reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Lekarz mówił ostatnio że jeśli chodzi o przebadane u nich zarodki które były dobre nie dały żadnego chorego dziecka i tylko był jeden przypadek dyskusyjny. Jeśli natomiast chodzi o to czy zarodki dobre się przyjmą to już wyższa szkoła jazdy i tego jeszcze nawet nie próbuje ogarniać. Szalone to jest, tak się zafiksowalam na to badanie zarodków że trzymam się kurczowo tego że jak będą dobre to będzie dobrze ale jeden z lekarzy twierdził że to jeszcze raczkuje i może być tak że odrzuci się zarodek który by faktycznie się przyjął i dał zdrowe dziecko....ah...
Przy in vitro nic nie wiemy napewno a przy PGS tym bardziej. Jednak myśle, ze metoda jest ryzykowna bo może uszkodzić zarodek. Jednak pod względem selekcji to chyba panują już nad tym.
Moim zdaniem ideałem byłoby wybranie „zdrowej” komórki ( co próbuje zrobić Novum) i stworzenie zarodka bez mutacji spontanicznych które są niekorzystne. Taka jedna komórka jeden plemnik i succes rate 100% ivf i kiedyś do tego dojdziemy, ale nie za mojego życia🤣🤣🤣
Teraz tworzymy na potęgę ( jak w naturze) i selekcjonuje. A czemu nie być lepszymi niż natura😁 tworzyć tylko dobre zarodki. Odrzucać wadliwe gamety nie zarodki to byłoby Boskieeee
 
Przy in vitro nic nie wiemy napewno a przy PGS tym bardziej. Jednak myśle, ze metoda jest ryzykowna bo może uszkodzić zarodek. Jednak pod względem selekcji to chyba panują już nad tym.
Moim zdaniem ideałem byłoby wybranie „zdrowej” komórki ( co próbuje zrobić Novum) i stworzenie zarodka bez mutacji spontanicznych które są niekorzystne. Taka jedna komórka jeden plemnik i succes rate 100% ivf i kiedyś do tego dojdziemy, ale nie za mojego życia🤣🤣🤣
Teraz tworzymy na potęgę ( jak w naturze) i selekcjonuje. A czemu nie być lepszymi niż natura😁 tworzyć tylko dobre zarodki. Odrzucać wadliwe gamety nie zarodki to byłoby Boskieeee
Dzięki Kate potrafisz sprowadzić na ziemię 👍😘
 
reklama
Do góry