reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Witam wszystkie koleżanki. Mam pytanie odnośnie tego co bierzecie przed transferem i po transferze. Chodzi mi o witaminy czy suplementy. Ja chce podejść do kriotransferu w styczniu i chcę się najlepiej przygotować jak umiem. Ja biorę wit D3, wit E, kwas foliowy, wit B12, wit B6, magnez i metformax 500 który przypisał mi ginekolog. Czy brac cos jeszcze?
 
reklama
Bardzo dziękuje za słowa otuchy, wiele razy słyszałam ze forum to największe wsparcie 🥰zwłaszcza ze raczej nie chwalimy się wokół ze podchodzimy do IV
No i tak jak przewidywałyście Beta 0, ale pielęgniarka również potwierdziła ze to bardziej badanie progesteronu i estradiolu. Swoją droga progesteron mam 29 (norma w fazie lutealnej 27) a estradiol 1914 a norma do 200 🤯! Czy to tez normalne? Czekam na tel od lekarza...
 
Pewnie bierzesz leki np Estrofem stad ten wynik 🙂
Bardzo dziękuje za słowa otuchy, wiele razy słyszałam ze forum to największe wsparcie 🥰zwłaszcza ze raczej nie chwalimy się wokół ze podchodzimy do IV
No i tak jak przewidywałyście Beta 0, ale pielęgniarka również potwierdziła ze to bardziej badanie progesteronu i estradiolu. Swoją droga progesteron mam 29 (norma w fazie lutealnej 27) a estradiol 1914 a norma do 200 🤯! Czy to tez normalne? Czekam na tel od lekarza...
 
Witam wszystkie koleżanki. Mam pytanie odnośnie tego co bierzecie przed transferem i po transferze. Chodzi mi o witaminy czy suplementy. Ja chce podejść do kriotransferu w styczniu i chcę się najlepiej przygotować jak umiem. Ja biorę wit D3, wit E, kwas foliowy, wit B12, wit B6, magnez i metformax 500 który przypisał mi ginekolog. Czy brac cos jeszcze?
Ja staram się naturalnie suplementowac :). Dorzucać do posiłków czarnuszkę, kurkumę, szpinak, jajka, ryby, awokado, mleko, borowki itd. Dziewczyny z akademii płodności dużo o tym mówią :). Dodatkowo w okolicach transferu jem ananasa. Pierwszy transfer w zasadzie był udany tylko niestety zarodek przestał się rozwijać 😞.
 
Dziewczyny jest dupa! :(Byłam wczoraj na badaniach no i Pappa wyszło chu**** :frown: za niskie białko no i ryzyko duże Trisomii 21. W sensie, że z wieku wyszło 1:500 coś, a po skorygowaniu i wpisaniu wyników Pappa wyszło 1:108 😞 Niby dodał jeszcze nos i cos tam jeszcze i że około 1:300. I proponował amniopunkcję albo najpierw test wolnego płodowego DNA i od razu zrobiłam u nich test Harmony. Ja z ADHD i z gębą, która mi się nie zamyka na takie słabe wiadomości reaguje milczeniem i o dużo rzeczy nie spytałam, a jak wróciłam to cały wieczór przeryczałam 😔 Przyjechałam dziś z mężem do pracy, żeby nie siedziec i nie myśleć w domu 😐 Zawsze ze mną musi być coś nie tak, nigdy nie może być normalnie 😣

@bazylia128 ja mam na imię Natalia 🙈
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny podczytuje was od tygodnia i dzięki wam przestałam zamartwiać się tym, że najprawdopodobniej czeka nas in vitro 😍 Bałam się ten całej procedury, ale już się z nią zaznajomiłam i nie jest taka straszna. Mam nadzieję, że za 3 miesiące jak wyniki męża się nie poprawiają szybko załatwię całą procedurę 🙂 Inaczej już patrzę w przyszłość. Tym bardziej, że większości z was się udało.
@zrezygnowana nie przejmuj się!! To wcale nie jest wysokie ryzyko. Podobno ten test pappa nie jest miarodajny. Moje znajome miały większe prawdopodobieństwo i dzieci zdrowe.
 
reklama
czesci dziewczyny ;) ja juz po 10:00 bylam po ale musialam swoje odespac ;) U nas wszystko pieknie 💓 💓 💓 Natalia jest zdrowa dziewczynką, sredniej wielkosci - ani mała ani duza ale badzo zdrowa 😍😍😍 Dzisiaj juz 380 gramow, 20 tydzien i 5 dzien ;) Troche mnie w poniedzialek moj ordynator wystraszyl bo jemu wycodzila znowu o prawie tydzien mlodsza ale widocznie zle ja wymierzyl wiec nie ma co sie sugerowac. Dzisiaj wyszlo dokladnieco do dnia zgodnie z transferem 😍😍😍💓💓💓💓 Zostala bardzo mocno przebadana, mozg, jakie sploty, przeplywy, serduszko bardzo dlugo, wszystkie narzady anatomicznie, pepowina i jej przeplywy, łozysko, wody owodniowe, stopki ktorymi caly czas mocno machala, szyjka macicy - lekarz nie mial zadnych uwag ;) Natalia ma tez zalozona karte w Gameta hehehehheulożona byla główka w dół i raczka zakrywala buzke, nie chciala sie pokazac, a pozniej zrobila fikołka i sobie siedziala ;) Jest cudowna. Dziewczyny to co sie teraz dzieje to jest dla mnie prawdziwy CUD - lekarz sam ja okreslil jako CUDOWNE DZIECKO - bylo bardzo blisko katastrofy ale pokazala wszystkim jaka jest silna !!!!! Nastepne badanie genetyczne za 9 tygodni w 30 - 31 tygodniu, tymczasem @Evela.6 prosze o wpisanie wizyty u lekarza prowadzacego na 14.12 ;) A teraz juz czekam spokojnie na swieta - za dwa tygodnie ubieram choinke 💓💓💓
Gratuluję. Bardzo się cieszę że ten cud stał się i Twoim udziałem ❤️ jakie badania genetyczne robisz w 30 tygodniu?
 
Do góry