reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

kama i matylda, za Was też trzymam kciuki

asiiek, Twój watek od dawna podpatruję i kibicuję!!! więc już niebawem działasz!!! Pozdrawiam i oby już gładko do dzieła!!!!

Vane - uda się!!! trzymamy kciuki do wysokiej betki!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
czesc dziewczynki wczoraj bylam u lekarza trcriotransfer bede miec ok polowy czerwca wczoraj dosalam zastrzyk domiesniowy mam dokonczyc yasmin i i dostac @ a brzuch juz mnie zaczal bolec jak na @ wiec pewnie przyjdzie do tygodnia :)))) potem jade na estrofenie

lolita
mam do ciebie takie pytanie bo ty taka madra jestes w tym wszystkim dostalam wczoraj lek domiesniowy tylko z tego wszystkiego nie pamietam nazwy moze wiesz co podaja domiesniowo??????????? z gory dziekuje
a co to tego co o tej ciazy pisalas dziewczyna to jestem za bo mnie tez trafia jak ktos pisze o mdlosciach, usg itp. wiem ze dziewczyny sie ciesza i chca sie dzielic swoim szczesciem ale... mnie to czasem boli ze pomimo walki dalej sie nie udaje :(((( jeszcze ostatnio bylam na imieninach i trzy kuzynki w ciazy myslalam ze sie tam rozkleje pojechalam do domu bo takiego dola zalapalam ze masakra :((((((((( trzymam kciukaski :)))))
 
Dobrze, ze chociaz Wy takie pozytywne fluidy podsylacie bo ja jakos tym razem mam pesymistyczne mysli. Lolitka - tak poszlam na calosc i zaserwowalam sobie 3 sztuki, raz kozie smierc...Ojjjj mlodzutkie one bo zaledwie 2dniowe. Katya1 - czy Ty tez odbierasz wkrotce swojego mrozaczka? Mi mi - ja natomiast nie bralam nic poza estrofemem. Powodzenia.
 
mimi - moze to byc decapeptyl albo dipherelina?

vane - ja tez ide teraz na calosc, i jesli bede miala 3 to zabieram wsie.
 
Lolitka - popieram, nie ma co sie rozdrabniac. Ja w cuda pt. trojaczki nie za bardzo wierze, a jesli juz, to lepsze 3 Smerfy niz nico.
 
vane- to cudownie że ty już po!!!! zaciskam kciukaski!!!!

ale się działo!!! czytałam !!! coś w tym wszystkim jest.... ale szczerze będzie mi brakowało ciężarówek i chyba będę je podczytywała też....

asiiek - no w końcu się rusza !!!!!
 
Kama - ja mieszkam w yorkshire i transfer miaslam robiony w Care w Manchesterze. Szkoda, ze tu nie robią bety, bo najchetniej bym sobie zrobila kilka teścikow !!! Tak czy owak trzymam kciuki za pozytywny wynik testu. Kochana, jak się czujesz, boli Cie brzuch?

Vane - wow az trzy, ale fajnie. Ja mialam tylko jednego wiec nie moglam tak zaszaleć. Pocieszam się tym, ze mój był 5 dniowy i pani embriolog była bardzo zadowolona z jego stanu po odmrożeniu... i ładnie się prezentował na zdjęciu pamiątkowym, które dostaliśmy :) A jesli chodzi o moje samopoczucie, to wczoraj mnie troche bolał brzuch a dzis mnie mdliło ( ale to chyba od jedzenia a nie od jednodniowej ciazy :))). Vane a kiedy Ty testujesz? I jak Ty sie czujesz? Kciuki trzymam!
 
VANE,MATYLDA78-Dzieki czuje sie nawet dobrze czasami mnie zakluwa w dole brzucha ale nie wiem moze to jakies urojenia,jestem pozytywnie nastawiona kciuki trzymam za nas wszystkie,ja pierwsza podchodzila a czuje ostatnia bede testowac,juz bym chciala wiedziec w tym wszystkim to te czekanie na wynik jest najgorszy bo juz nic nie mozemy zrobic to tylko natura. sciskam mocno buziaki
 
bzzz czy Ty ju zaczelas przygotowania do crio? Masz mrozaczkow cala zaloge wiec do dziela. Matylda - fajnie ze Twoj maluszek ma juz 1sze zdjecie, potem bedzie 2,3,10...moze modelek z niego wyrosnie, skoro tak wczesnie zaczyna kariere z flash'ami? Testuje dokladnie za 14dni. Na razie nic nie czuje, ale przyznam, ze wymeczyli mnie podczas tego transferu. Kama - musi sie udac, takie klucie to byc moze dobry znak. Trzymam kciuki.
 
reklama
dziewczynki w metody famsi i imsi roznia sie chyba tym ze w famsi dodatkowo zastosowany jest jeszcze test hypoosmotyczny (HOS test), który pozwala na wybór plemnika z najmniejszym ryzykiem wystąpienia fragmentacji DNA. tak przeczytalam na jednej ze stronek.

dokładnie aniija masz racje .."Plemnik przed podaniem do komórki jajowej oceniany jest pod dużo większym powiększeniem pod kątem morfologii (kształt, wielkość główki, budowa ogonka i wstawki), funkcjonalności (ocena struktur komórkowych wewnątrz główki, czyli organelli – ocenia się strukturę wakuol, ich ilość oraz wielkość – technika MSOME - motile sperm organellar morphology examination), a także cech aktywacji akrosomu. Dodatkowo zastosowany jest tu jeszcze test hypoosmotyczny (HOS test), który pozwala na wybór plemnika z najmniejszym ryzykiem wystąpienia fragmentacji DNA. Wszystkie te metody są wykonywane na żywym plemniku równocześnie. Technika ta jest bardzo przydatna nie tylko w przypadku szczegółowej oceny i selekcji ruchomych plemników, ale także w przypadku plemników nieruchomych, gdzie brak ruchu nie oznacza braku zdolności do zapłodnienia komórki jajowej. Do tej pory brakowało jednoznacznych kryteriów umożliwiających rozróżnienie wśród nieruchomych plemników, plemników żywych od martwych. "
wiec to nie jest to samo

kama mocno trzymam za Was kciuki :-) 3 mrozaczki super!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry