reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Teraflu zatoki sobie kup
Zaraz męża wyślę do apteki 😁 w sumie, od momentu wzięcia 1 tabletki (czyli od wczoraj) neosine czuje się lepiej... wzięłam właśnie 4 😱. W nocy tak mną telepalo z zimna ze musiałam jeszcze kocem się przykrywać... Teraz w sumie już mówię przez nos (co najdziwniejsze kataru nie mam) i ta głowa w okolicach czoła (takie bóle właśnie zatokowe pozostaly) Obserwując mój organizm widzę że @ juz bliżej niz dalej więc tak naprawdę mam tylko parę dni aby poczuć się lepiej.... Boziu jak nie urok to s.....a :/ aby tylko mi przeszło 🙏🙏🙏🙏😔😔😔
 
reklama
A co wyszło z NIFTY? Wszystko ok?? Byłaś u profesora? Ja to mam wrażenie, że on w ogóle nie sprawdzał żadnego żołądka czy nerek, bo tak serio to tego jeszcze chyba nie bardzo widać? A na wyniku badań I trymestru musi to być, to jest :crazy: Ty jesteś teraz który tydzień?
Wszystkie ryzyka bardzo niskie nawet te sporadyczne choroby też nisko, czytałam, że takie organy to już widać na 1 badaniu, teraz mam 16t3d, czytałam, że wada przełyku jest bardzo żadko więc może faktycznie mały zrobił mi psikusa.
 
@KarolaJ robisz jutro znów betę?? Mnie korci jak nie wiem co.... 😬 Ale jak na razie nie ruszam. Się z domu... Widzę że do @ juz bliżej niż dalej u mnie więc z chęcią bym zrobila... Jeszvze pozostało mi tylko jedno badanie do wykonania ale jak na razie nie wiem kiedy je zrobię :/ rozłożyło mnie 😔 mam nadzieję że w poniedziałek będzie mi dane pojechać na nie... Eh... Planowo we wtorek mam dostać @ i czuje ze przyjdzie na czas... Chyba pierwszy raz w życiu 😱😱😱🙈
 
Ale jak pappa niemiarodajna? Ja nie rozumiem jak mozna tak mowic. To tak jakby stwierdzić, ze beta jest niemiarodajna, bo przecież ciazy nie gwarantuje, a mowi tylko o tym, ze cos sie zaczyna dziac. A potem to Ty decydujesz co zrobic z ta wiedza. Czy badac przyrodty, czy isc na usg pecherzykowe,.serduszkowe czy moze dopiero czekać do 12tc.
Pappa jest statystyka i mowi, jakie sa szanse na zdrowe dziecko przy dokladnie takich samych wynikach jak Twoje. Jak ju takie info dostajesz to Ty tez decydujesz co z tym dalej zrobic. Dlatego diagnostyke poszerza sie jesli sa ku temu wskazania. Wg mnie pappa to pptrzebne badanie i powinno być obowiazkowe i darmowe dla każdej kobiety.
Pappa wyłapuje chore płody, które na USG wyglądają idealnie. Zwłaszcza dzieci z zespołem Downa. Jeśli ktoś ma statystykę 1:100 to nadal 99 dzieci będzie zdrowych. Potem na forum przewija się, po co ta pappa bo właśnie te 99 będzie się wypowiadać. Na pewno lepiej zrobić , to powinno być standardem. Myślę że płodowe DNA jak tylko będzie tańsze również będzie bardziej powszechne.
 
Tak, była widoczna kość nosowa, on na początku jej nie wprowadził do systemu. Dopiero potem, żeby chyba mnie trochę pocieszyć, bo po zaznaczeniu nosa wyszło właśnie z 1:108 na około 1:300. Ja myślałam, że Pappa to właśnie super badanie typu Harmony. A jestem bardziej zestresowana tylko.
Od 1:300 ryzyko nie jest wysokie tylko posrednie - dodatkowo jak juz wczesniej wyczytalas wiek ci obnizyl statystyke ;) Naprawde rzadko sie zdarza zeby usg wyszlo dobrze a T:21 dodatnie. Oczywiscie sa takie przypadki ale zaznaczam baaarddzzooo baredzo rzadko ;) Najprawdopodobniej bedziesz na acard do konca ciazy, monitorowac cinienie no i w przyszlosci moze dostaniesz leki na cisnienie tak jak ja ;) Spij spokojnie, nie pozwol zeby jakis glupi program wprowadzil zwatpienie w Twoje dzieciatko ;)
 
Transferu jeszcze nie miałam. Ja biorę taki suplement dla starających się i w pierwszym trymestrze ciąży Mama DHA plus. Dodatkowo jeszcze magnez, bo mam duży niedobór. Plus orzechy brazylijskie, migdały, .morele suszone. Ale to każda kusi pod siebie dobrać, znając swoje niedobory...
Dzięki za odpowiedź. Zakupie sobie te orzechy brazylijskie i migdały i będę wcinac😊.....
 
No to chyba możemy sobie rękę podać po wczorajszym dniu. Ja poszłam odebrać wynik badań Nifty i omówić no i mówię no to może przy okazji USG zrobi, no to zrobił wszystko ok oprócz tego, że żołądek pusty/nieuwidoczniony a jak robił prenatalne w 12tc to mam napisane żołądek widoczny. Innych anomalii brak, wody owodniowe w normie, organy dziecka również no tylko ten żołądek i stres jest, co prawda powiedział, że to nic takiego bo może mały opróżnił się przed badaniem i jest to do kontroli. U mnie wszystko do tej pory było spoko a tu zonk a tym bardziej w internecie nie ma zabardzo informacji o niewidocznym żołądku. Umówiłam się do Roszkowskiego na konsultacje bo to niby znawca w temacie wad. Całe życie pod górę, jak się doczekaliśmy malucha i w dodatku synusia to z innej strony dzwon, mam nadzieję, że to fałszywy alarm albo coś co da się leczyć.
Ty chyba tez mialas dziwny wynik z pappy? Jakos innaczej niz wszyscy? Jak ja bylam na badaniach genetycznych to za kazdym razem lekarz podkreslal ze zoładek musi byc widozny i ze jesto to bardzo wazne - dziecko polyka wody plodowe i pokazywal taka ciemna plamke w brzuszku. Ale skoro byl widoczny na prenatalnych to pewwnie tak jak lekarz mowi - nie ma powodu do paniki. Ja jestem tak bardzo wdzieczna ze wszystko wyszlo ok bo wiem ze wystarczy 1 znak zapytania a my zaraz panikujemy i nie ma chwili zebysmy o tym nie myslaly. Jeszcze wczoraj tlumaczylam Lukaszowi przed badaniem ze tak sie stresuje bo jestem swiadoma ze tak naprawde w ciagu 1 sekundy lekarz moze cos zauwazyc i caly swiat sie moze załamac ;( Ah naprawde jak nigdy tak bardzo teraz docieniam to zdrowie !!!
 
Ja się boję, że u mnie nie dojdzie do transferu 🤧😭😭😭😭😭 moje dziecko od dzisiaj do niedzieli jest na kwarantannie bo ktoś w przedszkolu ma pozytywny test 😬. Na jutro mam umówiona wizytę z moim profesorkiem czy w tym cyklu rozmrażamy kropka 😬 i nie wiem co mam zrobić 🤔 my rodzice nie jesteśmy na kwarantannie tylko dziecko 🥴 ehh muszę chyba do lekarza zadzwonić co mam robić 😭😭 chyba nie zdążę w tym roku 🤧🤧🤧
 
Właśnie nie wiem czy jutro robić czy jeszcze odczekać. Od dwóch dni już jest u mnie całkiem czysto, ale pewnie jeszcze sobie poczekam na okres.
Dobrze, że u Ciebie już bliżej niż dalej, byle do okresu a potem już zleci. Do wtorku się na pewno trochę wykurujesz i wszystko pójdzie zgodnie z planem [emoji18]
@KarolaJ robisz jutro znów betę?? Mnie korci jak nie wiem co.... [emoji51] Ale jak na razie nie ruszam. Się z domu... Widzę że do @ juz bliżej niż dalej u mnie więc z chęcią bym zrobila... Jeszvze pozostało mi tylko jedno badanie do wykonania ale jak na razie nie wiem kiedy je zrobię :/ rozłożyło mnie [emoji17] mam nadzieję że w poniedziałek będzie mi dane pojechać na nie... Eh... Planowo we wtorek mam dostać @ i czuje ze przyjdzie na czas... Chyba pierwszy raz w życiu [emoji33][emoji33][emoji33][emoji85]
 
reklama
Mam te oznaczenia w MoM :

B-HCG - 0,906 MoM
Pappa - 0,315 MoM

Nie znam się na tym, ale na pewno białka jest za mało, nie wiem jak z ta betą :(
Jak dla mnie to to jest dopiero stresujący test i nie wiem po co robiony!
Łooooooo kochana bete masz idealną !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pappa powinna byc troche powyzej 0,5 a najlpeiej obydwa parametry jak najblizej 1 ;) Jest tylko jeden marker obnizony i co najwazniejesze usg ok - zaufaj mi bo naprawde baaaaaarddzzzoooo duza i chyba az za duzo na ten temat czytalam ;) Wszystko bedzie dobrze ;)
 
Do góry