reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hejka! nie ma mnie jeden dzien a tu juz rozłam na nowy wątek...u mnie coraz blizej do @ powinna przyjsc nd/pon i mam nadzieje, ze tak bedzie bo juz sie doczekac wizyty nie moge..
 
reklama
wklejam info ze stronki mojej kliniki
Technika FAMSI (Functional fine, Acrosome activated, Morphologically Selected sperm Injection - docytoplazmatyczna iniekcja funkcjonalnie prawidłowego zaktywowanego akrosomalnie morfologicznie prawidłowego plemnika) pozwala sprecyzować kryteria wyboru najlepszego plemnika do podania do komórki jajowej. Wykorzystane są tu metody, które przyżyciowo, czyli bez skutków ubocznych dla plemnika umożliwiają jego optymalny wybór do dalszych procedur zapłodnienia pozaustrojowego.

tak po polsku to to jest to samo co ICSI tylko, ze plemnik jest wybierany pod 6tys powiekszeniem zeby wykluczyc jego wady budowy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
nie nie....

ICSI to jedno a to co Ty opisujesz to nie FAMSI tylko IMSI.... to sa 2 rozne rzeczy i polska/niepolska nazwa jest taka sama. ja mialam tez i icsi i teraz imsi. cosik Ci sie pokickalo - popraw se w sygnaturce
 
a mi się coś obiło o oczy z tym FAMSI, to jakoś podobne do IMSI tylko chyba jeszcze dokładniej badają plemniki. jak znajdę to wkleję

tu na forum coś laski o tym piszą
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3421548&start=20430
poczytaj lolitko, może to coś ciekawego, chociaż wątpię żeby miało dużo większą skuteczność niż imsi, to pewnie jeszcze świeża metoda.
 
Ostatnia edycja:
FAMSI to metoda ktora invicta mowi ze wymyslila...

ale Asiiek mowi o powiekszaniu mikro wiec to jest IMSI
 
dziewczynki w metody famsi i imsi roznia sie chyba tym ze w famsi dodatkowo zastosowany jest jeszcze test hypoosmotyczny (HOS test), który pozwala na wybór plemnika z najmniejszym ryzykiem wystąpienia fragmentacji DNA. tak przeczytalam na jednej ze stronek.
 
Melduje sie po transferze - 3 mrozaki sa ze mna!!! Ten cykl moge zaliczyc do super blyskawicznych. Asiek, oby Tobie tez tak szybko czas zlecial tym razem, bo czekasz Kobietko i czekasz. Kama, Matylda - jak sie czujecie? Ktos jeszcze transferuje na dniach?
 
reklama
Do góry