reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Martka w Invimedzie niestety dr nie chciał mi żadnych badań nawet podpowiedzieć, ani co mogłoby pomóc, dla mnie to była strata zdrowia i pieniędzy i miesięcy ... po ostatnim crio zdecydowaliśmy się na zmianę kliniki, tam rozmawialiśmy z dr, powiedziała nam o programach i co najlepiej zrobić w naszym przypadku. Badania gentyczne nam zasugerowała ze względu na mój wiek, pozatym nie udało nam się i chcieliśmy mieć jak największą szansę powodzenia. Wzieliśmy tylko pierwszy panel badań gentycznych zarodków, tam są :
» zespołu Patau (trisomia 13 chromosomu)
» zespołu Edwardsa (trisomia 18 chromosomu)
» zespołu Downa (trisomia 21 chromosomu)
» ryzyka poronień (trisomie chromosomów 16 i 22)
» monosomii - mogą przyczyniać się do braku implantacji zarodka
mimo jego dobrej morfologii

można zrobić więcej badań, ale każdy panel to dodatkowe 5 tys, pozatym w pierwszym są te które występują najczęściej.

Przed programem była masa badań, niestety nie wyliczę ich dokładnie, pamiętam wizytę na której pobrano mi 10 próbówek krwi, dwa badania miałam na nfz ( kariotyp i coś jeszcze) , badania nie były w tym samym czasie, jeździłam do Gdańska wielokrotnie. Mąż również miał kariotyp i kilka badań genetycznych. Wszystko wyszło nam dobrze, a jednak zarodki miały wady, tylko - a może raczej AŻ - cztery są bez wad.
 
martka ja leczę się w Zięba Clinic ,tak samo jak ty jestem przerażona tyle ze ja nie zastanawiam sie czy jedna sniezynka czy dwie wiem ze dwie bardziej martwie sie tym czy poznikały torbiele ktore porobiły sie po stymulacji i wku z tym kiedy bede mogła podejsc do crio ale najbardziej przeraza mnie fakt ze dziedziulki moga nie przezyc mrozenia i wtedy wszystko od poczatku..przeraza mnie tez to ze crio jest mniej skuteczne..a skoro mi sie nie udało na swiezynkach to chyba sie nie mam co nastawiac na mrozaczki :-(
 
tequila to nie jest prawda,że na śnieżynkach się nie udaje!Znajoma półożna opowiadała mi (już to pisałam kiedys) ,że odbierała dwa porody od babki, której udało się crio, 2 razy, a ze świeżaków nigdy się nie udawało.Tak nie można myśleć!Mój lekarz powiedział,że takie same szanse są, a jeden profesor podobno praktykuje tylko crio i nie robi wogóle na świeżych.Także, sama widzisz...A te mrożonki są silniejsze podobno.Musimy się jakoś podnieść i nadal wierzyć!!!mam znajomą ze studiów, embriolożkę, nie gadałam z nią od studiów, ale sie odważę i zapytam, co radzi,żeby crio wyszło....Dam ci znać.
gotadora no u mnie taki panel na 7 chromosomach (chyba ten podstawowy) to koszt 4,5 tys....
Kurde, to chyba i tak taniej mi wyjdzie crio tych dwóch zarodków, bo co, zbadam je i okaże sie, ,ze jeden jest zdrowy, a i tak się np. nieprzyjmie....To raczej mam sens jeśli jest dużo zarodków i jest w czym wybierać.Dzięki za odpowiedź!
 
gotadora chciałabym w to wierzyc ale jeszcze za wczesnie nie umiem podejsc pozytywnie do kolejnej proby i wierzyc ze sie uda..moze po wizycie w klinice po usg.. poki co jestem przerazona tymi moimi plamieniami nigdy czegos takiego nie mialam brunatne plamienia ze skrzepami zastanawiam sie czy nie dzwonic do lekarza..
 
martka ja mam informacje tylko z netu ze przy crio szanse spadaja do 10-15% tylko!!!
jedyne z czego na dzien dzisiejszy moge sie cieszyc to to ze dzieci z crio sa inteligentniejsze tak mi moja dr mowila jak nie było wiadomo czy podejde to transferu przez hiperke ile w tym prawdy nie wiem ale sie tego trzymam..czegos trzeba
 
TeQuila dla Ciebie

45991_338440126253324_15456295_n.jpg

12597_436977959684626_685951493_n.jpg
 
reklama
Do góry