reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Rozumiem stres, ale spokojnie. Nie znam nikogo komu przy takim ryzyku urodziloby sie chore dziecko. Dobrze, ze zrobilas Harmony, bedziesz miec szybko wynik, ktory na pewno Cie uspokoi, a i przy okazji poznasz plec [emoji4]
Gdyby jednak aminopunkcja byla potrzebna to mimo inwazyjnosci obarczona jest ryzykiem na poziomie 0,5%.
Postaraj sie byc spokojna, to teraz dla Was najważniejsze.

Ciężko mi się w ogóle uspokoić 😔 Wieczorem mąż włączył jakąś głupią komedie, żeby się zresetować i nie myśleć, ale oczywiście nie mogłam się w ogóle skupić. W nocy nie spałam :(

@Malina36 ja mam 33 lata, ale punkcja była jak miałam 32 lata.
 
Ciężko mi się w ogóle uspokoić 😔 Wieczorem mąż włączył jakąś głupią komedie, żeby się zresetować i nie myśleć, ale oczywiście nie mogłam się w ogóle skupić. W nocy nie spałam :(

@Malina36 ja mam 33 lata, ale punkcja była jak miałam 32 lata.
Ja mam 35 lat. I wiem, że ze względu na wiek pappa może wyjść kiepsko. U ciebie też pewnie tak było. Dlatego ja w 10 tygodniu planuje zrobić Panorama lub Harmony, żeby być spokojną 🙂
 
Ciężko mi się w ogóle uspokoić 😔 Wieczorem mąż włączył jakąś głupią komedie, żeby się zresetować i nie myśleć, ale oczywiście nie mogłam się w ogóle skupić. W nocy nie spałam :(

@Malina36 ja mam 33 lata, ale punkcja była jak miałam 32 lata.
32 to juz pewnie podstawili wysykie ryzyko, tak jak dziewczyny mowia ta Pappa wprowadza wiecej zamieszania niz pozytku:/ jedyny taki jej plus ze pokazuje jesli cos z lozyskiem
 
Ja mam 35 lat. I wiem, że ze względu na wiek pappa może wyjść kiepsko. U ciebie też pewnie tak było. Dlatego ja w 10 tygodniu planuje zrobić Panorama lub Harmony, żeby być spokojną 🙂

Powinnam zrobić to wcześniej, to może by już był wynik nawet. Ale jakoś lekarz mówił, żeby się wstrzymać, bo jak wyjdzie wszystko ok to nie ma sensu wydawać na to kasy. Ale rzeczywiście, wiek podwyższa ryzyko, ale poza tym to białko Pappa wyszło za niskie i to po skorygowaniu dało jeszcze słabszy wynik właśnie 😔
Czytałam, że Harmony tez nie daje 100% pewności. a ja zawsze we wszystkim byłam w 1% i dlatego się boję 😥 Raz brałam tabletki anty (na endometrioze) i miałam nie miec okresu, a jak się zaczął to miałam krwawienie 20 dni non stop i musiałam ostawić - na ulotce 1% kobiet tak ma! Dostałam drugie anty jakieś miały być super bez skutków ubocznych i z kolei codziennie przez 8 dni miałam migrenę (mam z aurą) i musiałam odstawić, bo jeszcze udar bym miała. Więc ze mna zawsze jest coś nie halo 😭
 
Powinnam zrobić to wcześniej. Ale jakoś lekarz mówił, żeby się wstrzymać, bo jak wyjdzie wszystko ok to nie ma sensu wydawać na to kasy. Ale rzeczywiście, wiek podwyższa ryzyko, ale poza tym to białko Pappa wyszło za niskie i to po skorygowaniu dało jeszcze słabszy wynik właśnie 😔
Czytałam, że Harmony tez nie daje 100% pewności. a ja zawsze we wszystkim byłam w 1% i dlatego się boję 😥 Raz brałam tabletki anty (na endometrioze) i miałam nie miec okresu, a jak się zaczął to miałam krwawienie 20 dni non stop i musiałam ostawić - na ulotce 1% kobiet tak ma! Dostałam drugie anty jakieś miały być super bez skutków ubocznych i z kolei codziennie miałam migrenę (mam z aurą) i musiałam odstawić. Więc ze mna zawsze jest coś nie halo 😭
Nie stresuj się. To jest na serio małe ryzyko. Postaraj się myśleć pozytywnie 🙂 Też miałam przy anty okropne migreny. Zobaczysz, że wszystko będzie dobrze😘
 
Tutaj chyba było odniesienie do zrobienia mojej dzisiejszej bety w 3dpt :)

U mnie w klinice dr kazała mi zrobić betę w 7dpt. Ja zrobiłam zwykły test, na którym nic nie było, a po wyschnięciu pojawił się cień 🙈 A 8dpt poszłam na bete i była 45. Potem kolejną miałam zrobić dopiero za tydzień. Zrobiłam za 2 dni, słabo urosła i tylko się zestresowałam. A za kolejne 5 dni, czyli za tydzień - tak jak miałam zrobić, wyszła już ładna beta.
 
Nie stresuj się. To jest na serio małe ryzyko. Postaraj się myśleć pozytywnie 🙂 Też miałam przy anty okropne migreny. Zobaczysz, że wszystko będzie dobrze😘

Pozostaje mi teraz czekanie. Upoważniłam męża w razie co do odbioru wyniku Harmony, bo przyjdzie tam do przychodni gdzie robiłam. Wolę, żeby on to zobaczył pierwszy. No chyba, że wynik będzie do odebrania akurat wtedy jak będę miała wizytę czyli 02.12.2020. Boże ile to stresów! Chciałabym się cieszyć ciążą, tym bardziej, że nie mam mdłości, nie wymiotuje. Czuje się dobrze, jedynie to czasami jestem zmęczona i nic mi sie nie chce. A tutaj tylko w głowie myślenie.

@Malina36 dokładnie tak! Nie wiedziałam, że Pappa sprawdza łożysko, nic mi o tym wczoraj nie mówił. Ja z kolei wczoraj mówiłam mężowi, że jedyny plus to taki, że wiem, że tego białka mam za mało i mam brać więcej acardu. Bo inaczej bym się o tym nie dowiedziała. A gdybym wiedziała, że ten test Pappa nie jest miarodajny to wcale bym tego nie robiła! Albo na 100% najpierw test wolnego płodowego DNA!
 
Dziewczyny co dobrego jesy na przeziębienie??? Rozłożyło mnie całkowicie😭😭😭 nie chce zevt się chorubsko bardziej rozwinęło. Od wczoraj biorę neosine forte.... Niby jest lepiej ale zatoki strasznie nawalają.... 😭😭😭😭 Boje się że nie dojdzie do wizyty...(To na pewno nie korona bo smak i węch mam 🙈)
 
reklama
Do góry