reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Czy jeśli mam mieć transfer świeży to na jakim cyklu jestem. Sztuczny, naturalny czy jeszcze jakiś inny? Bo o ile dobrze rozumiem to mój organizm sam powinien wytwarzać progesteron w tym cyklu tak jak naturalnie ale czy w większej ilości skoro było więcej jajeczek niż jedno?
 
reklama
To czemu zwykle każą robić betę tak 10-11 dni po transferze skoro mówicie, że wtedy beta powinna być dwu / trzy cyfrowa? Może to jednak na prawo wystartować troszkę później :(.
U mnie w klinice tak jest przyjęte ze robi się już w 5 i 7 dpt…Do jutro poczekać nic mnie nie kosztuje..A przekopałam mnóstwo stron i nie raz takie właśnie bety szły w górę..Dlatego zdziwiłam się tak szybka decyzja o odstawieniu leków …😏
 
Spotkałam się niestety z ludźmi z którymi nie da się dyskutować bo od razu zaczyna się 💩 burza. Nie wiedziałam do czego to więc dąży 😂😂 ale jak tak to super. Przynajmniej na tym forum nie lecą obelgi 😅 jak na innym wątku chciałam doradzić "świeżakowi" w kwestii hiperinsulinemii bo ktoś coś źle doradzał i chciałam tylko doradzić (jako osoba już trochę się na to lecząca u kilku lekarzy i dietetyków) to mi zabronili wchodzić na wątek bo sprzeciwiłam się zdaniu głównej staraczki 😆
no tu tez zdazaly sie osoby, ktore albo kolko wzajemnej adoracji albo foch. Ale to zazwyczaj osoby, ktore nie maja arumentow w dyskusji i wszytsko traktuja jak atak.
Na takie nie warto tracic energii 🤣
 
U mnie w klinice tak jest przyjęte ze robi się już w 5 i 7 dpt…Do jutro poczekać nic mnie nie kosztuje..A przekopałam mnóstwo stron i nie raz takie właśnie bety szły w górę..Dlatego zdziwiłam się tak szybka decyzja o odstawieniu leków …😏
No właśnie ja to bym do tego 9-10 dpt poczekała z tym odstawianiem... Chyba nic Ci się w razie czego nie stanie jak będziesz brać te leki dwa dni dłużej.
 
U mnie w klinice tak jest przyjęte ze robi się już w 5 i 7 dpt…Do jutro poczekać nic mnie nie kosztuje..A przekopałam mnóstwo stron i nie raz takie właśnie bety szły w górę..Dlatego zdziwiłam się tak szybka decyzja o odstawieniu leków …😏
u mnie robi sie bede 14dpt. Ja robilam wczesniej na wlasna reke, ale lekarz o tym nie wiedzial
 
Czy jeśli mam mieć transfer świeży to na jakim cyklu jestem. Sztuczny, naturalny czy jeszcze jakiś inny? Bo o ile dobrze rozumiem to mój organizm sam powinien wytwarzać progesteron w tym cyklu tak jak naturalnie ale czy w większej ilości skoro było więcej jajeczek niż jedno?
Naturalnym. Sztuczny to taki bez owulacji.
 
No właśnie ja to bym do tego 9-10 dpt poczekała z tym odstawianiem... Chyba nic Ci się w razie czego nie stanie jak będziesz brać te leki dwa dni dłużej.
Też bym poczekała. Czytałam czasami, że po prostu dochodzi do obumarcia blizniaka i wtedy beta wyglada niezadowalajaco a jednak okazuje sie, że jest ok. Ostatnio nawet czytałam, że właśnie lekarz uznał ciążę za biochemiczną, kazał odstawić leki i dziewczyna odstawiła ale mijały 2 tygodnie a krwawienia brak, zrobiła test a tam grube 2 krechy i wysoka bardzo beta. Okazało się, że był błąd w laboratorium.
 
u mnie robi sie bede 14dpt. Ja robilam wczesniej na wlasna reke, ale lekarz o tym nie wiedzial
U mnie też mówią aby zrobić 14dpt ale...kto ma nerwy tyle czekać 😂 też planuję robić wcześniej tylko najpierw musi ze mnie zejść ten zastrzyk co robiłam 2 dni przed punkcją. No taki ciążowy to ja bym chciała ujrzeć za 2 tygodnie 😂😂😂

Macie nacieszcie oko. Moje cieszy 😆
Można przez chwilę się rozmarzyć 😅
Robiłam go 3 dni po zastrzyku, zrobie też w dniu transferu jak minie 7 dni aby sprawdzić czy sporo zbledł. Nie chce potem sobie robic nadzieji, że ciąża a to dalej zastrzyk bedzie. On sie chyba jakos 7-10 dni utrzymuje z tego co czytałam. Brałam gonasi 5000
 

Załączniki

  • received_416272347105996.jpeg
    received_416272347105996.jpeg
    44,4 KB · Wyświetleń: 55
reklama
Też bym poczekała. Czytałam czasami, że po prostu dochodzi do obumarcia blizniaka i wtedy beta wyglada niezadowalajaco a jednak okazuje sie, że jest ok. Ostatnio nawet czytałam, że właśnie lekarz uznał ciążę za biochemiczną, kazał odstawić leki i dziewczyna odstawiła ale mijały 2 tygodnie a krwawienia brak, zrobiła test a tam grube 2 krechy i wysoka bardzo beta. Okazało się, że był błąd w laboratorium.
Dlatego lekarz lekarzem ale samemu tez trzeba działać i myśleć.Nie ma co wróżyć z fusów.Jutro idę na betę i dam znać 😊
 
Do góry