reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny,

Moja historia 3 inseminacji i potem 4 procedur invitro za mną. Ok 5 lat. Po czwartej stymulacji w Czechach zamrozilismy i mamy 2 zdrowe przebadane zarodki.
Poszliśmy na badanie allo mlr żeby się szczepić limfocytami.
Nie odebrałam jeszcze allo mlr ale okazało się kilka dni temu niespodziewanie, że jestem w naturalnej ciąży! Miesiąc po punkcji - w cyklu od razu po punkcji. Gdzie jajniki naprodukowaly ok 20 jajek!

To dopiero początek, więc wszystko może się wydarzyć, ale nigdy (!!!) nie miałam żadnej implantacji po invitro a transferów było 5. Ani nigdy dodatniej bety.

Hcg z ostatnich 3 badań co 48h, pierwszy w dniu spodziewanej miesiączki:
35 dc - 70
37 dc - 140
39 dc - 328

Dodam, że głowa uwierzyła, że mogę nie mieć dzieci…. Ale cuda sie zdarzają❤️
Walczcie, szukajcie najlepszych klinik bo warto! I módlcie się za mój cud, żeby urodziło się zdrowe dziecko❤️🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ściskam Was i życzę Świąt pełnych nadziei❤️
Cudowna wiadomość!!! Gratuluję! Asiu wszystkiego dobrego Ci życzę. Niech ten Wasz CUD trwa! ♥️
 
reklama
Zarodek z 6 doby nawet idealny morfologicznie to wolniejszy zarodek. Z czegoś to może wynikać. Potencjał rozwojowy zarodka nie opiera się tylko na tym ze jest zdrowy genetycznie.
Kiedyś uważano, ze to słabe zarodki te z 6 doby. Teraz wiemy, ze zarodki z 6 doby są prawie tak samo rokujące co te z 5 doby. I zauważono, ze hodując zarodki do wyższego stadium dajemy im większe szanse. Czyli podając zarodek z 6 doby w cyklu jak zarodek w 5 dobie dajemy mu więcej czasu. No, ale in vitro nie ma 90% skuteczności. Nawet zarodek po PGS najpiękniejszy nie ma 100% succes rate. Bez badań genetycznych to tylko konkurs piękności ta morfologia.
Z drugiej strony im wyższy potencjał rozwojowy tym większe prawdopodobieństwo ze będzie zdrowe dziecko.
Na 5 dobę 5AA, 4AA to świetne zarodki. Na 6 dobre 5AA, 6AA to świetne zarodki. Takie mercedesy. Każde AA to świetny zarodek bo ma idealne komórki trofoblastu - szybko się wygryzie i duza szansa ze będzie człowiek. Zarodek nie rozwija się liniowo. Teraz jest 3AA a za 5 min będzie 5AA. Albo teraz jest 2AA leniuchuje a potem szybko przeskoczy dalej w inne stadium.
Według skali Gardnera 3AA, 4AA to TOP zarodki :-)
Bardzo Ci dziękuję za tak szczegółowa odpowiedź 🙂😃 🥰
 
No taak mialysmy byc razem - ale jak zadzwonili ze zwolnila sie jedna wizyta to od razu skorzystalam :) a teraz to cwicze swoja cierpliwosc;) niecale 3 tygodnie w sumie zostaly, a jakbym poszla za tydzien to moze by bylo a moze nie. Mam kolezanke, u ktorej serduszko bylo sopiero pod koniec 7 tygodnia ;) jak pojde na poczatku stycznia to juz pewne ze musi byc :) i albo bedzie albo nie - a tak to dla mnie wieksza niepewnosc by byla ;)
No to jadę ryzykować 😃będzie to początek 7 tygodnia. 26 dzień od transferu, może nie być, ale liczę na prezent od Gwiazdki🌠byłam grzeczna 😅😅
 
Dziewczyny,

Moja historia 3 inseminacji i potem 4 procedur invitro za mną. Ok 5 lat. Po czwartej stymulacji w Czechach zamrozilismy i mamy 2 zdrowe przebadane zarodki.
Poszliśmy na badanie allo mlr żeby się szczepić limfocytami.
Nie odebrałam jeszcze allo mlr ale okazało się kilka dni temu niespodziewanie, że jestem w naturalnej ciąży! Miesiąc po punkcji - w cyklu od razu po punkcji. Gdzie jajniki naprodukowaly ok 20 jajek!

To dopiero początek, więc wszystko może się wydarzyć, ale nigdy (!!!) nie miałam żadnej implantacji po invitro a transferów było 5. Ani nigdy dodatniej bety.

Hcg z ostatnich 3 badań co 48h, pierwszy w dniu spodziewanej miesiączki:
35 dc - 70
37 dc - 140
39 dc - 328

Dodam, że głowa uwierzyła, że mogę nie mieć dzieci…. Ale cuda sie zdarzają❤️
Walczcie, szukajcie najlepszych klinik bo warto! I módlcie się za mój cud, żeby urodziło się zdrowe dziecko❤️🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ściskam Was i życzę Świąt pełnych nadziei❤️
Gratulacje niech super rosnijcie zdrowo 💞💞💞💞
 
Cieszę się tylko ta jakość komórek trochę mnie smuci no ale wiek też mam 38 lat więc czego oczekiwać..w styczniu będzie transfer i mam zacząć brać od okresu leki na przygotowanie śluzówki ☺️
Ja mam 37 lat
Mam endometrioze
Lekarz kazał mi wprowadzic diete rybna
Plus jeść duzo:
Imbir, Cynamon, kurkuma
Awokado, Fasola i soczewica, orzechy, jagody/borowki, lisciaste warzywa, duzo zielonych warzyw, suplementowac wit D
Wszystko aby poprawić jakość komórek, bo nie dosc ze wiek ..to endometrioza robią swoje.
W styczniu mam wizyte kontrolna i wtedy bede wiedzieć kiedy zaczynam stymulacje do iv🙂
Wiec glowa do gory
 
reklama
Ja mam 37 lat
Mam endometrioze
Lekarz kazał mi wprowadzic diete rybna
Plus jeść duzo:
Imbir, Cynamon, kurkuma
Awokado, Fasola i soczewica, orzechy, jagody/borowki, lisciaste warzywa, duzo zielonych warzyw, suplementowac wit D
Wszystko aby poprawić jakość komórek, bo nie dosc ze wiek ..to endometrioza robią swoje.
W styczniu mam wizyte kontrolna i wtedy bede wiedzieć kiedy zaczynam stymulacje do iv🙂
Wiec glowa do gory
Wiesz ja byłam przekonana że wina leży po stronie męża , ale on poprawił plemniki z 1 na 3 procent plus jest ich 3 razy tyle i wszystko jest w normie i on się suplementowal itp a ja w ogóle , nie przygotowałam się w żaden sposób ani suplementami ani dieta ...i trochę mnie przeraziło to że komórki były tak bardzo stare 😢😢 i dlatego mam tak mieszane uczucia i nie potrafię się cieszyć bo boje się czy te zarodki są zdrowe że tak starych komórek. Dziękuję za informację jak można jej poprawić
 
Do góry