reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Wiesz ja byłam przekonana że wina leży po stronie męża , ale on poprawił plemniki z 1 na 3 procent plus jest ich 3 razy tyle i wszystko jest w normie i on się suplementowal itp a ja w ogóle , nie przygotowałam się w żaden sposób ani suplementami ani dieta ...i trochę mnie przeraziło to że komórki były tak bardzo stare 😢😢 i dlatego mam tak mieszane uczucia i nie potrafię się cieszyć bo boje się czy te zarodki są zdrowe że tak starych komórek. Dziękuję za informację jak można jej poprawić
A wiesz ze to przypomina mi troche nasza sytuacje..
Styczen 2021 kiedy zaczelismy diagnostyke
ilosc plemnikow 92 mln 2% prawidlowych
Czerwiec 2021 po suplach i diecie(nowym stylu zycia) 352 mln i 4% prawidlowych
😊
Ja wtedy to przy okazji… bo dop we wrzesniu tego roku inny gin odkrył ze mam endometrioze
Wiec od wrzesnia focus na nas oboje
A Ty badz dobrej mysli 😘
 
reklama
Dziewczyny,

Moja historia 3 inseminacji i potem 4 procedur invitro za mną. Ok 5 lat. Po czwartej stymulacji w Czechach zamrozilismy i mamy 2 zdrowe przebadane zarodki.
Poszliśmy na badanie allo mlr żeby się szczepić limfocytami.
Nie odebrałam jeszcze allo mlr ale okazało się kilka dni temu niespodziewanie, że jestem w naturalnej ciąży! Miesiąc po punkcji - w cyklu od razu po punkcji. Gdzie jajniki naprodukowaly ok 20 jajek!

To dopiero początek, więc wszystko może się wydarzyć, ale nigdy (!!!) nie miałam żadnej implantacji po invitro a transferów było 5. Ani nigdy dodatniej bety.

Hcg z ostatnich 3 badań co 48h, pierwszy w dniu spodziewanej miesiączki:
35 dc - 70
37 dc - 140
39 dc - 328

Dodam, że głowa uwierzyła, że mogę nie mieć dzieci…. Ale cuda sie zdarzają❤️
Walczcie, szukajcie najlepszych klinik bo warto! I módlcie się za mój cud, żeby urodziło się zdrowe dziecko❤️🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ściskam Was i życzę Świąt pełnych nadziei❤️
whaaaat???
Asia to najlepsza wiadomość na świecie!!!! trzymam kciuki moooocnooooo!!!!!😍🥰😘
 
Wiesz ja byłam przekonana że wina leży po stronie męża , ale on poprawił plemniki z 1 na 3 procent plus jest ich 3 razy tyle i wszystko jest w normie i on się suplementowal itp a ja w ogóle , nie przygotowałam się w żaden sposób ani suplementami ani dieta ...i trochę mnie przeraziło to że komórki były tak bardzo stare 😢😢 i dlatego mam tak mieszane uczucia i nie potrafię się cieszyć bo boje się czy te zarodki są zdrowe że tak starych komórek. Dziękuję za informację jak można jej poprawić
Nie wiem o co chodzi z tymi starymi komórkami. Według lekarza z kliniki ze względu na mój wiek, a miałam przy podejściu 39 lat, powinnam zapłodnić o 1/3 więcej komórek aby uzyskać efekt jak u kobiety poniżej 35 lat. Z 8 prawidłowo zapłodnionych komórek pozostały dwie blastki. Udało się za pierwszym razem.

Czasem komórki są nieprawidłowe , nie wiadomo jaka jest tego przyczyna. Od siebie mogę podpowiedzieć, koniecznie zrób test obciążenia glukozą, przy okazji sprawdź insulinę.
 
Hej dziewczyny dobrze że poniedziałek już za 2dni.... I będę betowac 😱🤯.... Boje się bo przeczuwam co przeczuwam typowo okresowo ..... Na zimno mnie bóli piersi tylko wieczorem .... Biorę sobie czasem nospe jak zaczyna mnie boleć ..... Jeszcze cień się tli
Dobrze że jutro na 10h do pracy a w poniedziałek na 12.. bo niewiem jak ja to przezyje
 
Wiesz ja byłam przekonana że wina leży po stronie męża , ale on poprawił plemniki z 1 na 3 procent plus jest ich 3 razy tyle i wszystko jest w normie i on się suplementowal itp a ja w ogóle , nie przygotowałam się w żaden sposób ani suplementami ani dieta ...i trochę mnie przeraziło to że komórki były tak bardzo stare 😢😢 i dlatego mam tak mieszane uczucia i nie potrafię się cieszyć bo boje się czy te zarodki są zdrowe że tak starych komórek. Dziękuję za informację jak można jej poprawić
Na poprawę jakości komórek a dokladnie RNA :
Koenzymq10 mi lekarz przepisał chyba 100-200 mg
dhea- zwiększa ilość komórek przy odpirnosci na leki itd 3x25 mg tak mi przepisał mój lekarz
Do tego l- karnityne brałam bo nowe art są o tym, ze cuda robi. Tylko duże dawki były w artykułach po 3G.
Napewno kwas foliowy i b12. Witamina D tez istotna.
Wszystko trzeba brac minimum 2 miesiące.
Moim zdaniem nie masz starych komórek. In vitro tak wyglada. Miałaś tylko 8 komórek i zapłodnilo się zgodnie z statystyką połowa.
Może chodzi Ci o to, ze jest więcej zdegenerowanych komórek u 36 l niż 30l? Bo, ale one nie są stare wszystkie. Tylko jest ich więcej, niż u 30l.
A to oznacza ze w tej puli nadal jest duzo poprawnych. Tylko in vitro jest trudniejsze. Trzeba zaplodnic więcej żeby trafić na poprawną komórkę.
Z tej połowy odpada do 5 doby kolejna połowa a nawet wiecej.
Nie wiadomo jakiej klasy były zarodki w 3 dobie. Tutaj widać, ze są słabe o ile są.
Czynnik męski tez powoduje ze zapładnia się mało komórek. Pytanie jakie są zarodki do 3 doby.
To ze mąż poprawił nasienie to nie znaczy, ze ono jest lepszej jakości. Moim zdaniem niekoniecznie, bo poprawa morfologii nie przekłada się na ilość ciąż. Nie robiliscie chromatyny a to DNA plemnika. Może być piekna morfologia a chromatyna uszkodzona i wtedy zarodki są słabe w 5 dobie.
Nie zadręczaj się niepłodność to choroba która dotyczy pary. Tu nikt nie jest winny.
Dla przykładu moja jedna procedura - 6 komórek. 3 zarodki dobre w 3 dobie i jeden w 5 dobie. Teraz kłuci się z ojcem 👩‍🔧
Potem kolejna procedura - inna, bo było ich kilka. 16 komórek, 8 zarodków, 8 blastocyst - bliźniaczki
A i była procedura - gdzie 7 komórek, 6 zarodków, 5 blastocyst i zero ciąży :-) po prostu selekcji tym razem nie było. Była w brzuszku selekcja. In vitro to loteria.
Co do czynnika męskiego i starych komórek. U nas duży czynnik męski i ostatnia pricedura 37l i mam z niej bliźniaki. Tylko zapłodniłam 2x tyle komórek co Ty. Spokojnie wszystko się uda tylko potrzeba czasu :-)
 
Hej dziewczyny dobrze że poniedziałek już za 2dni.... I będę betowac 😱🤯.... Boje się bo przeczuwam co przeczuwam typowo okresowo ..... Na zimno mnie bóli piersi tylko wieczorem .... Biorę sobie czasem nospe jak zaczyna mnie boleć ..... Jeszcze cień się tli
Dobrze że jutro na 10h do pracy a w poniedziałek na 12.. bo niewiem jak ja to przezyje
Każda no KAŻDA z nas tak pisze :) 😂
źle, że boli
źle, że nie boli
Nikt kto tego nie przeżył nie zrozumie :)
Śmieje się serdecznie i dodaje otuchy, przecież wiesz, że to równie dobrze mogą być te dobre objawy i za to trzymam kciuki. Głowa do góry!
Już nie mogę się doczekać kolejnego transferu, żeby sama się zastanawiać i nasluchiwac co ciekawego powie macica :D
 
Każda no KAŻDA z nas tak pisze :) 😂
źle, że boli
źle, że nie boli
Nikt kto tego nie przeżył nie zrozumie :)
Śmieje się serdecznie i dodaje otuchy, przecież wiesz, że to równie dobrze mogą być te dobre objawy i za to trzymam kciuki. Głowa do góry!
Już nie mogę się doczekać kolejnego transferu, żeby sama się zastanawiać i nasluchiwac co ciekawego powie macica :D
No tak dobrze mówisz tylko jak byłam w biochemicznej ciąży to zupełnie innaczej sie czułam .... Czułam te ciążę a teraz to tak typowo okresowo nawet biegunkę dostałam jak przed każdym okresem
 
A
Każda no KAŻDA z nas tak pisze :) 😂
źle, że boli
źle, że nie boli
Nikt kto tego nie przeżył nie zrozumie :)
Śmieje się serdecznie i dodaje otuchy, przecież wiesz, że to równie dobrze mogą być te dobre objawy i za to trzymam kciuki. Głowa do góry!
Już nie mogę się doczekać kolejnego transferu, żeby sama się zastanawiać i nasluchiwac co ciekawego powie macic
A prawdę powie beta dziś ma ślub i przyjęcie idziemy do mojego m chrzesnicy także będę patrzeć jak pięknie w ciąży wygląda 😁 no i mam nadzieję że będzie szampan bez alkoholu 😜😋
 
A

A prawdę powie beta dziś ma ślub i przyjęcie idziemy do mojego m chrzesnicy także będę patrzeć jak pięknie w ciąży wygląda 😁 no i mam nadzieję że będzie szampan bez alkoholu 😜😋
Super, czas do poniedziałku szybciej Ci zleci.
Ja w biochemiczej byłam dwa razy i oba razy czułam inaczej. W pierwszej miałam objawy bolowe, ciągnięcie, bolesne cycki, a w drugiej czułam się normalnie. A w drugiej osiągnęłam wyższa betę.
 
reklama
No tak dobrze mówisz tylko jak byłam w biochemicznej ciąży to zupełnie innaczej sie czułam .... Czułam te ciążę a teraz to tak typowo okresowo nawet biegunkę dostałam jak przed każdym okresem
To moze ja Cie pociesze - tez mialam cb i wtedy bol tylko raz w 3dpt i wtedy juz bylam przekonana ze ciaza i w ogole super wszystko.
Teraz w listopadzie drugi transfer i bole w podbrzuszu juz wlasciwie od godzin wieczornych 1dpt i bylam przekonana ze na bank sie nie udalo, bo te bole wlasnie jak przed miesiaczka - a w czwartek widzialam pecherzyk ciazy i zoltkowy na usg ;) takze glowa do gory;) moze u Ciebie te bole tez beda oznaczaly powodzenie ?:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry