reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

nasz proboszcz byl w TVN bo na cmenarzu ponaznaczal czerwonym sprayem groby do zlikwidowania - chodzi lepiej ubrany niz ja - koszulki z tommy hilfneger ;) Dwojkaa dzieci i sluzebnica nauczycielka - j ja sie pytam gdzie tu antykoncepcja- czlowiek ma swoje potrzeby i nie jestem w stanie zrozumiec tej calej otoczki - w stanach pastor ma rodzine i jest ok. A te glupie dewoty ida i daja na tace swoja emeryture ktora idzie na jego dzieci ! U nas byl mlody czlowiek kotry wwychodzil z powwazznej choroby - nie mial nic - apelowali zeby ksiadz zrobil skladke - nie dostal NIC - z miasto robilo zrzutke zeby mu konseerwy do jedzzenia kupic - gdzie jest w tym wiara ?
Tak masz rację w pełni.Moi rodzice dają kasę od czasu do czasu Ale też wiedzą na co idzie bo akurat proboszcz bez zarzutu przedstawia czarno na białym ludziom wszystko.Jesli ktoś daje jego sprawa i jego kasa a kwestia co się z tymi pieniędzmi stanie to wiadomo że NIEWIADOMO.
 
reklama
Jedynym moralnym dylematem niezależnie od wiary są nadliczbowe zarodki. Tutaj to jest bardzo ciężki temat. Natomist że niby in vitro to grzech i z grzechu mam dziecko, jakoś za cholerę tak nie czuje. Nawet napiszę więcej, macierzyństwo po in vitro jest inne , lepsze, bardziej doceniam że to dziecko mam.
Dokładnie tak, ale również ten aspekt jest poniekąd rozwiązany ponieważ ostatnie coś takiego jak przymusowe oddanie zarodków do adopcji po 20 latach.
Każda z nas walczy o zarodki. O każdy zarodek ! Są dla nas na wagę złota. Nikt nie zdecydowałby się chyba na zniszczenie zarodków
 
Wiecie co jeśli jest akurat taki temat.Kiedys znajoma mi powiedziałem że czyta od początku pismo święte i ja się pytam co ja do tego zachecilo A ona że chce zrozumieć poznać.
Też w okresie zimowym to zrobię z zrozumieniem przeczytam
O to ci się zejdzie 😜😜😜 zwłaszcza to zrozumienie , kiedyś synowi czytałam fragment i przyznam połowy nie wiedziałam co autor miał na myśli hehe.
 
Jak karmisz? No trafia do pokarmu na pewno.. Ja karmilam 2 lata więc jak chciałam sobie coś wypic i to w małych ilościach to musialam najpierw odpompowac zapas ale mały i tak wolał z cyca niż też ściągniety z butli więc piwo rzadko piłam a coś mocniejszego wcale przez kilka lat.. Ale można z tego spokojnie zrezygnować :laugh2:
Kuzwa laski ja mnie się coś w głowie poprzestawialo po powrocie..chyba wyczerpałam limit pobytu tutaj.. Chce do swojego Gdańska, na swoją wyspę :-( :( Rycze codziennie za domem, u nas to się już nie da tak wszystkiego zawinąć i wrócić jak to zrobiliśmy 10 lat temu, do tego mój mąż nie chce...mimo że to jego kontrakty pozamykali na amen.. Nie wiem co robić! Serca się nie da oszukać na długo :no: a tu już zaraz 5 lat będzie!
Im częściej latasz do Polski tym bardziej się tęskni, bynajmniej ja tak mam... Jak lataliśmy dwa razy w roku to było ok... A jak teraz latałam nawet po 3 razy w miesiącu to tak tęsknię, że codziennie myślę o powrocie... Mój mąż też nie chce ale po woli go przekonuje 😁
 
@Margoolcia tak zupelnie szczerze i powaznie skoro masz takie poglady to jak to sie stalo ze rozwazylas i podeszlas do metody in vitro? Bardzo mnie to ciekawi ;) Czy jednak Twoje potrzeby byly wazniejsze niz grzech kotry popelnilas? Ja nie widze grzechu w poprawianiu natury ?
Jak to się stało? Ano tak że po ludzku pragnęłam być matką i być może zabrakło mi wiary o ufności że to otrzymam lub że lepsze może być dla mnie to że nie zostanę matka. Podjęłam decyzję według pragnienia. To że jestem osobą wierząca nie oznacza że nie grzeszę. To dla takich jak min. ja - grzeszników Chrystus przyszedł na świat. Nie chcę jednak tutaj nikogo umoralniac ani też epatować tu wiara czy wyznaniem. Po prostu piszecie tu różne rozterki. Ja mam min taką.
 
Wiecie co jeśli jest akurat taki temat.Kiedys znajoma mi powiedziałem że czyta od początku pismo święte i ja się pytam co ja do tego zachecilo A ona że chce zrozumieć poznać.
Też w okresie zimowym to zrobię z zrozumieniem przeczytam
Fantastyczny pomysł 👍 polecam przy tym sięgac po komentarze. Pismo Święte jest pełne symboliki. Czytanie objaśnień pomaga zrozumieć kontekst.
 
Ja jak bylam dzieckiem nalezalam do KSM ;) Kochalam chodzic do Kosiciola dopoki sie nie przeprowdzilam tutaj. W Katowicha byly mszy dla dzieci - bylo pieknie ;) Czyli co @Margoolcia jak sie okaze ze masz ciaze pozamacicczna na przyklad - to bedziesz przepraszala Boga ze ci ludzie zycie uratowali ? No bo to jednak bedzie skrobanka... Ja sie modle - po swojemu - tak jak ptrafie - bo jak widze moja babcie ktora niepirdziela te zdrowski bez opamietania - to zyczajnie smaiac mi sie chce - ona pewnie nawet nie wie co co mowi a jak byscie sie jej zapytalai jak mam na nazwisko to przekreci ;) i czasami sie pytam czy mnie BOG nie opuscil i a szatan mnie nie opetal ;) Ale nie pozwoole zeby jakis grzesznik w sukience mnie rozgrzeszal ;)
 
reklama
Jak to się stało? Ano tak że po ludzku pragnęłam być matką i być może zabrakło mi wiary o ufności że to otrzymam lub że lepsze może być dla mnie to że nie zostanę matka. Podjęłam decyzję według pragnienia. To że jestem osobą wierząca nie oznacza że nie grzeszę. To dla takich jak min. ja - grzeszników Chrystus przyszedł na świat. Nie chcę jednak tutaj nikogo umoralniac ani też epatować tu wiara czy wyznaniem. Po prostu piszecie tu różne rozterki. Ja mam min taką.
Rozumiem w 100% !!!
Ja miałam dokładnie tak samo z tym ze ta decyzja przyszła mi jakoś naturalnie łatwo.
Odrzuciłam myśli ze to co robię to grzech i w ogóle nie mam takich moralnych rozterek. Bo wierze ze Bóg jest ponad te wszystkie zasady, zakazy i nakazy. Jeśli oddał swoje życie za grzeszników i jest miłosierny dla morderców, gwałcicieli, złodziei itp to na pewno jest miłosierny dla kobiety pragnącej dać nowe życie - bo do tego została przez niego powołana ❤️❤️❤️
U mnie w mieście jest taki wielki baner BÓG CIE KOCHA ! Przeczytaj 3 razy. Jeśli dalej nie wierzysz przeczytaj jeszcze sto razy.
Najlepszy banek ever !!!
Ciebie tez Bóg kocha i chce byś się modliła tak jak się modlisz i przyjmowała eucharystie ! I na pewno dawno cie rozgrzeszył ❤️❤️
 
Do góry