reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Czesc dziewczyny. Prosze pomozcie mi jakos - dziisaj dostalam wyniki z Pappa przez genetyka przez tel. W pn jade po skierowanie po amniopunkcje. Niestety wuszlo ryzyko T21 - 1:50 !!!!!!!!!! Mialam robione dwa razy USG i wyszly bardzo dobrze - obecna kosc nosowa, Przeziorność karku 1,4, wszystkie narzade zewnetrzne widoczne, przeplywy rowniez, FHR164. Mam 36 lat i to jest moja pierwsza ciaza - bardzo mocno wystarana - in vitro. W rodzinie nie ma u nikogo takich wad. Genetyk powiedzial ze jest podzwyzzszona beta hscg - na dzien dziesjeszy nie wiem ile bo szczerze powiem ze wczesniej sie tym nie interesowalam jak tylko usg wyszlo tak ladnie. Wszystkie inne trosomie bardzo niskie ryzyko. Przez tel nie bylam w stanie przyswoic az tylu informacji. W pn jade jeszcze zrobic sanco, genetyczne mialam robione w Salve w Łodzi obecniejestem w 15 tygodniu. Nie radze sobie ;( Czy te wyniki naprawde tak strasznie wygladaja ? Prosze o pomoc? Jak wyglada zabieg terminacji?
Zrob badanie z krwi na wykluczenie trisomii lub amniopunkcje. Papa nie powie zdrowy czy chory.
 
reklama
Mi lekarz mówił ze przy iv USG ale wiesz nasza głowa mówi inaczej!!! Zrób SANCO a jak tam coś nie wyjdzie to wtedy pomyślisz o amniopunkcję lub tez ja zrobisz na spokojnie i z innym podejściem! Ja osobiście bym zwariowała zanim bym otrzymała wynik amniopunkcję !!!! Nie chciałam sobie fundować takiego stresu.
Wlasnie mysle podobnym tokiem nie chce tak dlugo czekac ;( Mozesz jeszcze raz wyjasnic pierwsze zdanie ze ci ci lekarz mowil?
 
No wlasnie ja juz na 90 procent mysle ze zrobie ta amnio bo mam skierowanie ale i tak musze tydzien ponad tydzien czekac na badanie przez podobno covid sa opoznienia. A learz z kliniki kazal od razu robic sanco. Tlumaczyl mi ze kiedys robili amnio bo mieli kontrakt przez kilka lat a teraz juz dlugo tego nie robia i zamsat tego wykonuja sanco zeby uniknac amnio. Sanco daje 99 prcent pewnosci. Mowil ze amnio to ryzyko juz nie tylko poronienia co powiklan. Moze dojsc do uposledzenia pluc jak i innych zlych rzeczy a pozniej po amnio trzeba zrobic znowu bardzo specjalistyczne badania polowkowe zeby te powiklania po amnio wykluczyc dlatego najpierw zrobie to sanco mam nadzieje na wynik w miedzy czasie i ewentualnie amniopunkcje. Na wyniki z amnio czeka sie okolo 3 tygodni dla mnie to wiecznosc a mozliwosc uzyskania informacji jakie daje sanco w tak szybkim terminie to jednak jest dla mnie istotne. Juz sama nie wiem musze sie oswoic jakos z ta informacje i przebrnac przez ten temat w ciagu praktycznie jednego dnia i jakos dalej dzialac.
Przy takim ryzyku lepiej zrobić amniopunkcje. Ryzyko wynosi 1%, a nawet mniej. Testy typu nifity owszem nadają się ale przy ryzyku 1:100-1:300. Poczytaj sobie mamę ginekolog. Ona dość fajnie to wszystko opisała. U mnie ryzyko wynosiło około 1:500 , ze względu na wiek zrobiłam sobie płodowe DNA.
 
Przy takim ryzyku lepiej zrobić amniopunkcje. Ryzyko wynosi 1%, a nawet mniej. Testy typu nifity owszem nadają się ale przy ryzyku 1:100-1:300. Poczytaj sobie mamę ginekolog. Ona dość fajnie to wszystko opisała. U mnie ryzyko wynosiło około 1:500 , ze względu na wiek zrobiłam sobie płodowe DNA.
A to ryzyko wyszlo z USG czy z pappa?
 
A to ryzyko wyszlo z USG czy z pappa?
Zrob amnio, ja zrobiłam ze wzgledu na przeziernosc powiekszona "niby" i nie zaluje dostac na papierze "kariotyp prawidlowy męski lub żeński " to spokoj blogi do konca ciąży.zapisz sie w pon , zawsze mozesz zrezygnowac a badanie amnio tez robi sie w danyn tygodniu ciazy.Ryzyko poronienia jest mega niskie i 1% to w wiekszosvi dzieci ktore mialy wady i nastapilo poronienie naturalne. Polecam jeszcze usg n agatowej u dr Dangel
 
reklama
Do góry