reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

dodora
dziekuje ci bardzo fajniutkie slowa :)))) tez sie ciesze ze blizny nie ma :)))) wiem ze nie moge za dlugo czekac ale narazie to wszystko mnie przerasta :(((( a ty kiedy criotransferek bo twoje chyba dluzej czekaja niz moje he he he :))) pozdrawiam i zycze powodzonka tym razem :))))
 
reklama
dodora - dzięki za miłe słowa. Jakoś się zbieram. Jestem twarda - porycze , porycze i działąm dalej. Nie pierwsza to w życiu porażka. Ale mam niesamowite parcie abuy biec do przodu. Wczoraj dostałam właśnie miesiączkę co oznacza, że będę się jeszcze z moim lekarzem widzieć przed świętami i ocenić jak tam moje wnętrzności się mają. Wtedy zadecydujemy czy w styczniu działamy czy nie , czy działamy na naturalnym cyklu czy lekko wspomaganym.
Zaczęłam planować sobie urlop na nartki więc troszkę weselsze nastawienie jest niż dotychczas.
Kobiety, trzymam za Was kciukasy!!!!!!!!!
 
ptencer zaciskam mocno i życzę powodzenia wierzę że to będzie ten zarodeczek i będzie wiedział gdzie ma się zagnieździć:):)
za resztę również trzymam mocno kciuki:)
 
witam bardzo cieplo!
jestem po in vitro w szczeliwej jak na razie ciazy!
Życze wszystkim przygotowaujacym sie do programu mocne kciuki , bo wiem , ze jest ciezko!!!
Dziewczyny oddaje Wam moja sile!musi byc dobrze!
 
witam bardzo cieplo!
jestem po in vitro w szczeliwej jak na razie ciazy!
Życze wszystkim przygotowaujacym sie do programu mocne kciuki , bo wiem , ze jest ciezko!!!
Dziewczyny oddaje Wam moja sile!musi byc dobrze!

Gratulacje! Trzymam kciuki, zeby malenstwo sie dobrze mialo u ciebie w brzuszku :-)

Witam.

W temacie blasto, to tak jak ktos wspomnial - nie jest to wcale nowa metoda. Embriony hoduje sie to stadium blasto glownie u pacjentek, ktore maja wieksza ilosc embrionow. Okolo 50% embrionow nigdy nie wejdzie w stadium blasto. Zgadzam sie wiec ze zdaniem, ze hodujac embrion do blastki, mamy pewnosc ze taki zarodek jest silny. Przy zarodkach 2/3 dniowych niestety nie wiemy, ktore z naszych embrionow beda nalezec do tej grupy 50-% bez potencjalu do dalszego rozwoju. Niestety transfer
blastki nie daje nam pewnosci tego, ze zarodek sie zaimplantuje. Ja bym chyba byla spokojniejsza
gdybym miala transferowane blastki, niestety
zazwyczaj mam za malo embrionow by bawic sie w naturalna selekcje :(

pozdrawiam

Troche sie pogubilam w tym co jest nowe a co nie. Wydawalo mi sie, ze blasto jest nowa metoda, zwlaszcza, ze znajoma pytala w swojej klinice w Wroclawiu i powiedzieli, ze na to muszi byc o wiele bardziej zaawansowany sprzet i na razie tego nie robia.

Poza tym trafilam na artykul w Polsce w listopadzie, ktory jest zatytulowany "Przelom w zaplodnieniu invitro", ktory opisuje, dlaczego 5 dniowe blasto sa taka nowoscia. Przełom w zapłodnieniu in vitro! - Dzieci.pl

Ale jezeli to juz sie dzieje, to super! Najwazniejsze, ze medycyna daje nam co raz wiecej szans!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Gosiu, ten artykul jest o badaniu zarodkow pod wzgledem wad chromodomow "Nowy rodzaj przesiewowych badań zarodków może zwiększyć szanse na urodzenie dziecka dzięki in vitro - informuje serwis "BBC Health"."
Wracajac do blastek to masz racje, ze nie kazda klinika ma sprzet do hodowli zarodkow 5cio dniowych. Co nie znaczy ze blastki sa nowoscia. Zalety hodowli zarodkow do stadium blasto sa debatowane. Jak Lolitka pisala, niektorzy naukowcy sugeruja ze embrion ma wielsze szanse rozwoju w macicy niz na szkle.
 
anja*; - jak patrze na moj schemat z zeszlego podejscia to tez mialam cetrotide pod koniec stymulki-duregonem, ja juz sama nie wiem czy krotki czy dlugi lepszy protokol, .......aby sie udalo......mam dola ....:-(
 
reklama
Gosiu, ten artykul jest o badaniu zarodkow pod wzgledem wad chromodomow "Nowy rodzaj przesiewowych badań zarodków może zwiększyć szanse na urodzenie dziecka dzięki in vitro - informuje serwis "BBC Health"."
Wracajac do blastek to masz racje, ze nie kazda klinika ma sprzet do hodowli zarodkow 5cio dniowych. Co nie znaczy ze blastki sa nowoscia. Zalety hodowli zarodkow do stadium blasto sa debatowane. Jak Lolitka pisala, niektorzy naukowcy sugeruja ze embrion ma wielsze szanse rozwoju w macicy niz na szkle.

Dziekuje za wyjasnienie. Jezeli tak jest, to musze powiedziec koniecznie tej kolezance we Wroclawiu, zeby moze poszukala kliniki, w ktorej robia blasto. Zaszlam w ciaze po pierwszej probie, wiec moze jest cos jest na rzeczy. Czy ktos wie, ktora klinika na Dolnym Slasku przeprowadza in vitro z blasto?

Pozdrowionka
 
Do góry