reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Sylwia kochana tak bardzo mi przykro. Kochana nawet nie wyobrażam sobie co czujesz,przez co przeszlas i przechodzisz.. ; ((((( dlaczego tak się dzieje ; ( brak mi słów ,tak bardzo Ci kibicowalam i wierzyłam. Bądź dzielna.
 
Silvia a jesteś pewna że to @ ? Mi też w 16 dpt poszła żywo czerwona krew z samego rana. A okazało się ze to zagniezdzenie. Lekarka powiedziała ze niektóre kobiety nawet mają krwotoki wtedy. Nie chce Ci robić nadzieji ale może jeszcze się nie załamuj ? Trzymaj się cieplutko. Buźka :*
 
Silvia..może jeszcze nie wszystko stracone..
Krwawienie, krwawienie? czy plamienie?
Z tego co pamiętam transfer był 10.12? i był to 3 dniowy zarodek, zatem dziś jest 10dpt...może to jednak późniejsza implantacja? Luteinę bierzesz? Kurczę wiem, że to się zdarza, dostać @ zanim odstawi się leki..ale chyba bardzo rzadko...

Ściąga co się dzieje z zarodkami po transferze:
2-3 dniowe:

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
4dpt.. Blastocysta zaczyna wszczepiac sie w sciany endometrium
5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
6dpt. Proces implantacji jest kontynuowany a zarodek wnika głebiej w endometrium
7dpt.. Zarodek jest juz zaimplantowana
8dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
11dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza

Nie chce Ci robić złudnych nadziei, ale organizm nie chodzi jak szwajcarski zegarek, jeden od drugiego się różni.
Nie załamuj się, poczekaj spokojnie do jutrzejszej bety. Tulę.

"Skąd bierze się krwawienie implantacyjne?

Blastocysta uwalnia specjalne enzymy, które niszczą nabłonek śluzówki jamy macicy, co umożliwia zarodkowi wniknięcie w głąb endometrium, skąd czerpie substancje odżywcze. Stopień inwazyjności blastocysty kontrolowany jest przez samą błonę śluzową wydzielającą specjalne czynniki. W miejscu wniknięcia blastocysty powstaje skrzep, który wkrótce zostaje pokryty nabłonkiem. Właśnie ten proces jest źródłem krwawienia implantacyjnego.

Kiedy występuje krwawienie implantacyjne?

Proces implantacji trwa kilka dni. Blastocysta jest całkowicie zatopiona w endometrium 11 - 12 dnia od zapłodnienia komórki jajowej. W przypadku transferu zarodka w procedurze zapłodnienia pozaustrojowego, do rozpoczęcia implantacji dochodzi po 4 – 5 dniach (jeżeli transferowany był zarodek dwukomórkowy) lub po 1 - 2 dniach (w przypadku transferu blastocysty).

Krwawienie implantacyjne występuje zazwyczaj przed terminem spodziewanej miesiączki, średnio 7 – 12 dnia od zapłodnienia."

http://misjaciaza.blogspot.com/2013/12/krwawienie-implantacyjne.htm
 
Dziękuję Wam kochane jesteście ale u mnie tak właśnie zaczyna się @ najpierw jest tak jakby krew ze śluzem nie za dużo (przepraszam za dokładność) a na drugi dzień już zaczyna się krwawienie, dziwię się bo myślałam że będzie jeszcze bardziej bolał brzuch i zawsze bez paru tabletek się nie obeszło a tu mnie tylko tak delikatnie boli. Najki kochana dziękuję za tak wspaniałą ściągę zgadza się 10.12. Był transfer 3 dniowego zarodka ja biorę tylko crinone więc myślę, że sam ten lek raczej nie wstrzymałby @ i że przyszłaby dopiero po odstawieniu nie znam się więc do końca nie wiem. Naprawdę dziewczyny jesteście wspaniałe jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za wsparcie ale już nie będę robiła sobie nadzieji. Bardzo Wam wszystkim kibicuję i trzymam kciuki za każdą z osobna buziaki ✊✊✊
 
reklama
Do góry