzeniu plynu do jamy macicy i obejrzenie jej kamera,a przy okazji usuwa sie polipy,zrosty i wszystko co stoi na drodze ciazy, wiec glupie to nie jest.:):):)
 
no wlasnie w tym problem,ze z histeroskopii lub immunologi moze wyjsc dlaczego nie dochodzi do zagniezdzenia.Moga ci wyjsc z immunologii wysokie NK ,ktore zabijaja zarodki,przeciwciala,mutacje,z histero moze wyjsc niewlasciwa budowa blony macicy,zrosty,endometrioza i pare innych rzeczy Ja ci moge tylko radzic.Immunologia to temat rzeka w niej lezy przyczyna wielokrotnych poronien,niezagniezdzen..oczywiscie moze byc i tak ze wyjdzie wszystko ok.czego ci zycze i problem lezy gdzie indziej ,ale przynajmniej bedziesz wiedziala ,ze tam jest ok.
Histeroskopia polega na wprowadzeniu plynu do jamy macicy i obejrzenie jej kamera,a przy okazji usuwa sie polipy,zrosty i wszystko co stoi na drodze ciazy, wiec glupie to nie jest.:):):)
W takim razie do dzieła :) Kiedy takie badania powinno się wykonać? Jeśli chodzi o immuno to jakieś konkretne badania? Orientujecie się gdzie w Warszawie dobrze i tanio robią?
 
Katharina robila histeroskopie,probuje od niej wlasnie cos wyciagnac, ja ja robila 3 lata temu,teraz powtarzam bo sie moglo wiele zmienia(mam nadzieje,ze nie:))robi sie to gdzies w polowie cyklu ,zeby twierdzic jak wyglada sluzowka przed owulacja,bada sie tez tzw. wrogi sluz ktory odrzuca zarodki.Wejdz sobie moze na poronienia immunologiczne,moze tam ci dziewczyny powiedza gdzie to robic bo siedza w tym po uszy.
 
Co do lutinusa faktycznie cena jest zawrotna, kiedy po 4 transferze w aptece usłyszałam blisko 1000 zl za leki na 2 tyg to myślałam, ze zemdleję. Powiem tak, przed 5 transferem odwiedziłam czterech lekarzy i pytałam o różnice miedzy lutinusem a luteiną, wszyscy powiedzieli mi ze to to samo. Dlatego przy 5 transferze kiedy w aptece zaproponowano mi zamiennik lutinusa czyli luteinę, nie zastanawiałam się. Tym bardziej, ze juz ją stosowałam w poprzedniej klinice. Efekt jest taki, ze się udało.

Co do leków to ja już nic nie rozumiem, ostatnio lekarz w klinice wypisal mi fragmin za który zapłaciłam, nie jak zwykle ponad 100 zl tylko około 7 zl. Na kolejnej wizycie kolejna recepta i dzisiaj juz znowu pelna oplata. Gubię się już w tym:/ to raz można wypisać na zniżkę a drugi raz juz nie??
 
reklama
Do góry