reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Katya1 - [/B]czy Ty tez odbierasz wkrotce swojego mrozaczka? Mi mi - ja natomiast nie bralam nic poza estrofemem. Powodzenia.[/QUOTE]

tak, moja droga, mam nadzieję, ze już niebawem będziemy razem z moim eskimoskiem!:-) nie chcę zapeszać, ale już niedługo...
na pewno dam znać:-)
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie odnośnie badania MSOME (szczegółowa morfologia plemników), które wyszło następująco:
plemniki I stopnia prawidłowe 0%:wściekła/y:
plemniki II stopnia 4%
plemniki III stopnia 28%
plemniki IV stopnia 68%
i oczywiście zalecenie IMSI, interesuje mnie czy istnieją jakieś sposoby poprawy morfologii plemników, bo w tym temacie jestem zupełnym laikiem, przez siedem lat starań, myśleliśmy, że z nasieniem jest ok, a teraz po powtórnym badaniu :szok:
 
Czesc!
ANOWI32 -moj Mez ma teratozoosperma. Mysle,ze przyczyna tego jest zylak sredniej wielkosci na jednym jadrze(w przyszlosci moze zdecyduje sie na operacje),oprocz tego pali papierosy prawie 2 paczki dziennie,narazie stara sie spozywac wiecej orzechow i owocow.....chociaz nadal pali papierosy tak jak palil:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Mysle,ze trzeba znalezc przyczyne;satan zapalny,zylak,zle odzywianie
Teratozoospermia - plemniki o nieprawidłowej budowie | Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci
Lolitka200 posiada duza wiedze na ten temat
 
dzięki alaT mój mąż też pali dużo, oczywiście kazałam mu ograniczyć ilość, ale narazie kiepsko mu to idzie i oczywiście jeszcze codziennie obowiązkowo piwko, bez którego nie może żyć, och ci faceci.
Zastanawia mnie tylko jedno,przed I IVF w lutym, lekarz powiedział, że plemniki nie najgorsze, czy w tak krótkim czasie mogło się tak pogorszyć, przecież wtedy zalecili IVF a nie IMSI jak teraz proponują, a może oni za bardzo nie badają tych plemników przed in vitro :confused:
 
ANOWI32 - Ufff.....moj Maz na szczescie nie pije piwa,alkoholu.
Lepiej,ze bedziesz miala IMSI !!! Mysle,ze od lutowego in vito mogla sie pogorszyc ich morfologia.
Pestki dyni i slonecznika rowniez sa dobre na sperme.
Dla pewnosci Twoj Maz moze zbadac morfologie plemnikow ponownie w innym osrodku.
 
Ostatnia edycja:
alaT - czyli od jutra pestki dyni, słonecznika oczywiście jescze orzechy i owoce, na pewno mąż będzie bardzo happy:happy2: no ale co się nie robi,żeby się wkońcu udało, jutro idę do gina to się spytam jeszcze o jakieś leki, co by nie było mu za mało tych specyfików:-D
 
Wynik mojego Meza: rapid progressive 15%
slow progressive 35%
non-progressive 7%
immotile 43%
viability 65%
total count 225,0 million
Doktor zakwalifikowal nas do in vitro chciaz wolalabym isc


lolitko200- Dobrze,ze sie pojawials,mozesz doradzic w tej dziedzinie....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry