reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

lkasia - tzn. nie ma reguły czy jest się na L4 czy się pracuje och, a ja już tak myślałam żeby wziąśc L4 od transferu do bety, ale zobaczę co mi mój lekarz powie.
Trzyma kciuki za Ciebie i nie tylko.
 
reklama
Ewis ja polecam pójść na L4, dadzą Ci bez problemu ... lepiej spędzić ten czas na odpoczynku niż w pracy, w rozjazdach i dźwigać jakieś rzeczy. Oczywiście są dziewczyny, które nie idą na zwolnienie, ale chyba większość jednak idzie. Ja jeśli miałabym cięższą pracę to nie dałabym rady, pozatym brałam relanium, więc dużo spałam. Później znowu byłam senna, już bez relanium, bo maluszki wampirki zabierały mi energię, co czynią czasem do dziś.

Sylwia - Twoje dzieci będą miały piękny dom, a na dodatek wśród zwierząt i w pięknym ogrodzie i sadzie. Wiesz, tak sobie myśle i doszłam do wniosku, że bałam się, ale jednak zawsze jak planowałam dom to myślałam gdzie będą pokoje dla dzieci. Architekt zaprojektowała nam tak jakoś tylko dla nas, ale w mojej głowie i tak było,że łatwo będzie to przerobić na pokoiki. Ty też miej takie plany - one się sprawdzają :tak:
 
Sylwia doskonale Cię rozumiem, wiem,że rozum swoje, ale i tak się robi wbrew rozsądkowi, bo tak bardzo pragnie się dzieciątka,że już chciałoby się wiedzieć... ale ono musi jeszcze troszkę pobyć w ukryciu ... do piątku :-) a wtedy już się ujawni :tak::tak::tak::tak:

Oby gotadora Twoje słowa okazały się prorocze. :tak::tak::tak:
 
Sylwia_85 no tak zależy kto jaką ma umowę, przy działalności to faktycznie bez rewelacji.
Trudny czas przed Tobą oczekiwania na bete, ale trzymam kciuki żeby się udało. Ja mierzę sobie temperaturę i wiem kiedy @ przyjdzie.
Bardzo dziękuję za Wasze wskazówki.
 
][/B]
Sylwia - Twoje dzieci będą miały piękny dom, a na dodatek wśród zwierząt i w pięknym ogrodzie i sadzie. Wiesz, tak sobie myśle i doszłam do wniosku, że bałam się, ale jednak zawsze jak planowałam dom to myślałam gdzie będą pokoje dla dzieci. Architekt zaprojektowała nam tak jakoś tylko dla nas, ale w mojej głowie i tak było,że łatwo będzie to przerobić na pokoiki. Ty też miej takie plany - one się sprawdzają :tak:

Oj zwierząt to nigdy u nas nie brakowało :rofl2:. Mój dom projektował jeszcze mój tatko (choć już nie żyje 11 lat). 3 kondygnacje - pierwsza na gabinet, druga na salon, łazienkę, kuchnię i spiżarkę, trzecia - 4 pokoje i łazienka. Z boku domu mam jeszcze 2 garaże z warsztatem męża na piętrze nad garażami. Razem coś koło 300 m2. Jednak los zweryfikował plany, działalności pewnie nie zrobię w domu (z wielu względów), potem poddasze poszło na przeróbki - jeden pokój dziecka na bibliotekę, drugi pokój dziecka na garderobę, trzeci jeszcze się trzyma, ale jak nie wyjdzie to będzie gościnny. Czwarty to nasza sypialnia. Jednak nie ma rzeczy których nie da się przerobić, cały parter może pójść dla dzieci, tak samo przeróbka warsztatu męża i można tam wyrzucić garderobę z biblioteką, a dzieci odzyskają pokoje.

Tak na prawdę pokoi miałabym na 7 dzieci, a jakby więcej było to fundamenty są tak mocne, że jeszcze można 4 kondygnację pociągnąć. Oby tylko dzieci były :sorry2::sorry2::sorry2:
 
Sylwia, a ja co do Ciebie mam dobre przeczucia, ze ten 3 raz będzie własnie udany szczęśliwy dla Was;) trzymam kciuki za wysoka betę, i glupolku nie rób tych durnych sikaczy...Ja robiłam i się stresowałam, beta już wychodziła a sikacze nie.
 
reklama
Ewis jasne, że zależy od typu umowy. Przy umowie o dzieło czy zlecenie też nie wygląda to ciekawie. Podobnie jak masz umowę o pracę, a w umowie najniższą krajową ( a faktycznie zarabiasz przykładowo 4 razy więcej niż najniższa). Tylko komfortowa sytuacja jest wtedy, kiedy wszystkie zarobki są oficjalnie ujawnione przez pracodawcę na umowie o pracę. Niestety działalność to samo dno - według ustawy na chorobowym płacisz przez 35 dni sam sobie (bo jesteś swoim pracodawcą). Zazwyczaj też ludzie są zarejestrowani na najniższej krajowej - np także ja.

malinuś :-):-):-) może faktycznie ten 3 raz...w końcu do 3 razy sztuka jak powiadają. Oj tak bardzo bym chciała. :tak:

Dziewczynki dziękuję za pomoc - już troszkę mi przeszło. Jesteście kochane i niezastąpione!!! Malinuś, gotadora - sikacze pewnie będę robić,ale obiecuję że potraktuje je bardziej na luzie.

A teraz idę zaparzę sobie meliskę, tak w razie czego :zawstydzona/y:
 
Do góry