reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Gratuluję. Bardzo się cieszę że ten cud stał się i Twoim udziałem ❤ jakie badania genetyczne robisz w 30 tygodniu?
w 31 tygodniu - kazal mi przyjechac za 9 tygodni - to ostatnie badanie genetyczne gdzie obserwuje sie dziecko pod wzgledem anatomicznym i genetycznym - tak mi powiedzial - oczywisice nie mam zamiaru go przegapic ;) Dla mnie najgorsze chyba bylo prenatalne w 1 trymestrze chociaz nie ukrywam ze tego połówkowego tez sie obawialam bo mam duzo znajomych gdzie dopieo na polowkowym powychodzily rozne choroby. Albo wada serca, albo wada stop - caly czas trzeba byc czujnym ;) Jak tam kochana szykujesz juz jakas wyprawke dla swojego Franciszka? 😍 😍 😍
 
reklama
Dziewczyny jest dupa! :(Byłam wczoraj na badaniach no i Pappa wyszło chu**** :frown: za niskie białko no i ryzyko duże Trisomii 21. W sensie, że z wieku wyszło 1:500 coś, a po skorygowaniu i wpisaniu wyników Pappa wyszło 1:108 😞 Niby dodał jeszcze nos i cos tam jeszcze i że około 1:300. I proponował amniopunkcję albo najpierw test wolnego płodowego DNA i od razu zrobiłam u nich test Harmony. Ja z ADHD i z gębą, która mi się nie zamyka na takie słabe wiadomości reaguje milczeniem i o dużo rzeczy nie spytałam, a jak wróciłam to cały wieczór przeryczałam 😔 Przyjechałam dziś z mężem do pracy, żeby nie siedziec i nie myśleć w domu 😐 Zawsze ze mną musi być coś nie tak, nigdy nie może być normalnie 😣

@bazylia128 ja mam na imię Natalia 🙈
hej spokojnie ;) Napisz jak wyszlo USG? I na[isz dokładnie jakie parametry Ci wyszly. 1 czy 2 markery sa poza norma. Duzo znam historii gdzie pappa tylko niepotrzebnie wprowadzila stres i zamet - narazie sie nie denerwuj. Bardzo dobrze ze zrobilas test z wolneggo DNA - na amniopunkcje sie jeszcze nie spiesz. Najczesciej wlasnie po pappa wychodzi ryzyko T21. Obnizone białko moze byc spowodowane czyms innym a moze nie byc niczym spowodowane ;) Nawet genetycy nie wiedza dlaczego jest taka sytuacja. Jesli masz tylko bialko obnizone a usg tj kosc nosowa i przeziornosc karku ok to raczej nie masz sie czym martwic ;)
 
Z krwi pappa wyszło 0,480 IU/I, a Wolne B-HCG - 52,80 IUI/I.
Z USG wychodzi wszystko niby ok, przezierność 1,90mm, serduszko bije, w kręgosłupie nie stwierdzono nieprawidłowości, żołądek widoczny w jamie brzusznej, pęcherz moczowy/nerki widoczne, ręce i nogi obydwie też. Nagrałam filmik i jak zatrzymam to widać paluszki u stóp! 😍 W pewnej chwili dzidziutek pomachał tacie, bo go nie było, aż całą rękę wyprostował 🙈❤ Cały czas się kręcił i wiercił i machał rączkami i nóżkami. Ja sobie nie mogę wyobrazić teraz, że będzie coś nie tak :( A jeżeli się nawet potwierdzi, to i jak będziemy kochać jak uda się dotrzymać ciążę. Bo to niskie białko to może być stan przedrzucawkowy, nadciśnienie, przedwczesny poród, cholestaza itp 😥
ok juz doczytalam ;) A kosc nosowa byla widoczna? Czy masz te markery przeliczone na jednostki MOM? Chodzi o bete. Podtrzymuje to co napisalam wczesniej - tak jak piszesz nie znam historii zeby tylko jeden marker byl poza granica normy i cos bylo nie tak ;) Test Harmony cie uspokoi i manopunkcja nie bedzie konieczna ;) Kiedy masz wyniki - pewnie za tydzien? Teraz juz jest bardzo glosno na temat pappa - maja od tego odchodzic. Dla mnie osobiscie pappa to jak wrozenie z fusow. Jestem, temu badaniu przeciwna. Zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze ;)
 
Ostatnia edycja:
w 31 tygodniu - kazal mi przyjechac za 9 tygodni - to ostatnie badanie genetyczne gdzie obserwuje sie dziecko pod wzgledem anatomicznym i genetycznym - tak mi powiedzial - oczywisice nie mam zamiaru go przegapic ;) Dla mnie najgorsze chyba bylo prenatalne w 1 trymestrze chociaz nie ukrywam ze tego połówkowego tez sie obawialam bo mam duzo znajomych gdzie dopieo na polowkowym powychodzily rozne choroby. Albo wada serca, albo wada stop - caly czas trzeba byc czujnym ;) Jak tam kochana szykujesz juz jakas wyprawke dla swojego Franciszka? 😍 😍 😍
Czy bedzie Fryderyk?
 
Dziewczyny co dobrego jesy na przeziębienie??? Rozłożyło mnie całkowicie😭😭😭 nie chce zevt się chorubsko bardziej rozwinęło. Od wczoraj biorę neosine forte.... Niby jest lepiej ale zatoki strasznie nawalają.... 😭😭😭😭 Boje się że nie dojdzie do wizyty...(To na pewno nie korona bo smak i węch mam 🙈)
Teraflu zatoki sobie kup
 
Witam wszystkie koleżanki. Mam pytanie odnośnie tego co bierzecie przed transferem i po transferze. Chodzi mi o witaminy czy suplementy. Ja chce podejść do kriotransferu w styczniu i chcę się najlepiej przygotować jak umiem. Ja biorę wit D3, wit E, kwas foliowy, wit B12, wit B6, magnez i metformax 500 który przypisał mi ginekolog. Czy brac cos jeszcze?
Transferu jeszcze nie miałam. Ja biorę taki suplement dla starających się i w pierwszym trymestrze ciąży Mama DHA plus. Dodatkowo jeszcze magnez, bo mam duży niedobór. Plus orzechy brazylijskie, migdały, .morele suszone. Ale to każda kusi pod siebie dobrać, znając swoje niedobory...
 
Dziewczyny jest dupa! :(Byłam wczoraj na badaniach no i Pappa wyszło chu**** :frown: za niskie białko no i ryzyko duże Trisomii 21. W sensie, że z wieku wyszło 1:500 coś, a po skorygowaniu i wpisaniu wyników Pappa wyszło 1:108 😞 Niby dodał jeszcze nos i cos tam jeszcze i że około 1:300. I proponował amniopunkcję albo najpierw test wolnego płodowego DNA i od razu zrobiłam u nich test Harmony. Ja z ADHD i z gębą, która mi się nie zamyka na takie słabe wiadomości reaguje milczeniem i o dużo rzeczy nie spytałam, a jak wróciłam to cały wieczór przeryczałam 😔 Przyjechałam dziś z mężem do pracy, żeby nie siedziec i nie myśleć w domu 😐 Zawsze ze mną musi być coś nie tak, nigdy nie może być normalnie 😣

@bazylia128 ja mam na imię Natalia 🙈
No to chyba możemy sobie rękę podać po wczorajszym dniu. Ja poszłam odebrać wynik badań Nifty i omówić no i mówię no to może przy okazji USG zrobi, no to zrobił wszystko ok oprócz tego, że żołądek pusty/nieuwidoczniony a jak robił prenatalne w 12tc to mam napisane żołądek widoczny. Innych anomalii brak, wody owodniowe w normie, organy dziecka również no tylko ten żołądek i stres jest, co prawda powiedział, że to nic takiego bo może mały opróżnił się przed badaniem i jest to do kontroli. U mnie wszystko do tej pory było spoko a tu zonk a tym bardziej w internecie nie ma zabardzo informacji o niewidocznym żołądku. Umówiłam się do Roszkowskiego na konsultacje bo to niby znawca w temacie wad. Całe życie pod górę, jak się doczekaliśmy malucha i w dodatku synusia to z innej strony dzwon, mam nadzieję, że to fałszywy alarm albo coś co da się leczyć.
 
No to chyba możemy sobie rękę podać po wczorajszym dniu. Ja poszłam odebrać wynik badań Nifty i omówić no i mówię no to może przy okazji USG zrobi, no to zrobił wszystko ok oprócz tego, że żołądek pusty/nieuwidoczniony a jak robił prenatalne w 12tc to mam napisane żołądek widoczny. Innych anomalii brak, wody owodniowe w normie, organy dziecka również no tylko ten żołądek i stres jest, co prawda powiedział, że to nic takiego bo może mały opróżnił się przed badaniem i jest to do kontroli. U mnie wszystko do tej pory było spoko a tu zonk a tym bardziej w internecie nie ma zabardzo informacji o niewidocznym żołądku. Umówiłam się do Roszkowskiego na konsultacje bo to niby znawca w temacie wad. Całe życie pod górę, jak się doczekaliśmy malucha i w dodatku synusia to z innej strony dzwon, mam nadzieję, że to fałszywy alarm albo coś co da się leczyć.

A co wyszło z NIFTY? Wszystko ok?? Byłaś u profesora? Ja to mam wrażenie, że on w ogóle nie sprawdzał żadnego żołądka czy nerek, bo tak serio to tego jeszcze chyba nie bardzo widać? A na wyniku badań I trymestru musi to być, to jest :crazy: Ty jesteś teraz który tydzień?
 
ok juz doczytalam ;) A kosc nosowa byla widoczna? Czy masz te markery przeliczone na jednostki MOM? Chodzi o bete. Podtrzymuje to co napisalam wczesniej - tak jak piszesz nie znam historii zeby tylko jeden marker byl poza granica normy i cos bylo nie tak ;) Test Harmony cie uspokoi i manopunkcja nie bedzie konieczna ;) Kiedy masz wyniki - pewnie za tydzien? Teraz juz jest bardzo glosno na temat pappa - maja od tego odchodzic. Dla mnie osobiscie pappa to jak wrozenie z fusow. Jestem, temu badaniu przeciwna. Zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze ;)

Tak, była widoczna kość nosowa, on na początku jej nie wprowadził do systemu. Dopiero potem, żeby chyba mnie trochę pocieszyć, bo po zaznaczeniu nosa wyszło właśnie z 1:108 na około 1:300. Ja myślałam, że Pappa to właśnie super badanie typu Harmony. A jestem bardziej zestresowana tylko.
 
reklama
Do góry