reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Metformina w połączeniu z alkoholem ;). W ulotce jest napisane, żeby nie łączyć, lekarze o tym trąbią (przynajmniej moi ale na insta też czytałam).
Z drugiej strony - czym jest "łączenie"? ;-) Popijanie winem tabletki czy spożywanie w ogóle w ciągu doby?
Ja kiedyś za czasów studenckich piłam hektolitry mocnej kawy, a moja mama, martwiąc się o mnie, dawała mi tabletki z magnezem, bym sobie tą kawą nie wypłukiwała...
Co robiłam ja? Popijałam ten magnez kawą :-D
 
reklama
Z drugiej strony - czym jest "łączenie"? ;-) Popijanie winem tabletki czy spożywanie w ogóle w ciągu doby?
Ja kiedyś za czasów studenckich piłam hektolitry mocnej kawy, a moja mama, martwiąc się o mnie, dawała mi tabletki z magnezem, bym sobie tą kawą nie wypłukiwała...
Co robiłam ja? Popijałam ten magnez kawą :-D
Nie można alkoholu w ogóle biorąc metfominę. Należy odstawić 2 tygodnie przed jak się chce pić. Chyba, że 1 piwo to nie brać dzień wcześniej i w tym dniu niby ale picie podczas brania leku może doprowadzić do czegoś tam już nie pamietam ale smiertelne.
 
Z drugiej strony - czym jest "łączenie"? ;-) Popijanie winem tabletki czy spożywanie w ogóle w ciągu doby?
Ja kiedyś za czasów studenckich piłam hektolitry mocnej kawy, a moja mama, martwiąc się o mnie, dawała mi tabletki z magnezem, bym sobie tą kawą nie wypłukiwała...
Co robiłam ja? Popijałam ten magnez kawą :-D
Ja nie wiem, ja przyjęłam do wiadomości że biorę metę to znaczy że nie pije w ogóle żadnego alkoholu, bo konsekwencje mogą być bardzo poważne. I dowód anegdotyczny - też biorę metę i wypiłam dwie lampki wina mnie nie przekonuje ;). No to jest jasne, że nie każdy od razu zgarnie pulę skutków ubocznych ale jaką mamy pewność, że akurat na nas nie trafi ;)?
 
Nie można alkoholu w ogóle biorąc metfominę. Należy odstawić 2 tygodnie przed jak się chce pić. Chyba, że 1 piwo to nie brać dzień wcześniej i w tym dniu niby ale picie podczas brania leku może doprowadzić do czegoś tam już nie pamietam ale smiertelne.
Dlatego pisałam o lampce wina wytrawnego a nie butelce (przy piwie gorzej bo tam już mocno weglowodany zaburza czy coś). Wtedy poprostu nie popijać tym winem tabletki tylko wziąć ja później.
 
To zależy, który Pink :-)
A Facelle - problem z nimi ponoć, że wyłapują od samego początku... ale ciąży nie ma.
Kiedyś czytałam, ze zarodek próbując się zaimplantować produkuje hcg, może to takie hcg on wyłapuje.
Druga sprawa 6dpt beta może być np. 3 a 10dpt 0,8 bo implantacja się niedokonczyla pomyślnie i może tak tez wyłapuje?
Jest coś takiego jak fantom hcg i wtedy myli LH z HCG i pewnie progesteron bo podobny. My dostajemy duzo proga przy naturalsach tak nie ma. To moze wtedy się nie myli. Jak jest krecha to coś wykrył. Tylko co..?!
 
Z drugiej strony - czym jest "łączenie"? ;-) Popijanie winem tabletki czy spożywanie w ogóle w ciągu doby?
Ja kiedyś za czasów studenckich piłam hektolitry mocnej kawy, a moja mama, martwiąc się o mnie, dawała mi tabletki z magnezem, bym sobie tą kawą nie wypłukiwała...
Co robiłam ja? Popijałam ten magnez kawą :-D
Już Cię lubię 🤣🤣🤣
 
To nie jest "bardzo" niebezpieczne.
Ryzyko przy wszystkim jest, znam alkoholików na metforminie.
Wiadomo, że nie pije na raz butelki tego wina ale lampkę jak najbardziej (tabletkę biorę po np 2 godzinach).

*na początku jak zaczęłam brać nawet łyka piwa nie wypiłam, co najlepsze np w sioforze (też metformina) jest napisane, żeby nie brać w przypadku "nadużywania alkoholu" ☺️
Ja też biorę leki i zastrzyki i tak samo pisze w przypadku ,,nadużywania alkocholu,, pije i zyje 😁lampka wina nawet dwa czy piwo w weekend chyba jeszcze nikomu nie zaszkodziło
 
reklama
Do góry