reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A jaka morfologia ? @Gonia0605 czytała posta linaaa;-) :-) ..???
Niestety nie pamiętam. W dokumentach też nic nie mam. Pewnie telefonicznie mi mówili. Pamiętam że byłam załamana bo z 11 zapłodnilo się tylko 5 a do 6 doby dotrwały tylko 2. Ta 6 doba mnie przerażała i śniła mi się po nocach... A tu transfer i się udało. Tak więc nie skreślajcie swoich zarodkow tylko dlatego że nieco odbiegają od normy. Trzeba myśleć pozytywnie 😏🙂🙂
 
reklama
niby przyszly tydzien maja dawac znac, powiem Ci ze stres mnie dopada, bo to jest cos takiego na co sie nie ma wplywu za bardzo. morfologicznie te zarodki sa ok bo bralalam kupe suplementow przez kilka miesiecy ale genetyki suplami pewnie nie poprawisz:/ teraz juz nic niezalezne odemnie
Domyślam się, że stres jest ogromny. Jak będę miała zarodki to też mnie to czeka 🥺
 
Tylko 4BC czy 5BC to jest różnica jak 2BC, czy 2CC. Z drugiej strony w wielu klinikach już zarodki są hodowane do 6 doby te opóźnione. Jeżeli coś z nich ma być to będzie. Skuteczność transferów blastek powyżej 3 ale 6 dniowych jest większa, niż moruli/ wczesnej blastki w 5 dobie. Tak samo nie podają już zarodków słabszych w 3 dobie tylko hodują do blastocysty. W mojej klinice nie mrozi się moruli a między morula a wczesną blastką to żadna różnica. I w ogóle ocenianie wczesnej blastocysty która ma nierozgrupowane komórki to pomyłka. Czytałam, ze morfologia powinna być oceniana w stadium blastocysty czyli 3. A nie w 1 czy 2 stad pewnie dalsze hodowle takich zarodków. Za to podaje się blastocysty klasy C pod warunkiem ze nie jest CC. A i system kliniki to tez inna bajka. Moja blastka 2BC w twojej może być 2BB a w innej „discarted”. Ostatnio zrobili podziały nawet na B+ i B - żeby zredukować ilość nieudanych transferów i poronień. Może i to byłoby ok transferować wtedy po 2 zarodki słabe. Tylko prawo jest skonstruowane inaczej w PL i kliniki na tym zarabiaj
Jakaś różnica między wczesna blastką i murolą musi być, w 5 dobie miałam dwie blastki i cztery murole. Wszystkie murole padły albo uznali że zarodki były za słabe aby mrozić.
 
Poszły nam juz 2 najlepsze blastki, zostały 2 z 6doby,ktore chce zabrać razem gdyż są średnie 4bb i 4bc.W tą ostatnią kompletnie nie wierzę😪Czy znacie historie którym udało się z blastka i z 6 doby?

Nie badałam teraz progesteronu, ale dostaje końskie dawki 3x progesterone besins, ultrogestan 1x, cyclogest 1x.lacznie wychodzi 900mg na dobe
Ja brałam 3x3 Lutinus (to 900 mg na dobę) + zastrzyk dwa razy dziennie z prolutexu, ale nie pamietam jaka dawka tam była. I tak blastki z 6 doby też dają radę, wiec sie nie martw.
Mam wrażenie że już nigdy mi to nie będzie dane 😭😭😭😭 seriooo. Serce peklo mi na milion kawałków 😭😭😭😭tak wiem też że mam za sobą tylko 3 transfery ( w 2 była beta dodatnia a w jednym nawet nie ruszyła) ale mam wrażenie że nigdy nie zostanę mama. Mam dosc, naprawdę... Chyba wola bym jak by beta od razu była 0 a nie dawała nadzieję 😭😭😭😭 Boże dlaczego to tak bardzo boli 😭😭😭 dlaczego tak jest 😭😭😭😭
Trudno mi Cię pocieszyć, ponieważ nie wiem co napisać. Jedyne co mogę powiedzieć, to ze 3 transfery to nie jest jeszcze koniec świata, zawłaszcza, że masz jeszcze śnieżynki. Wypłacz się, zrestartuj umysł i wróć po nie. Dziewczynom udawało sie w 4, 5 czy nawet kolejnych transferach. Nie poddawaj sie!
 
reklama
Do góry