reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
ech czyli nie mam za bardzo na co liczyć z moja 4bc :(
bo faktycznie jedyny transfer który się udał był 3 ab.
To nie działa w ten sposób, jeżeli zarodek jest zdrowy to się zaimplantuje, aczkolwiek będzie mu ciężej. Chciałam Ci pokazać, ze kest różnica w transferowaniu 4 świetnych embrionów a 4 słabych. Wszystko może z tobą być w porządku tylko niestety z embrionami nie. Dziewczyny miały donoszone ciąże z 3BC, 4BC, ale należy pamiętać ze większość ( nie mylić z wszystkie) się nie implantuje. Tak samo idealny zarodek mimo pięknej morfologii 4AA się nie zaimplantuje jeżeli będzie wadliwy a taki może się trafić, chociaż rzadziej. Musisz trafić na ten dobry zarodek i dobry czas. A i jeszcze jedno 4BC w innej klinice może być 4BB bo go mniej krytycznym okiem obejrzą. To wszystko ocenia się organoleptycznie, dopiero silne oznaki obumarcia dają literkę D i zarodek jest odrzucony. To embriolog decyduje czy widzi w tym zarodku potencjał i on go ocenia.
 
Ostatnia edycja:
U mnie niestety beta spadła, 14dpt beta 0,6. Zaczynam się martwić, bo zostały mi tylko 2 mrozaczki :(
Przykro mi, ale nie poddawaj się. Staraj się myśleć że nie zostały tylko dwa mrozaczki, ale masz aż dwie szanse!!! ✊✊
Tak, właśnie wynik dostalam.
W innym labie musialam ale jest 438 dzis 11dpt, dwa dni temu w Invicta byl 188... niby przyrost 133%, może coś z tego będzie
Ja jakoś nie potrafię uwierzyć
No to się zapowiado dość kolorowo, więc musi być dobrze ✊✊✊
Także nasza przygoda numer 1 kończy się niepowodzeniem.[emoji174]Nasz synek nie chciał z nami zostać.. Byłam na to gotowa więc nie był to dla mnie szok chociaż wiadomo, że cholernie mi przykro, bardziej było to potwierdzenie, że moja intuicja się nie myli. Pęcherzyk urosl bardzo mało a w ogóle pokazał się drugi pęcherzyk [emoji848] nie wiadomo skąd. Brak akcji serca. Beta baaardzo zwolniła. Mam dziś odstawić leki i czekać na poronienie. I wracam nareszcie do męża jeśli oczywiście będę miała samolot. Zmęczyło mnie to emocjonalnie niesamowicie. Do tego rozłąka z mężem na 2 miesiące nie pomagała. Następnym razem rozegramy to zupełnie inaczej. Ale zanim podejdziemy do próby numer 2 chce zrobić badania immunofenotypu bo tylko ich mi brakuje a czuję, że to może być przyczyną tego co się dzieje z moimi ciążami. Poza tym zmienię raczej lekarza prowadzącego bo moja doktor zafundowała mi za dużo stresu swoim podejściem. I chciałam Wam bardzo podziękować za wsparcie, które jest niocenione [emoji3590]
Bardzo ale to bardzo mi przykro że Twoja huśtawka jednak w te stronę się przechyliła... Do końca wierzyłam w Twojego kropusia 😥😥 Jednak najważniejsze że wiesz jak jest i możesz po chwili smutku podnieść się i silniejsza ruszyć znów na przód.
 
Ja czytałam o tym teście i w PL nie ma Era Testu jest badanie receptywności. Z tego co mówią badania ten cykl na którym było badanie potem trzeba idealnie odtworzyć takie same dawki leków itp. Ogółem to niby ma jakąś skuteczność. No, ale jak zwykle to nowość, chociaż zaczyna być standardową diagnostyką tylko bardzo drogi ten test bo kosztuje tyle samo co histeroskopia. A jakie Ty zarodki miałaś podane? Bo jednak te o najlepszej morfologii maja największe szanse.
Ja do tej pory najlepszy zarodek mialam 5BB (4AB sie nie rozmrozil). I to byl ostatni moj transfer. Wczesniej 4bc i 4cc
 
Czy dobrze rozumiem:
Jesli transfer mam miec na cyklu sztucznym - to badanie era tez musze zrobic powiedzmy miesiac wczesniej na takim samym cyklu sztucznym??
 
reklama
Ja podejrzewam, ze to działa, ale tez przestałam śledzić. Sama chciałam zrobić ten test jak mi się nie udawało. Powiedziano mi, ze skoro urodziłam to znają moje okienko i nie ma sensu. Ogółem ten test „receptywnosci” staje się standardem w PL przy problemach z in vitro, tylko to nie Era.Ten polski test to jakieś 1200zl ale nie pamietam dokładnie. Ja myśle, ze to jest jak z NIPT jest tego duzo, niby wszystko podobne, ale moja klinika już robi swój test. Oczywiście niby lepszy od reszty na rynku:-)
co do testu Era i tym podobnych to ja jestem za i tak samo z nowinek ten UMA test tez ma sens. Tez 7 lat temu robili pierwsze wlewy w Bocianie z atosibanu. A teraz mierzą i podają albo nie.
Mialam przy jednym transferze wlew z atosibanu.
Dziewczyny kiedys pisaly ze efekt podobny daja dawki lekow: relanium, buscopan i spasmolina z nospa... wiec raz wzielam atosiban ale beta zero
 
Do góry