reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jako świeżynka w świecie in vitro Mam pytanie do doświadczonych ;)
Zastanawiamy się nad kliniką poza naszym miastem. Powiedzcie mi proszę ile mniej więcej wizyt powinnam zaplanować podczas jednego podejścia ? Oboje pracujemy i jakoś muszę sobie w głowie poukładać kwestie związane z pracą..
wszystko zalezy od protokołu , ja w krótkim byłam jakoś 4 razy (2-3 dzien cyklu, 6-8, 10-12 punkcja, 14-16 ewentualny transfer)
 
reklama
Jako świeżynka w świecie in vitro Mam pytanie do doświadczonych ;)
Zastanawiamy się nad kliniką poza naszym miastem. Powiedzcie mi proszę ile mniej więcej wizyt powinnam zaplanować podczas jednego podejścia ? Oboje pracujemy i jakoś muszę sobie w głowie poukładać kwestie związane z pracą..
Hej ja tez nowa a obecnie w trakcie stymulacji . Pierwsza wizyta to kwalifikacja , usg i rozpiska badań . Na druga wizytę przyszliśmy już z zestawem wszystkich badań (na to tez poświeciliśmy dużo czasu ) . 3 wizyta kontrola usg przed sama stymulacją. jutro jadę na kontrole jajeczek i pewnie jeszcze jedna wizyta przed punkcją będzie ale to już się dowiem jutro co i jak . Cykl sztuczny , protokół krótki .
 
Jako świeżynka w świecie in vitro Mam pytanie do doświadczonych ;)
Zastanawiamy się nad kliniką poza naszym miastem. Powiedzcie mi proszę ile mniej więcej wizyt powinnam zaplanować podczas jednego podejścia ? Oboje pracujemy i jakoś muszę sobie w głowie poukładać kwestie związane z pracą..
1 wizyta już z wynikami badań bo na stronie mojej kliniki było wszystko napisane, 2 wizyta jak sie zaczął okres bo potrzebne było usg i rozpisanie anty i gonapeptylu ( porotkol dlugi), 3 wizyta normalna na miejscu i rozpisanie stymulacji, później zamrażanie nasienia 4 wizyta w innym mieście, teraz będę miała 5 wizytę na miejscu na podgląd jajeczek i następnie 6 wizyta pickup w innym miescie lub jeśli lekarz uzna że jeśli stymulacja dalej to będzie jeszcze jedna wizyta przed pickupem. Leczymy sie w Invicta Bydgoszcz :)

A no i my mamy transfer odroczony ze względu na wysokie AMH i możliwość hiperki więc później jeszcze pewnie wizyta przed transferem i pojechać na sam transfer.
 
laski a czy wy za absolutnie każdym razem dostawałyście 24-36h przed punkcją Ovitrelle lub Pregnyl? Ja tym razem nie dostałam nic, po punkcji dostałam coś takiego jak Brevactid 1500 i.e. Nadmienie ze tym samym podczas punkcji wyszlo ze z 25 pecherzykow tylko w 4 były komórki w tym 3 zniekształcone. Ma ktoś podobne doświadczenie
 
laski a czy wy za absolutnie każdym razem dostawałyście 24-36h przed punkcją Ovitrelle lub Pregnyl? Ja tym razem nie dostałam nic, po punkcji dostałam coś takiego jak Brevactid 1500 i.e. Nadmienie ze tym samym podczas punkcji wyszlo ze z 25 pecherzykow tylko w 4 były komórki w tym 3 zniekształcone. Ma ktoś podobne doświadczenie
Ja mogę tylko wypowiedzieć się z tego co mówił mój lekarz, że on w swojej praktyce zawsze tak robi...
 
laski a czy wy za absolutnie każdym razem dostawałyście 24-36h przed punkcją Ovitrelle lub Pregnyl? Ja tym razem nie dostałam nic, po punkcji dostałam coś takiego jak Brevactid 1500 i.e. Nadmienie ze tym samym podczas punkcji wyszlo ze z 25 pecherzykow tylko w 4 były komórki w tym 3 zniekształcone. Ma ktoś podobne doświadczenie
Ja mialam 3 punkcje i dostawalam Brevactid ,36 h przed punkcja,na pekniecie pecherzykow.Zastanawiam sie ,jak oni ci te jajniki punktowali bez tego.Mysle,ze to moze zamierzone dzialanie u Ciebie,zeby przy takiej ilosci pecherzykow nie doprowadzic od razu do mega hiperki.Wiesz ,co by bylo gdyby zaczely wszystkie pekac...😉😉😉
 
Ja mialam 3 punkcje i dostawalam Brevactid ,36 h przed punkcja,na pekniecie pecherzykow.Zastanawiam sie ,jak oni ci te jajniki punktowali bez tego.Mysle,ze to moze zamierzone dzialanie u Ciebie,zeby przy takiej ilosci pecherzykow nie doprowadzic od razu do mega hiperki.Wiesz ,co by bylo gdyby zaczely wszystkie pekac...😉😉😉
ja dostałam brevactid godzinę po punckji , z 25 pęcherzyków pobrali tylko 10 więc 15 zostało, na drugi dzień po około 36 godzinach wylądowałam pod Ketonalem bo dostałam takiego bólu że myslałam że moja macica i jajniki robią ewakuację. Mega w tym momencie zgłupiłam, po cholerę dawać mi lek po punkcji a przed punkcją nic, czy to może być też powód dla którego pęcherzyki były puste?
 
Dziewczyny, jutro mam kontrolę usg i hormony po stymulacji. Jeśli wyjdzie ok to kiedy Może być punkcja ? Ile czasu mija od ostatniego zastrzyku do punkcji ?
 
reklama
Do góry