reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

dobrych było 24, więc jak to określił nasz lekarz "fantastycznie":-). Zapłodniło się 7, więc mamy jeszcze 5 mrozaczków a 3 zarodki były jeszcze na obserwacji, więc możliwe że też są zamrożone jeśli się dobrze rozwijały. U nas był ogromny problem z nasieniem, więc to i tak sukces że tyle się zapłodniło. Embriolodzy klęli na mojego M, że ich łokcie bolą od wybierania tych dobrych, ale obiecali że zrobią co w ich mocy, i zrobili:-) .
 
reklama
Dzien dobry babeczki :)

U mnie dzis 17dpt.
Czuje sie jak narazie dobrze.A wszystkie moje objawy bez zmian.Zrobilam dzis drugi test i wyszly doslownie po minucie 2 bordowe krechy :tak:Takze ciaza czarno na bialym:-) Moj M mega banan na twarzy hehe,ja zreszta tez ;-) Zadzwonie dzis do lekarza rodzinnego i zamowie wizyte,bo dowiedzialam sie,ze bede miala prawo do szybszego usg,poniewaz jestem po transferze.Wiec odmowie prywatna wizyte i pojde normalnie na badanie do szpitala.

eweli1982 naprawde produkcje jajeczek mialas super,no a teraz sa piekne efekty.Dbaj o siebie kobietko:-) I fakt hehe ja tez nerwusek jestem;-) No ale taka juz nasza natura.Teraz tylko czeka nas jeszcze wizyta u lekarza i pewnie kolejne nerwy nas nie omina.

Milego dnia :)
 
mi właśnie doktorek odpisał że GRATULUJE i za 2 tygodnie mam się do niego zgłosić na podglądanko. Ja też się czuję bardzo dobrze, czasem tylko coś w środku zapika, ale to naprawdę delikatnie. Rano postanowiłam zrobić znowu teścik sikany, żeby chociaż raz w życiu zobaczyć te II krechy no i wreszcie są!!!! Ta druga co prawda jeszcze taka bladziutka, ale podejrzewam że to dlatego że test kiepskiej jakości. A jutro znowu betka, i mam nadzieję że znowu urośnie jak ostatnio:-D
 
Monawmona, nie przejmuj sie, ja tez mialam ponad 20 pecherzykow i zero objawow hiper. Owszem, do punkcji - brzuch napecznialy jakbym byla w 5 miesiacu ale potem wszystko wrocilo do normy.
 
Monawmona, nie przejmuj sie, ja tez mialam ponad 20 pecherzykow i zero objawow hiper. Owszem, do punkcji - brzuch napecznialy jakbym byla w 5 miesiacu ale potem wszystko wrocilo do normy.
Dziękuję . Ja mam mieć punkcję w niedzielę rano , na razie według mnie ok. Brzuch w porządku , waga też . Jestem dobrej myśli .
Sama sobie z tym poradziłaś w domu czy otarłaś się o szpital?

Eweli - super wynik miałaś ,a co zrobicie z tyloma mrozaczkami ?Z moimi też sie troszke potrudzą , bo mój M też ma obniżoną morfologię .Ale za to chromatynę ok. Trzymam kciukasy za kolejna betę , ale wiem że bedzie ok
Czarnykot - super , ja na taki test już 10 lat czekam i też na pewno takowy sobie zrobię na pamiątke . Daj znać co tam na tym usg widzisz.
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny jakie są objawy hiperstymulacji?
pytam bo nie mam pojęcia i nawet gdyby, ją przechodziła to być moze bym nie wiedziała ze to o to chodzi.

brzunio rośnie, pełny już jest i czuje się jak balon.poza tym wszystko w porządku, wczoraj na wieczór mnie głowa bolała i rano ale to chyba na pogodę, słońce mocne i ciepełko. lato:-) zamiast wiosny idzie. pije wodę i biegam do kibelka. dzisaj już wypiłam 1,5 ltrowa wodę i mam już dość latania do....:( jutro mam wizytę, myslę ze to już będzie koniec mojej stymulki ale zobaczymy co powie gin. jak ja bym już chciała być po wszystkim;(
 
dziewczyny jakie są objawy hiperstymulacji?
pytam bo nie mam pojęcia i nawet gdyby, ją przechodziła to być moze bym nie wiedziała ze to o to chodzi.

brzunio rośnie, pełny już jest i czuje się jak balon.poza tym wszystko w porządku, wczoraj na wieczór mnie głowa bolała i rano ale to chyba na pogodę, słońce mocne i ciepełko. lato:-) zamiast wiosny idzie. pije wodę i biegam do kibelka. dzisaj już wypiłam 1,5 ltrowa wodę i mam już dość latania do....:( jutro mam wizytę, myslę ze to już będzie koniec mojej stymulki ale zobaczymy co powie gin. jak ja bym już chciała być po wszystkim;(

Ja codziennie prawie 2 litry pije i też co chwila latam . No i według wskazań lekarskich waże sie dwa razy dziennie i zapisuje wagę . Znalazłam na innym forum :
I. Łagodny zespół hiperstymulacji (mild OHSS)
Objawy:
- wydęty brzuch i uczucie "pełności"
- mdłości
- biegunka
- mały przyrost wagi
Przyczyny objawów:
- jajniki są większe niż zazwyczaj i bardzo delikatne
- wysoki poziom estradiolu i progesteronu we krwi może złe wpływać na układ trawienny oraz balans płynów, stad wydęcie brzucha.
Postępowanie:
- nie uprawiać seksu
- zredukować aktywność fizyczna, zakaz ćwiczeń aerobowych czy siłowych, nie podnosić ciężkich przedmiotów
- dużo pić, najlepiej napoje niegazowane

II. Umiarkowany zespół hiperstymulacji (moderate OHSS)
Dodatkowe objawy (do tych powyżej):
-znaczne przybieranie na wadze ok. 1kg dziennie.
-zwiększony obwód brzucha, ubrania zaczynają cisnąć
-wymioty i biegunka
-ilość oddawanego moczu zmniejsza się i mocz ciemnieje
-skóra i włosy mogą wydawać, są suche
-uczucie pragnienia
Przyczyny objawów:
-wysoki poziom hormonów, źle wpływa na układ trawienny
-zły bilans płynów powoduje odwodnienie, ponieważ płyny gromadzą się w obrębie brzucha i tkankach
Dodatkowe postępowanie:
-skontaktuj się z lekarzem
-sprawdzaj wagę 2x dziennie
-zapisuj ile razy oddajesz mocz każdego dnia

III. Ostry zespół hiperstymulacji (severe OHSS)
Dodatkowe objawy:
-uczucie pełności i wydęcie brzucha powyżej pępka
-problemy z oddychaniem
-znaczne obniżenie w częstotliwości oddawania moczu lub zupełne zatrzymanie
-bóle łydek (???) i klatki piersiowej
-znaczne wydęcie lub poszerzenie się brzucha
Przyczyny objawów:
-jajniki są bardzo duże
-płyny gromadzą się w płucach, brzuchu i tkankach
-wzrasta ryzyko zakrzepicy
Dodatkowe postępowanie:
-udaj się do szpitala (lub skontaktuj się z lekarzem)
-istnieje możliwość ze nadmiar płynów musi być operacyjnie usunięty z organizmu
 
reklama
Jak rozmawiałam z lekarzem to tak naprawdę hiperstymulację wzmaga gonadotropina czyli zastrzyk na pękniecie przed punkcją , albo ciąża po transferze. Jeśli jest to łagodna hiper po punkcji to do transferu można spokojnie przystąpić. Jeśli po punkcji występuje jej ostry przebieg , to zarodki się zamraża a transfer dopiero po ustąpieniu wszystkich objawów.
 
Do góry