reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Laski a mam pytanie... Bo ja mam tego krwiaka przy ujsciu szyjki ale ciągle ciągnie mnie podbrzusze i to nie całe tylko raz lewa raz prawa i ciągle czuję jakby igiełki albo jakies takie prądy przechodzące do wzgórka łonowego a czasami nawet mnie w tyłku zaboli... To normalne w ciąży czy to wina krwiaka czy czego bo no martwię się trochę... Obecnie kończę 7tc
Mnie też pobolewa cały czas, też ciągnie i trochę od jajnika raz jeden raz drugi, 6 tydzień ale usg dopiero za tydzień w czwartek więc nie wiem co tam się dzieje
 
reklama
Pracujesz tyle ba ile masz siły i ochoty. Nic więcej.

Trzymam kciuki żeby się poprawił na stałe. I dawaj mu popalić od razu jak coś nawywija.

A u Ciebie nie z wcześnie? Ja pierwsza weryfikację miałam negatywna a teraz beta rosnie. Może coś z tego będzie jeszcze?

Powinno być.

Ja dzisiaj kolejny dzień z rzędu po południu drzemka godzinna. I nie mam siły nie zasnąć.
Tzn w którym dniu robiłaś betę? Dzisiaj testowałam, tj. 11dpt 3 dniowego zarodka. Testować miałam między 10-12 dniem wg lekarza.
 
Wpadłam dziś w totalnego psychicznego doła, 6dpt. Niby bez bólu brzucha, ale czuję że zbliża się okres. Ledwo dziś daję radę z tym przygnębieniem.
Kochana ja przy pierwszej ciąży miałam okresowe bóle brzucha, piersi itp a tu beta 60 była.
 
Moje drogie czy Wy podczas stymulacji i przed zrezygnowalyscie że słodyczy i cukru ?
Nie rezygnowalam ale starałam się więcej owoców niż słodyczy , też nie ma co organizmu przestawiać chyba tak drastycznie w tym momencie bo już sama stymulacja to duży wysiłek i zmiana , jeśli już to warto wcześniej się tak przygotować, tak mi się wydaje przynajmniej
 
A wiesz z jakich konkretnie markerów? Mam rozmowę dopiero w piątek w genetykiem. Podczas badania bardzo sie denerwowalam i być może moj stres tak wpływa na wysokie tętno dziecka. Wtedy mialo 184. Na drugi dzień miałam wizytę u mojej dr prowadzącej i tętno dziecka 168 czyli znacznie niższe, ale ja tez byłam spokojnieksza bo Pani mnie pocieszala. Najpierw rozmowa, a później usg.
Nie wiem czy wieś, ale ta trisomia jest najrzadszą z wad generycznych i u kobiet przed 35 rokiem życia zdarza się zaledwie w 1%. Ty miałaś komórkę dawczyni, o ile dobrze zapamiętałam, więc na pewno od młodej kobiety. Jak podają statystyki to w 85% procentach wina leży po stronie kobiety, chodzi o komórki jajowe... wiec duże prawdopodobieństwo, że będzie wszystko dobrze, czego bardzo Ci życzę 😘 ja też robiłam nifty pro i wyniki były w ciągu 5 dni roboczych, u mnie wyszła Trisomia 21, ryzyko bardzo wysokie 1:20, poronienie zatrzymane😪
 
Ale to normalne że brakuje czegoś co było na porządku dziennym, pytanie czy naprawdę nie możecie? Co mowi lekarz? Przecież w normalnej ciąży też ludzie uprawiają seks często nawet nie wiedząc i jest ok , a jeśli się boicie to może jakiś inny rodzaj po prostu żeby poczuć się blisko i razem cielesnie :)
Lekarz do tej wizyty 2 lipca powiedział aby się wstrzymać jeszcze więc czekałam powiedział, że na niej powie co i jak, a dzień przed pękł mi ten krwiak... Jechałam do kliniki zapłakana, do gabinetu wchodziłam ze łzami w oczach więc nawet mi nie przeszło przez myśl żeby pytać się o seks, bałam się tylko o maluszka... Teraz wizytę mam 19 lipca więc jeśli nic złego się nie stanie to nie omieszkam zapytać :p ja się czuję jak narkoman na głodzie bez orgazmu 😂 podniecam się nawet jak daje buziaka mężowi no nie wiem co się dzieje ze mną, ostatnio obudziłam się bo śniło mi się że mam orgazm i taka panika była, że to się stało przez sen samemu ale raczej do tego nie doszło bo bym coś czuła 😳 no mam taką ochotę jak nigdy dotąd ale nie jestem na tyle głupia, żeby kombinować z krwiakiem na dodatek bo nie wybaczyłabym sobie...
 
Mnie też pobolewa cały czas, też ciągnie i trochę od jajnika raz jeden raz drugi, 6 tydzień ale usg dopiero za tydzień w czwartek więc nie wiem co tam się dzieje
U mnie było serduszko a z tego co piszą dziewczyny to dobry znak, bo macica się rozciąga :) ja ciągle żyje myślą, że gdyby się coś działo to by mnie mocno bolało i byłaby krew a nie tam takie pojedyncze bóle i jakby igiełki... Będzie super zobaczysz♥️ mi dodatkowo jest ciągle niedobrze, mam czkawkę 3 razy na dzień i mogłabym nic nie jeść a mięso mogłoby nie istnieć nie wiem o co mi chodzi...
 
reklama
Lekarz do tej wizyty 2 lipca powiedział aby się wstrzymać jeszcze więc czekałam powiedział, że na niej powie co i jak, a dzień przed pękł mi ten krwiak... Jechałam do kliniki zapłakana, do gabinetu wchodziłam ze łzami w oczach więc nawet mi nie przeszło przez myśl żeby pytać się o seks, bałam się tylko o maluszka... Teraz wizytę mam 19 lipca więc jeśli nic złego się nie stanie to nie omieszkam zapytać :p ja się czuję jak narkoman na głodzie bez orgazmu 😂 podniecam się nawet jak daje buziaka mężowi no nie wiem co się dzieje ze mną, ostatnio obudziłam się bo śniło mi się że mam orgazm i taka panika była, że to się stało przez sen samemu ale raczej do tego nie doszło bo bym coś czuła 😳 no mam taką ochotę jak nigdy dotąd ale nie jestem na tyle głupia, żeby kombinować z krwiakiem na dodatek bo nie wybaczyłabym sobie...
Oj kochana. Ja w ciąży objawów praktycznie nie miałam. Za to sny to książki pisać przy których 50 twarzy Greya i 365 dni blado wypada. I to przez jednego konkretnego aktora z serialu 🙃 A najlepsze że w ciąży moje libido umarło śmiercią naturalną. 😁
 
Do góry