reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Wbrew pozorom te zarodki nie koniecznie są stracone.
Przeszłam dwie pełne procedury ICSI. Miałam pięć transferów i w tym ten ostatni z dwoma najmniej rokującymi zarodkami. Moje ostatnie dwa podali mi właśnie podczas mojego piątego transferu. Dziś jestem 22+0 w ciąży z moją dziewczynką. Nie wierzyłam że się uda a tu proszę.
Tobie życzę tego samego! Nie poddawaj się dziewczyno!
Super wiadomosc❤️❤️❤️ Tego bylo nam trzeba:)
a jakie to byly zarodki?? (Morfologiczne opisy?)
 
reklama
Dziewczyny ile czasu musi minąć po punkcji żeby wrócić do sypialni [emoji1787][emoji134]dodam że transfer jeszcze nie ustalony
 
Wbrew pozorom te zarodki nie koniecznie są stracone.
Przeszłam dwie pełne procedury ICSI. Miałam pięć transferów i w tym ten ostatni z dwoma najmniej rokującymi zarodkami. Moje ostatnie dwa podali mi właśnie podczas mojego piątego transferu. Dziś jestem 22+0 w ciąży z moją dziewczynką. Nie wierzyłam że się uda a tu proszę.
Tobie życzę tego samego! Nie poddawaj się dziewczyno!
Dziękuję Ci za te słowa.

A jaki jest opis tego podanego malenstwa?? Ten morfologiczny?
Nie martw sie na zapas❤️❤️❤️ Moze byc z tego piekna dzidzia!! Tego Ci zycze!
Nie chcę pisać jaki opis morfologiczny, bo boję się, że mi napiszecie, że takiego słabego nie było po co podawać. Wiedziałam, że będzie mnie to wszystko kosztować dużo stresu. Ale jest go jeszcze więcej niż bym przypuszczała.
Stres cię zjada.
Słabo, że w klinice takie podejście. Za takie pieniądze to mogli by zadbać o komfort pacjentki.
7 dpt powinna już beta wyjść.
Trzymam kciuki ✊ za transfer i za jednego zarodeczka , który walczy.
Jeśli kiedykolwiek zdecyduję się jeszcze na in vitro to będę poszukiwać kliniki z lepszą komunikacją. A są w ogóle takie?
Nie wiem czy się odważę na tą betę 7 dpt 🙈

Tak jeszcze sobie myślę, czy ja powinnam mieć jakąś wizytę umówioną w klinice? Jakby się udało to wiadomo, a jakby nie..?
 
U mnie daja zdjecie i pena z filmikiem z rozwoju Twojego zarodka, bo sa monitorowane 24h na dobe. No i przy transferze tez widzisz wsytsko, a po nim włączają relaksujacs muzyke i zostawiaja pare na 15min sama, zeby dac troche prywatnosci.
U mnie w klinice inkubator ten z kamerkami jest dodatkowo płatny, ja zielona byłam i nie wzięłam tej opcji. Uznałam, po co jest potrzebnej podglądanie zarodków 😂 przy transferze robią USG, lekarz ogląda sobie gdzie trafia płyn z zarodkiem. Potem leżenie na fotelu 10 minut, nawet jakieś łóżko przygotowują ale myślę że to już nie ma kompletnie znaczenia.
 
Dziękuję Ci za te słowa.


Nie chcę pisać jaki opis morfologiczny, bo boję się, że mi napiszecie, że takiego słabego nie było po co podawać. Wiedziałam, że będzie mnie to wszystko kosztować dużo stresu. Ale jest go jeszcze więcej niż bym przypuszczała.

Jeśli kiedykolwiek zdecyduję się jeszcze na in vitro to będę poszukiwać kliniki z lepszą komunikacją. A są w ogóle takie?
Nie wiem czy się odważę na tą betę 7 dpt 🙈

Tak jeszcze sobie myślę, czy ja powinnam mieć jakąś wizytę umówioną w klinice? Jakby się udało to wiadomo, a jakby nie..?
Margaretka, ja mam slabe teraz podane, zawsze mam slabe, innych nie mam. Moge tylko probowac z tym co mam…
 
Ja też nigdy nie widziałam, to nie jest standard, że to pokazują. Chyba tylko w novum to pokazują. Jedyne co widziałam to podanie zarodka na usg w trakcie transferu
Ja dostałam zdjęcia wszystkich 6 blastocyt . Oprócz tego również filmik jak się dzieliły i rozwijały od momentu zapłodnienia do momentu zamrożenia 💪.
Nie leczyłam się w Novum 😉
 
No to za chwilke tranfer✊🏻✊🏻✊🏻
Jprdl apropo transferu, już nawet mojego doktorka przekonałam i to on miał go robić. Potem przyszło zdziwienie, kiedy mąż przyjedzie podpisać dokumenty😮 no kuwa, jak to nie może podpisać w domu 😂 Doktorek wkurzył się lekko😂 uznałam że jednak nie muszę go widzieć, transfer odbędzie się w sobotę. Musimy jechać wszyscy razem, już wyobrażam sobie podróż z córką😲 ponad 4 godziny w aucie.
 
U mnie w klinice inkubator ten z kamerkami jest dodatkowo płatny, ja zielona byłam i nie wzięłam tej opcji. Uznałam, po co jest potrzebnej podglądanie zarodków [emoji23] przy transferze robią USG, lekarz ogląda sobie gdzie trafia płyn z zarodkiem. Potem leżenie na fotelu 10 minut, nawet jakieś łóżko przygotowują ale myślę że to już nie ma kompletnie znaczenia.

U mnie to jest standard, w ten sposob nie muszs ich wyjmowac i im przeszkadzac.
 
reklama
U mnie daja zdjecie i pena z filmikiem z rozwoju Twojego zarodka, bo sa monitorowane 24h na dobe. No i przy transferze tez widzisz wsytsko, a po nim włączają relaksujacs muzyke i zostawiaja pare na 15min sama, zeby dac troche prywatnosci.
Tam u Ciebie to zupełnie inny świat 😉 Wszędzie tak powinno być, niestety rzeczywistość jest przygnębiająca
 
Do góry