reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
kachna sa artykuły naukowe:
A total of 56.7% of blastocysts were aneuploid. One-half of the grade 5/6 blastocysts were euploid, compared with only 37.5% of embryos graded 1/2, suggesting an effect of aneuploidy on blastocyst development. Aneuploidy also had a negative effect on inner cell mass and trophectoderm grades. Morphologically poor blastocysts had a higher incidence of monosomy and abnormalities affecting several chromosomes. The gender ratio was significantly skewed in relation to morphology. A total of 72% of blastocysts attaining the highest morphologic scores (5AA and 6AA) were found to be male, compared with only 40% of grade 3 embryos.
The relationship between blastocyst morphology, chromosomal abnormality, and embryo gender. - PubMed - NCBI
Niestety fulltext platny, ale to nam wystarczy:-p
 
Ostatnia edycja:
ewik nie znam się az tak na endo ale 9mm jeszcze pytanie w jakiej części cyklu.. bo od 8mm to się robi transfer. Ale ja tam nie znam się aż tak:-p Co do dwóch to był żarcik, wiem, że nie chcesz dwóch bo to duże ryzyko. Chociaż przyznam się szczerze, ze mi i M marzyły się bliźniaki i najlepiej żeby babcie dwie gęby karmiły i przewijały:-D

martka posiedzisz jeszcze tutaj to mało doktoratu z embriologii nie zrobisz...hihi Życzę Ci żeby spotkanie z naszym forum było milutkie i króciutkie:-p do androloga możecie się przejść prywatnie, tylko obawiam się że teraz androlog pójdzie tez po najmniejszej linii oporu, bo przecież ktoś was już skierował na ivf.. U nas M domagał się leczenia na NFZ i facet stwierdził, ze spróbuje a potem z krzesełka spadł jak po 10 latach mój M miał 3mln/ml, oboje żeśmy założyli że pomyłka w labie była:-p
 
znalazłam immunologa niedaleko siebie na NFZ gdzie termin oczekiwania na wizytę to 5 dni!!! szok, pytałam dwa razy panią w rejestracji czy aby na pewno :) Nie wiem dlaczego od razu tak nie szukałam, tylko prywatnie chodziliśmy. Nie wiem też czy tylko ja mam pecha, czy może jestem zbyt "wrażliwa" ale nie podobało mi się zachowanie lekarza, wręcz drwiące z nas a teksty w stylu "kto pani sprzedał HPV, ten? (wskazując na M) czy jakiś poprzednik? albo kiedy kazał ściągnąć stanik, stwierdził że M nadaje się tylko do trzymania bielizny....
M.in. dlatego też już więcej tam nie poszliśmy.
Dlatego nie zaszkodzi nam pójść do kogoś jeszcze, żeby rzucił okiem, ciekawa jestem co powie o tej mycoplasmie

Sprawdzam jeszcze andrologów i urologów
 
Witajcie wszystkie kobitki ☺ na tym forum to się dzieje...jestem tu nowa choć pisałam parę wątków w innym temacie ale 2 lata temu też tu byłam i znów powróciłam ☺ czytam pomalutku wasze wpisy trochę tego jest, witam moje roczniki ja też "86".
 
Mam pytanko do Pkati bo widzę że 13 masz wizytę i ustalenie terminu transferu. A bierzesz już jakieś leki? Ja 10 jadę też do kliniki i dopiero wtedy dowiem się co i jak.
 
martka co za wyczucie taktu u pana"lekarza". My byliśmy razem u ginekologów w trzech klinikach, raz u androloga w Novum, i nikt nas nigdy tak nie potraktował. No zdarzało się,że byli aż za szczerzy. Np. nie chcieliśmy zapładniać wszystkich komórek tylko dwie, to kobieta nas wyśmiała. No ale miała racje, a ja ze względu na solidarność małżeńską się nie wypowiadałam. Inne teksty typu, że nasienie M jest"najgorszego sortu", że o dawcy pomyśleć trzeba... No ale szykowali nas na najgorsze i racje mieli:-p Nawet ja zjeb... dostałam, żeby nie yła taka pewna że moje gamety są dobre bo nikt ciałaka kierunkowego nie bada:-p no miała racje, bo dzieci nie mam, jeszcze tyle rzeczy mogło wyjść i cześć wyszło. A o części pewnie nie wiem:-D
 
Martka, co za lekarz! Mam nadzieję, ze więcej na takiego nie trafisz!

Dziewczyny, na fb Stowarzyszenia Nasz Bocian jest lista osrodkow, ktore juz maja certyfikaty! Gameta moja ma już 
Najlepszy news od kilku dni!
 
reklama
Do góry