reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny po ET... dzisiaj mam 12 dpt i w macicy mnie tak ciągnie tylko w jednym miejscu, w sumie nie wiem czy to macica czy szyjka bo to nad wzgórkiem ale ciągnie okropnie i tak jakby boli? sama nie wiem, miala tak któras z Was? Zaczynam srać ogniem :p
 
Dziewczyny po ET... dzisiaj mam 12 dpt i w macicy mnie tak ciągnie tylko w jednym miejscu, w sumie nie wiem czy to macica czy szyjka bo to nad wzgórkiem ale ciągnie okropnie i tak jakby boli? sama nie wiem, miala tak któras z Was? Zaczynam srać ogniem :p
Mnie ciągnęło 💁🏼 Ale gdzie dokładnie to nie pamietam, na pewno gdzieś z boku 😉
 
Dziewczyny a mogę zapytać ile macie lat i czy posiadacie już dzieci czy walczycie o pierwsze bobasy ??? Strasznie przykro czyta się wiadomości w których wątpicie że zostaniecie mamami, nie poddawajcie się plisss walczcie . Ja mam 3 letnią Ninę w domu , zaszłam naturalnie po miesięcznym staraniu, o drugie staramy się od ponad 2 lat , za mną pierwsza procedura in vitro i nie poddam się , i wy się nie poddawajcie. Ostatnio córka powiedziła do mnie "mamo jesteś moim przyjacielem" 🥰 Zobaczycie i wy usłyszycie to od waszych dzieci i wam łzy popłynął. Trzymam za nas wszystkie kciuki
hip hop happy dance GIF


Ja akurat się staram o pierwsze... Także jest niefajnie zderzenie z życiem i myślą, że nigdy żaden brzdąc nie nazwie mnie mamą, nie będę w ciąży, nie urodzę w bluzgach, nikt mi nie zaśpiewa na dzień mamy...

Smutne to życie przede mną...

Ostatnia procedura, ostatnia szansa...

A potem tylko pokój bez klamek i ciasne wdzianko... bo jak tu nie zwariować??

Ciesze sie, że chociaż Ty miałaś szanse na tego jednego szkraba ;)



Staram się myśleć , cała rodzina ustawia mnie do pionu 🙈 aż mi wstyd 🙈 wogle co odwaliłam ... Umówiłam się do lekarza przez znany lekarz ... I co po chwili wchodzę a tam okazało się że umówiłam się do alergologa 🤦 bo debil 🙈 myślę sobie no nic dzwonię i szukam gdzieś szybkiego terminu ... Nie chce czekać pół roku na wizytę ( takie terminu albo nie odbierają wcale ) w końcu oddzwania jakiś numer , jaka nieświadoma kto to odbieram i mówię tak słucham , a w słuchawce głos dzień dobry oddzwaniam i podała babka nazwę przychodni . Mówię do niej że chciała bym umówić się do immunologa jak najszybciej . Ta do mnie że ma termin na 1 lipca ( dzień po moich urodzinach ,tak jak był pierwotny termin 😁) mówię ok ,biere to . Ta do mnie żebym podała dane i mnie umawia . Podałam ,umówiła i mówi że zaprasza do lekarza 10 minut wcześniej w maseczce itp. mówię sobie o kuźwa super udało mi się ... Ale coś mnie ruszyło i mówię grzecznie do pani do jakiego lekarza ,ta podaje nazwisko lekarza do którego dał mi namiary mój lekarz z kliniki . Mówię sobie w duchu kuźwa to nie może być prawda , udało się ... Następnie proszę Panią o podanie adresu , ta mi mówi ... Myślę sobie ale super ,a na koniec zadałam jej jeszcze pytanie w jakiej miejscowości bo nie mam pojęcia i że wykonałam już dziś milion telefonów i nie wiem z kim rozmawiam 🤦 czułam się jak taki debil który nic nie wie 🙈 na bank pocisnela zemnie po skończonej rozmowie ... Po malu wraca mi humor... Nic na to nie poradzę że jestem zjebana ( sorki za słownictwo ) z każdej strony ... Wiem jedynie że jestem już bliżej niż dalej aby nosić moje maleństwo pod sercem ❤️


Edit : co jeszcze ... Wpisuje w google numer do Paśnika , patrzę wyskakuje mi jakoś i myślę sobie no kurde za szybko poszło , coś musi być nie tak ... Ale twardo dzwonię ... Po drugiej stronie słuchawki ktoś odbiera telefon . I grzecznie mówię dzień dobry chciałam się umówić do immunologa do dr. Paśnika . A ten do mnie że to numer prywatny i proszę gdzie indziej dzwonić ( podał nazwę ale jej nie zapamiętałam 🤦🙈) ja nie wiem co zemną dziś się dzieje ale nie ogarniam tego wogle 🤣🤣🤣🤣🤣🙈

Ja mam tak codziennie :D :D
 
mało tego czesto nawet przy histeroskopii nie widac endomendy. A to niestety najczestsza przyczyna nieplodnosci. Ja tez dostalam anty jednoskladnikowe bo mam ryzyko zakrzepicy ale nie biore ;)
Mi lekarz powiedział żeby brać bo mimo, że nigdy nie zaszłam w ciążę to będzie problem jak upłynie mniej niż 9-12 miesięcy od cc mimo, że on zakłada podwójny szew to zawsze jest ryzyko więc będę brała. A dodatkowo przy moich słabych komórkach i słabym nasienie bałabym się ciąży naturalnej po takiej akcji jak wyszła przy in vitro.
 
Hej:) jestem tu nowa i mam pare pytań związanych z in vitro. W piątek mam wstawić się na pierwsza wizytę w gamecie Rzgów. Nie wiem na co mam się przygotować. Jak to wyglada naprawdę? Po którym podejściu najczęściej można spodziewać się dzidziusia? Jakie będę miała robione badania i czy to boli? Proszę o pomoc ponieważ chodzę cała w nerwach. Dziękuje

Spokojnie kochana :)

Też jestem z tej kliniki i też mam w piątek wizytę ;) potrzymać Cie za ramię?? ;)

U kogo jesteś??

Wszystkie wymagane badania do in vitro są na stronie Gamety Rzgów. Trzeba je wszystkie wykonać, potem zgłaszasz się do lekarza i on na podstawie wyników kwalifikuje cie do określonej procedury. Wcześniej chyba szkoda chodzić, bo dostaniesz tylko listę badań do zrobienia :D No ale jak tam chcesz ;) I tak omawianie leczenia dr Ci przedstawi dopiero po wynikach badań ;)

Masz rozumiem jakieś wskazania do in vitro tak??

Jeżeli masz któryś z wymaganych badań - przynieś je - dołączą do karty. Ja przyszłam z cytologią, grupą krwi, biocenozą.

Badania nie są bolesne ;)

Po której próbie się uda - nie wiadomo. Wszystko zależy jaka będzie Twoja odpowiedź na zastrzyki, jakie masz AMH i FSH ( te badania robisz w 2 dc cyklu).

Jeżeli jesteś z miasta Łódź, Pabianice możesz ubiegać się o dofinansowanie do procedury wynoszące 5 tys (o ile są jeszcze miejsca - możesz zapytać ;) )

W razie co pisz na priv...
 
reklama
Do góry