reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

No i widzisz to z zarodkami nie jest oczywiste co to znaczy dobre. Bo w 3 dobie 8A wcale nie dojdzie do blastocysty a 8B przejdzie w 5AA ( tak było z moim synem). Bazowanie na morfo w 3 dobie ogółem zaniża skuteczność metody. Czasem natura robi sama selekcje i masz tylko dwa zarodki w 3 dobie to tak nie hoduj do 5 podawaj. No, ale moje zarodki w 3 dobie 8B i jeden obumarł w 5 dobie. Inny przeszedł w 4AA z B a reszta poniżej średniej. A i jeszcze jedno zarodki 1CC cz 2CC może rokować lepiej niż 3CC bo przed pełna blastocysta „3” nie powinno się oceniać zarodków maksymalnie blastocel zajmuje 50% zarodka. Czyli 1CC może dojść do 5AA ale 4CC raczej będzie CC i ma mało komórek trofoblastu i większe ryzyko wad genetycznych. Zatem to C może nas niepokoić jak jest powyżej 3. I ja tak właśnie mam, wiec podejdę do drugiego transferu i zobaczymy ale optymistyczne to nie jest.
Masz 6 rokujących zarodkow w trzeciej dobie do hoduj dalej bo 6 transferów to kasa jak za kolejne podejście. Masz problem z ilością komórek, trzecia doba i na tym koniec.
Jesli jesteś po transferze 3 czy 4 blastek z danego cyklu in vitro i zostają dwa ostatnie najmniej rokujące zarodki to można zaryzykować i zabrać razem. Zwłaszcza jak ktoś myśli o kolejnej stymulacji. Każdy transfer to jakieś 2.5 tys a mnie cały cykl in vitro kosztował 10 tyś łącznie z dojazdami i mrożeniem.
A i na forum Nov.um embriolog napisała że ważniejsze jest oznaczenie cyfrowe nie literowe. Najlepiej rokują od 3.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Masz 6 rokujących zarodkow w trzeciej dobie do hoduj dalej bo 6 transferów to kasa jak za kolejne podejście. Masz problem z ilością komórek, trzecia doba i na tym koniec.
Jesli jesteś po transferze 3 czy 4 blastek z danego cyklu in vitro i zostają dwa ostatnie najmniej rokujące zarodki to można zaryzykować i zabrać razem. Zwłaszcza jak ktoś myśli o kolejnej stymulacji. Każdy transfer to jakieś 2.5 tys a mnie cały cykl in vitro kosztował 10 tyś łącznie z dojazdami i mrożeniem.
Ja teraz biorę dwa. U nas transfer kosztował 1800 sam transfer 700AH plus wizyty 600zl plus badania infekcyjne itp 800zl do tego Lutinus 200zl x3 opakowania bo ja luteiny nie mogę. To już prawie druga procedura po refundacji bo gdyby nie refundacja płacilibyśmy pewnie coś ponad 10tys, a zapłaciliśmy 5tys bez leków. Rozumiesz już moja frustracje? Teraz kolejny transfer ceny poszły do góry 2300 transfer i reszta tak samo. Czyli zapłacimy 3600 a za 5tys mieliśmy podejście kolejne do procedury brrrrr. To była nasza 4 procedura. Jedna komercyjna kupa pieniędzy poszła, druga procedura z mrożonych komórek ok 5-6tys, trzecia refundowana, i teraz 4 z częściową refundacją. Nie byłoby nas stać na 4 procedurę gdyby nie refundacja:-( ja bym wolała podejść do nowej procedury i transferować to co „powstanie” z tymi starymi. A nie jak ostatnio 3BC.
 
a I piszą w novum powyżej 3BB to znaczy ze zarodek ma mieć nie mniej niż 3 i nie mniej niż B w TE i iCM. Czyli mój zarodek 3BC jest słabo rokujący. W invimedzie nie podają nawet zarodków klasy C i nie mrożą.
 
Taki paradoks 5 lat temu cieszyłam się z każdego zarodka a teraz płacze ze są za słabe. Ja to mam dzisiaj zamiast mózgu kalafior;-)
 
Hejka 💁🏼‍♀️
przypominam, że mam na sprzedaż:
- Lutinus 66 szt - 300 zł
- Prolutex 9 szt - 180 zł
- Relanium 20 szt - 10 zł
- Acard 75/150 mg - 10 zł
- Prenatal Uno - 25 zł
- Folik - 10 zł

- Estrofem - 0 zł
- Witamina PP 11 szt - 0 zł

Miłego weekendu 🥂
 
@Alicja90 klucho - jak sie ostatnio czujesz? Chyba troche lepiej? Ja juz dzisiaj tyle zrobilam a jeszcze tyle mam zaplanowane ze jak zwykle dnia mi nie wystarczy - jedziemy dzisiaj na grila i moja bratanica ma urodziny ;) Kupilismy jej kask na glowe- ona jest taka ze nie uznaje albo zwyczajnie nie lubi komputerow i elktorniki - ciagle biega z psami -chyba po cioci tak ma ;) Po drzewach, plywa jak ryba - ale chodzila na kurs - ciagle sie smieje ma juz 11 lat - jest przeurocza ;) jej brat czyli moj chrzesnaik ma 19 lat i w tym roku zdaje mature - ta pierwsza czesc zdal na 90 % - on jest humanistyczny i maja problem bo rodzice go wysylaja na politechnike do Wroclawia a on kocha historie... No to juz takich mam starych chrzesniakow - trzech - a ja nie mam ani jednego dziecka ;( Jestem dzisiaj tak podniecona bo bardzo kocham ta moja bratowa - onaa w wieku 10 lat zostala bez mamy - i miala bardzo ciezkie dziecinstwo a jak mnie widzi to mnie bierze na kolana i caluje - serio ❤ ❤ ❤ jest ode mnie 3 lata starsza ale bardzo wysoka dziewczyna - moj brat ma metr 90 a ona od niego nie wiele nizsza ;) dobrze sie przy nich czuje bo nie zadaja pytan - no ta co mieszka z moimi rodzicami to pozostawia wiele do zyczenia a juz nie wspomne o drugiej zonie Łukasza brata - korpo kier - troche sie w glowce juz poje......loooo... ale stwarzamy pozory i sie tolerujemy ;) ale sie rozpisalam ;)
A lepiej ostatnio, nie wymiotuję ale nadal codziennie się czuję jak na kacu, a dziś przyjeżdża teściowa i właśnie chodzę ogarniam dom bo jak się tak chu. jowo czuję to nawet nie chce mi się sprzątać... Ale super intensywny dzień bd dziś miała, zazdroszczę... Ja też jestem taka powsinoga, a teraz siedzę tylko w domu i narzekam, że mi niedobrze 😞
 
W którymś momencie już tak, ale liczy się efekt końcowy, czyż nie? [emoji6]
Nie do końca, walczymy o własne dziecko biologiczne więc każda adopcja czy to KD, AZ, nasienie, to już nie jest efekt końcowy na jaki wiekszosc z nas by się zdecydowala, więc na pewno się z tym nie zgodzę.. Ale każdy może postawić sobie granice w innym miejscu, skoro jest możliwość adoptować cudze geny.
 
To Ci powiem, ze po IVF to trudno dostać okresu wcześniej dostajesz takie dawki progesteronu. 3x2 Luteina podjęzykowa i 3x1 dowcipnie Luteina. Czasem nawet dawki 3x4 i 3x2 serio musisz być wyjątkowym przypadkiem, żeby okresu dostać:-)
I właśnie czytając wasze posty kiedyś, nie raz męczyłam lekarza żeby mi dał doustnie i dopochwowo. Że np. Dupka i luteinę dopochwowo. A on nic. No nic. Że nie ma żadnych podstaw żeby takie dawki dawać podwójne.
 
To Ci powiem, ze po IVF to trudno dostać okresu wcześniej dostajesz takie dawki progesteronu. 3x2 Luteina podjęzykowa i 3x1 dowcipnie Luteina. Czasem nawet dawki 3x4 i 3x2 serio musisz być wyjątkowym przypadkiem, żeby okresu dostać:-)
To ja jestem takim dziwnym wyjątkiem😂, bo po każdym transferze, dzień przed zrobieniem bety dostawałam okres mimo dużych dawek progesteronu 😉
Ale beta była zawsze zerowa 😕
 
reklama
Do góry