reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
najki ja bym zrobiła ze śliny, bo są tańsze. Sama robiłam w Invicta za grosze bo w pakiecie z luxmedu miałam razem z wenerami. Moim zdaniem nie ma różnicy, jak ma coś wyjść to wyjdzie. Weż pod uwagę, że dużo ludzi ma takie rozterki jak ty - że ze śliny to gorsze, wiec cena musi być przystępna żeby zachęcić do zmiany myślenia :-p

martka może i jest czynnik męski, ale gdy masz ureo naturalnie w ciąże nie zajdziesz, nawet jak oboje jesteście zdrowi. A jak zajdziesz to poronisz...Ta bakteria powoduje niepłodność, ale nietrwałą. Poza tym, gdy nie ma uszkodzeń mechanicznych a wyniki są złe, to nie wiadomo co jest powodem. Większość przypadków an forum, to moim zdaniem osoby "niezdiagnozowane" gdzie medycyna rozłożyła ręce. Po prostu nie wiedza jak pewne rzeczy naprawić. Jednak natura potrafi sobie sama poradzić i tak osoby po udanym/ bądź nieudanym ivf zachoodzą naturalnei w ciąże. Na niepłodność trzeba patrzeć jak na chorobę pary, a nie - to on jest bezpłodny, a odemnie się odczep. Bo mam znajomego z 5mln/ml teoretycznie bezpłodnego a ma 3 córki, i wszystkie na pewno jego:-p. Mam kolezankkę z endometriozą III stopnia - ona bezpłodna zmieniał męża i proszę jest w ciąży. Tamten miał być zdrowy tez:-p
Konkluzja - zrób ureo do kompletu, chyba jeszcze jest chlamydia p. przelecz wszystko co wyjdzie. M tez musisz przeleczyc bo na 80% ma bakcyle! trójca swieta - ureo, myco i chlamydia nie dają żadnych objawów prócz trudności z zjaciem w ciąże, ale chlamydia t. Może być tak, że po przeleczeniu parametry M się poprawią i zajdziecie w ciąże naturalnie. Bo kazda z tych bakterii widocznie lub w sposób nie zauważalny (typu chromatyna, jakość nasienia) wpływa na płodność. No i żeby ocenić czy cos się u M poprawiło, po antybiotykach, trzeba odczekać 72dni. Ps. przy chlamydii t. nie leczonej, toczy się stan zapalny który może odpowiadać, za "":zarastanie" jajowodów. A czemu w ogóle byłaś u immunologa skoro był czynnik męski? były ciąże biochemiczne wcześniej?
 
Kate kwaliikacja do in vitro z powodu czynnika męskiego, lekarz powiedział, że przecież jądro się nie naprawi i cudów nie ma - to jego słowa, przepisał mu tylko Addyzoa - suplement, łykał przez 3 miesiące, liczba plemników wzrosła o milion.
Po dwóch nieudanych próbach, przenieśliśmy się do innej kliniki, dlatego że w poprzedniej ciągle czekało się na termin miesiącami, ponieważ dostawali małą refundację, tak nam tłumaczył lekarz. W międzyczasie tylko ta Addyzoa, nic więcej.
W kolejnej klinice, lekarz powiedział, że wynik M nie wyklucza naturalnej ciąży, bo zna takie przypadki. Ale zostały zlecone kariotypy, mutacja CFTR ponieważ z 6 zapłodnionych z reguły zostają tylko dwa zarodki, nie wiadomo dlaczego obumierają i jak do tej pory na 2 stymulacje udało się mieć tylko jedną blastocystę (ostatnio). Badania wyszły ok. Podano mi 2 zarodki, po niecałych dwóch tygodniach dostałam @. Po tej próbie dostaliśmy skierowanie do immunologa oboje, lekarz niestety nie powiedział dlaczego, wypisał tylko karteczkę. Podejrzewam, że w celu sprawdzenia przeciwciał. Oboje braliśmy antybiotyki.
Chlamydie miałam robioną ale może ta o której ty piszesz to jeszcze coś innego niż ja miałam? Ureo robi się z krwi? Mogę wykonać teraz kiedy beta ze mnie schodzi?
 
Bety kochana :( zdrówka życzę i jak najmniej boleści. Ściskam!

dzięki kate :*

LISTOPAD:

04:
Edenlayn - badania prenatalne
05: najki - kontrola u endokrynologa
13: pkati - wizyta kontrolna przed crio
16: DorotaMie - USG i dwa cudowne serduszka
19: emenems - weryfikacja łożyska
19: Hess - nowy start z nowym planem!:)))
20: Edenlayn - wizyta u położnej
23: emenems - kontrola u lekarza rodzinnego
25: emenems - wizyta u położnej
27: moniusia - konsultacja u Profesora

GRUDZIEŃ:

03:
Edenlayn - USG połówkowe

yplocka1 - kolejne podejście, tym razem szczęśliwe!
 
Ostatnia edycja:
najki, ja też się zastanawiam nad tą śliną właśnie, ale 27. mam wizytę u Prof. więc zobaczę co on powie w ogóle... Wpisz mnie na 27-ego na wizytę yyyyyy.. wyjaśniającą :p
Wiesz najki jeśli chodzi o mnei i M. jednak dr J. nas dobrze prowadził... od razu powiedział, że widzi potencjał na naturalną ciążę i kazał brać euthyrox, M. kazał do urologa, a my się zbuntowaliśmy...
Ciekawe co by było gdybyśmy wcześniej poszli tą drogą.. no, ale nie ma co żałować, bo nie wiadomo jeszcze co to będzie..
 
Edenlayn dopisane :) kciuki za dzisiejszą wizytę!

monia ja już ostatnio uznałam, że będę do dr J chodzić. Tylko i wyłącznie. A jak znów się nie uda, to po nowym roku rozważę zmianę kliniki. Pożyjemy zobaczymy..
A u Ciebie ktoś proponował/zalecał te badania? czy tak sama z siebie:)?
 
martka "Ale zostały zlecone kariotypy, mutacja CFTR ponieważ z 6 zapłodnionych z reguły zostają tylko dwa zarodki, nie wiadomo dlaczego obumierają i jak do tej pory na 2 stymulacje udało się mieć tylko jedną blastocystę (ostatnio)"
A jak się rozwijają do 3 doby i po 3 dobie zarodki? i ta blastocysta jak się zaimplantowała to jakiej klasy była? 6 zapłodnionych komórek to nie dużo, w przypadku pary " z problemami" jest zazwyczaj jedna dobra blastka...
"Ureo robi się z krwi? Mogę wykonać teraz kiedy beta ze mnie schodzi?"
ureoplasmę robi się z szyjki macicy jak chlamydie t, mycoplasmy sa dwie nie pamiętam jak się nazywają w invikcie wymaz wszystkich 3 ureo+ myco+chlamydia to 50zł. Ale chlamydia powinnabyc zlecona przed stymulacją/transferem obowiązkowa w MZ chyba ze lekarz trąba.
"przecież jądro się nie naprawi - cudów nie ma"
A no przeciętny mężczyzna ma ok. 60-80mln/ml, dlatego większość mężczyzn nawet po amputacji zostaje płodnych. Jeżeli by przyjąć że 5mln/ml produkuje tylko jedno jądro, to ono tez nie domaga. Pytanie dlaczego? bo u każdego faceta pracuje jakaś czesc jąder nie 100%. Czyli nawet z jednym w miare sprawnym jądrem M powinien mieć minimum 10mln/ml i mieścić się w normach...
Przy 5mln/ml jest nikła szansa na powodzenie IUI jeżeli nasienie jest dobre... ale nie będę się rozpisywać. A byliście u androloga czy urologa? ze wysłał was an ivf?


Bety tak potem będzie płacz i smród zużytych pieluch:-p
A u Ciebie były jakieś znaki że za chwilę się zacznie?? za dzień może dwa...:-p
 
reklama
Martka szukałam Mycoplasma pneumoniae ale mi tego nie robili. I oczywiście panika:DLACZEGO MI NIE ROBILI?

Kate, to długo tu już nie pogadamy. Finiszujesz niczym maratończyk :) Jeżeli moge spytac to jakie wg Ciebie mam rokowania w tej sytuacji??? Następny cykl po pobraniu, mrożaczek, jeden. ???
 
Do góry