reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Wiesz ja uważam, ze dobrze robią. Po pierwsze gdybym idealizowana, ze mam super zarodki to wpadłabym w opcje co ze mną jest nie tak. A obecnie 3BC ma współczynnik implantacji 18% literaturowo. A 5AA 50%. Wiem tez ze mam słabe zarodki i albo są wadliwe chromosomalnie albo po prostu słabe. To jest diagnostyka. Wiem czy jest sens walczyć dalej. U nas był tylko jeden góra dwa zarodki dobrze rokujące. W następnej procedurze mogą być tylko takie biorąc pod uwagę naszą historie. Mając same zarodki klasy C warto pozmieniać trochę w stymulacji itp ale jak masz klasę C czy D to już chyba trzeba zrobić listę za i przeciw.
I tak i nie. Bo sama piszesz, że tak jest "literaturowo". A biología i nasze ciało to nie matematyka więc różnie może być. Możesz podejść do tego na sucho, statystycznie, albo po prostu wierzyć, że się uda. I zgadzam się, kiedyś tam na pewno wyczerpują się środki i cierpliwość i nadzieja. Ale zobacz na Annemarie, myślisz że statystyka była po jej stronie po ponad 20 nieudanych transferach? A ma teraz cudne bliźniaki. Nadzieja umiera ostatnia.
 
reklama
Dopóki lekarz nie powie Ci inaczej to masz ogromne szanse. A jak powie, ze nie masz szans to zmień lekarza:-)
Wiecie co? Boje się tego wyniku Amh. Ale z drugiej strony chyba wolałabym by wyszedł już lekko niepokojąco taki, aby dał lekarzom cynk, że nie mogę czekać w nieskończoność. Może wtedy ktoś się zajmie.mna porządnie. Od lutego mam nowego lekarza i wiecie co mi powiedział na to że znowu tydzien po owulacji dostałam okres? Że w przyszłym miesiącu żadnych stymulacji, żadnego pregnylu, żebym oczyściła myśli i dała czas naturze. Nosz kur.....
 
Jeżeli tak to transferujmy wszystkie zarodki nawet te co nie rokują w ogóle. Zrezygnujmy z hodowli do 5 doby bo przecież morfologia nie ma znaczenia. Wtedy koszty IVf były by ogromne. Transferowanie każdego zarodka w 3 dobie czy C/ D zwiększa koszty procedury conajmniej dwukrotnie. Tu chodzi o skuteczność przy tych kosztach. Transferowanie moruli w 5 dobie jeszcze klasy C to skuteczność rzędu 5% czyli na 100 zarodków zaimplantuje się 5. Co z tego ze podamy dwa na 200 zaimplantuje się 10. Jak czytam, ze transferują mocno opóźnione zarodki to jest to po prostu naciąganie kliniki.
Słabe to miałam na myśli np. 1BC z 1 CC.
Co do hodowli zarodków to zdanie mam jedno. Masz dużo dobrych zarodków w 3 dobie idź dalej. Masz dwa zarodki w trzeciej dobie transferuj jak najszybciej.
 
I tak i nie. Bo sama piszesz, że tak jest "literaturowo". A biología i nasze ciało to nie matematyka więc różnie może być. Możesz podejść do tego na sucho, statystycznie, albo po prostu wierzyć, że się uda. I zgadzam się, kiedyś tam na pewno wyczerpują się środki i cierpliwość i nadzieja. Ale zobacz na Annemarie, myślisz że statystyka była po jej stronie po ponad 20 nieudanych transferach? A ma teraz cudne bliźniaki. Nadzieja umiera ostatnia.
Ale ona akurat z KD z tego co pamiętam więc to akurat złe porównanie
 
Wiecie co? Boje się tego wyniku Amh. Ale z drugiej strony chyba wolałabym by wyszedł już lekko niepokojąco taki, aby dał lekarzom cynk, że nie mogę czekać w nieskończoność. Może wtedy ktoś się zajmie.mna porządnie. Od lutego mam nowego lekarza i wiecie co mi powiedział na to że znowu tydzien po owulacji dostałam okres? Że w przyszłym miesiącu żadnych stymulacji, żadnego pregnylu, żebym oczyściła myśli i dała czas naturze. Nosz kur.....
Wiesz to może być tez problem z progesteronem a dostałaś po owulacji?
 
Słabe to miałam na myśli np. 1BC z 1 CC.
Co do hodowli zarodków to zdanie mam jedno. Masz dużo dobrych zarodków w 3 dobie idź dalej. Masz dwa zarodki w trzeciej dobie transferuj jak najszybciej.
No i widzisz to z zarodkami nie jest oczywiste co to znaczy dobre. Bo w 3 dobie 8A wcale nie dojdzie do blastocysty a 8B przejdzie w 5AA ( tak było z moim synem). Bazowanie na morfo w 3 dobie ogółem zaniża skuteczność metody. Czasem natura robi sama selekcje i masz tylko dwa zarodki w 3 dobie to tak nie hoduj do 5 podawaj. No, ale moje zarodki w 3 dobie 8B i jeden obumarł w 5 dobie. Inny przeszedł w 4AA z B a reszta poniżej średniej. A i jeszcze jedno zarodki 1CC cz 2CC może rokować lepiej niż 3CC bo przed pełna blastocysta „3” nie powinno się oceniać zarodków maksymalnie blastocel zajmuje 50% zarodka. Czyli 1CC może dojść do 5AA ale 4CC raczej będzie CC i ma mało komórek trofoblastu i większe ryzyko wad genetycznych. Zatem to C może nas niepokoić jak jest powyżej 3. I ja tak właśnie mam, wiec podejdę do drugiego transferu i zobaczymy ale optymistyczne to nie jest.
 
reklama
Tak cały czas jestem na dupku. I biorę dopiero po potwierdzonej owulacji. Zawsze mam brać 10 dni, a zawsze odstawiam wcześniej bo @ przychodzi wcześniej.
To Ci powiem, ze po IVF to trudno dostać okresu wcześniej dostajesz takie dawki progesteronu. 3x2 Luteina podjęzykowa i 3x1 dowcipnie Luteina. Czasem nawet dawki 3x4 i 3x2 serio musisz być wyjątkowym przypadkiem, żeby okresu dostać:-)
 
Do góry