reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

No ale endo 9.5 w dniu punkcji to chyba całkiem spoko. Do transferu musi być powyżej 8 z tego co czytałam. A to 9.5 jeszcze urośnie.
 
reklama
Biore 10 mg prednisolon (polski odpowiednik to encorton), zastrzyki progedex 1x, cyclogest 2x 400 mg i heparyna 40 mg 🙂 chodziło mi w sensie, że na endometrium nic nie dostałam typu estrofem czy czegoś takiego
Jesteś po punkcji estradiol jest wysoki bo szacuje się ze jest 200-300 jednostek na dojrzałą komórkę. Progesteron napędza rozrost endometrium. Nie zawsze się dostaje estrofem za granicami PL. Ja po punkcji z bliźniakami miałam dopochwowy estrofem 2x1 i 3x1 100mg lutinusa. Zaimplantowaly się dwa zarodki. Jak widać to wystarczyło. Jak zaimplantuje się zarodek to trofoblast zacznie wydzielać HCG a to jest najsilniejszy trigger wzrostu progesteronu i estradiolu. Masz bardzo duzo progesteronu więcej niż ja kiedykolwiek dostałam. Tak naprawdę nie wiadomo czy te leki pomagają czy nie. Publikacje są różne a klinika to inna polityka.
 
Przecież to jest bardzo niebezpieczne 🤯😱
To nie jest "bardzo" niebezpieczne.
Ryzyko przy wszystkim jest, znam alkoholików na metforminie.
Wiadomo, że nie pije na raz butelki tego wina ale lampkę jak najbardziej (tabletkę biorę po np 2 godzinach).

*na początku jak zaczęłam brać nawet łyka piwa nie wypiłam, co najlepsze np w sioforze (też metformina) jest napisane, żeby nie brać w przypadku "nadużywania alkoholu" ☺️
 
reklama
Do góry